Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
miromat

Renowacje tarcz - przed i po.

Rekomendowane odpowiedzi

Ksylek żyję

i to cały czas z tą samą!  ;)

Co do Głowackich, 

to osobiście nie mam 

większych zastrzeżeń.

Co nie znaczy, że czasem

puszczają babole. 

Lecz wtedy trza ich 

doprowadzać do pionu 

i najważniejsze!

Dokładnie sprecyzować 

oczekiwania!

I wsio. :D


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głowaccy za renowację tarczy dają cenę od - do . Kilka dni temu dałem IM do odnowienia całego Recodmastera Delbany ( białego ) Wstępny cennik to 170-220 zł za tarczę .I ceny za inne części. Chcąc przywrócić zegarek do wyglądu jak najbardziej oryginalnego trzeba liczyć się z kosztami . w tym przypadku cena jest ważna , ale nie najważniejsza . Ja ustalając z Nimi szczegóły renowacji dzwoniłem chyba z 5 razy do Warszawy i każdy szczegół był uzgadniany ( to nauczka z przeszłości z Chronostara z Łodzi ) osobno ( wskazówki , luma , koperta , koronka ) . Może pomalowano tak bo cena była z najniższej półki ?. W kwestię ceny na pewno wchodzi to czy stara tarcza była bazą odnowy , czy trzeba było  zrobić nową , co na pewno poniosło by cenę .

Na osłodzę można powiedzieć że ,,Babol " może wyjść każdemu. 


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko czy dobrze, że w ogóle oddawałeś go do renowacji...

Czy wyglądał aż tak źle?

 

Stara miała klimat i to "coś". Nowa tarcza jest tylko ładna i też cieszyć oko. Super odnowili logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głowaccy za renowację tarczy dają cenę od - do . Kilka dni temu dałem IM do odnowienia całego Recodmastera Delbany ( białego ) Wstępny cennik to 170-220 zł za tarczę .I ceny za inne części. Chcąc przywrócić zegarek do wyglądu jak najbardziej oryginalnego trzeba