Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
miromat

Renowacje tarcz - przed i po.

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki był koszt renowacji, jeśli to nie tajemnica.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OmegaDeVille masz może zdjęcia tarczy przed renowacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam, ale posiadam identyczną Doxę, nie odnawianą, której zdjęcie załączam do postu. Dodaje również lepsze zdjęcie tej po renowacji.

post-63245-0-90446800-1385544224_thumb.jpg

post-63245-0-81483400-1385544232_thumb.jpg

post-63245-0-78905700-1385544243_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak napis ANTI-MAGNETIQUE też jest skopany. Myślę że polecieli po najmniejszej linii oporu. Taki mieli szablon i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może były dwie wersje napisów ?

Nie wykluczone jest, iż ten rozdzielny powstał w dobie PRL-u tak jak w Atlantykach tarcza warszawska?

Trzeba by było dokonać ustaleń który w rzeczywistości jest oryginalny. Jeśli obydwa, to w jakim czasie występowały?

Co do samej tarczy wyszła nieźle. Twoje wątpliwości co do opisu sekund, też wymagały by przetrzepania historii tych zegarków. Jeśli takie występowały, to oczywistym, iż nie warto kruszyć kopi aczkolwiek jeśli oddałeś taką bez opisu, to powinni bez opisów oddać. 

Szablon na napisy powstał pewnie dawno i był robiony raczej na podstawie materiałów źródłowych.

Nie zależnie czy była to oryginalna tarcza, czy też fotografie ze starych folderów.

Swoją drogą to ciekawostka, którą może ktoś kiedyś rozwiąże?

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może były dwie wersje napisów ?

Nie wykluczone jest, iż ten rozdzielny powstał w dobie PRL-u tak jak w Atlantykach tarcza warszawska?

Trzeba by było dokonać ustaleń który w rzeczywistości jest oryginalny. Jeśli obydwa, to w jakim czasie występowały?

Co do samej tarczy wyszła nieźle. Twoje wątpliwości co do opisu sekund, też wymagały by przetrzepania historii tych zegarków. Jeśli takie występowały, to oczywistym, iż nie warto kruszyć kopi aczkolwiek jeśli oddałeś taką bez opisu, to powinni bez opisów oddać. 

Szablon na napisy powstał pewnie dawno i był robiony raczej na podstawie materiałów źródłowych.

Nie zależnie czy była to oryginalna tarcza, czy też fotografie ze starych folderów.

Swoją drogą to ciekawostka, którą może ktoś kiedyś rozwiąże?

Nie chodzi mi o to czy występowały takie czy inne napisy. Jeśli na tarczy oddanej do renowacji był napis ANTI-MAGNETIQUE to taki powinien zostać. Podejrzewam że nawet wyspecjalizowany zakład nie jest w stanie ustalić jaki napis powinien być na tarczy nie widząc całego zegarka wraz z mechanizmem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko ten rozdzielny napis na tarczy wzbudza me wątpliwości co do oryginalności takiej tarczy. We wszystkich innych markach taki napis pisany jest spójnie.

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam, ale posiadam identyczną Doxę, nie odnawianą, której zdjęcie załączam do postu. Dodaje również lepsze zdjęcie tej po renowacji.

Zdaje się, że uzyskałeś odpowiedź na swe zastrzeżenia co do tarczy w swym temacie "NOS-Y" gdzie kolega askim  pokazał swą "byłą" Duśkę  ;)  z tarczą jaką otrzymałeś od Głowackich.   :)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może były dwie wersje napisów ?

Nie wykluczone jest, iż ten rozdzielny powstał w dobie PRL-u tak jak w Atlantykach tarcza warszawska?

Trzeba by było dokonać ustaleń który w rzeczywistości jest oryginalny. Jeśli obydwa, to w jakim czasie występowały?

Co do samej tarczy wyszła nieźle. Twoje wątpliwości co do opisu sekund, też wymagały by przetrzepania historii tych zegarków. Jeśli takie występowały, to oczywistym, iż nie warto kruszyć kopi aczkolwiek jeśli oddałeś taką bez opisu, to powinni bez opisów oddać. 

Szablon na napisy powstał pewnie dawno i był robiony raczej na podstawie materiałów źródłowych.

Nie zależnie czy była to oryginalna tarcza, czy też fotografie ze starych folderów.

Swoją drogą to ciekawostka, którą może ktoś kiedyś rozwiąże?

 

 

Nie chodzi mi o to czy występowały takie czy inne napisy. Jeśli na tarczy oddanej do renowacji był napis ANTI-MAGNETIQUE to taki powinien zostać. Podejrzewam że nawet wyspecjalizowany zakład nie jest w stanie ustalić jaki napis powinien być na tarczy nie widząc całego zegarka wraz z mechanizmem. 

 

 

Mimo wszystko ten rozdzielny napis na tarczy wzbudza me wątpliwości co do oryginalności takiej tarczy. We wszystkich innych markach taki napis pisany jest spójnie.

Przecież kolega nic nie pisał że napis inny niż przed renowacją.........


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kolegi Askin, napis jest pisany Antimagnetique. Są tez opisane indeksy. Moze to ta moja była juz kiedyś, wcześniej odnawiana? Nie wiem....

Ogólnie, chyba renowację można zaliczyć do udanych, mnie sie przynajmniej podoba:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kolegi Askin, napis jest pisany Antimagnetique. Są tez opisane indeksy. Moze to ta moja była juz kiedyś, wcześniej odnawiana? Nie wiem....

Ogólnie, chyba renowację można zaliczyć do udanych, mnie sie przynajmniej podoba:)

To że tobie się podoba jest najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest Antimagnetique bez myslnika i moja Doxe mam od 25 lat, a wczesniej raczej nie byla odnawiana. Jest tez inna czcionka i jest nizej umieszczony ten napis pod Doxa. Jutro zrobie zdjecie. Najlepiej by jednak bylo zobaczyc zdjecie sprzed i po doklkadniej tej tarczy.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam fotki sprzed. Ostatnio, jak przegladalem ten wątek, znalazłem zdjęcie oryginalnej, z Antimagnetique pisane razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje kilka rodzajów tarcz Dox w bardzo zbliżonym wyglądzie. Doxa Anti-magnetigue z indeksami arabskimi od 1-12 z podziałką minutowa i opisem co pięć minut, Doxa Antimagnetique z indeksami  12 i 6, a pozostałe jako znaczniki z podziałką minutowa bez opisu, Doxa Antimagnetique z indeksami 3, 6, 9, 12 pozostałe znaczniki podziałka bez opisu, Doxa Antimagnetique z indeksem 12, trzema indeksami jako znaczniki, a pozostałe jako kropki, podziałka minutowa z opisem arabskim co pięć minut, Doxa Antimagnetique z wszystkimi indeksami w kształcie znaczników z podziałką minutową przedstawioną w postaci kropek. Sądzę, że jest jeszcze wiele więcej, ale to już nie ma znaczenia, bo by ocenić jakość renowacji potrzebne jest zdjęcie przed i po tejże czynności danej tarczy. W związku z tym czy tarcza naszego kolegi jest odwzorowana poprawnie, tylko on sam może zaświadczyć o ile pamięta jak  ona przedtem wyglądała.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście z wypukłym logo jak i pisanym (malowanym )  :)

Cuś bogato ich na trzepali.  :D


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście z wypukłym logo jak i pisanym (malowanym )  :)

Cuś bogato ich na trzepali.  :D

By póżniej po forach nocami i dniami wariaci nam podobni mieli temat do pisania..... :D ,złośliwi ci producenci zegarków jak stare baby :D;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mars

 

Witam,

 

Chciałbym pokazać jaka totalna klapa mnie dotknęła w dniu dzisiejszym... normalnie nie mogłem uwierzyć w to co zobaczyłem po otwarciu koperty... nawet nie ma co zaczynać wypisywać co zostało zepsute... taka piękna tarcza... praktycznie nie widać już tych łusek dookoła tarczy...

 

56613da35a12355em.jpg

 

myślicie, że ktoś może ją uratować?

Jemu tez pogratuluj - to także była nie standardowa tarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... BRAWO PANIE KOLEGO . JESTEM ZA I PODZIWIAM . I JEST TO SZCZERA WYPOWIEDŹ.

Pragnę zwrócić Ci uwagę na pewne szczegóły. Oczywiście można pogratulować właścicielowi zegarka, że ma świeżo odmalowaną tarczą z napisami, indeksami o podobnej treści co oryginalna tarcza, lecz odmiennie odwzorowana.

Porównaj krzyż, napis Atlantic, oraz umiejscowienie "Artiflexu" wielkość liter intensywność i grubość druku. To nie jest odwzorowanie oryginału, lecz namalowana własna interpretacja tarczy atlantica. Ma się to tak jakby porównał rękopis jakiegoś dzieła i przepisaną kopię na maszynie do pisania. Co nie zmienia faktu, że zegarek wygląda ładnie, jak tysiące innych zegarków. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie karmić trolla...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajcie już spokój, przecież widać, że mars110461 nie jest miłośnikiem starych zegarków i nas nie zrozumie (pomimo wykładów, jakie otrzymał).

Problem polega na tym że źle trafił i nie może pojąć naszej filozofii, która opera się na przeświadczeniu że trzeba ratować stare zegarki i przywracać je do życia w oryginalnym stanie, a nie je odnawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facio pogrywa se po prostu w kulki a wy nie czujecie "bluesa" i tańcujecie sami. ;)  :D 


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mam nadzieję przekonać adwersarza, ale tym razem chyba macie rację i się nie uda, a Tarant szczęściem zrobił osobny, przytulny kącik, aby ferment z "prawdami" , "filozofiami" i "złotymi myślami" się nie rozlał zbyt szeroko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.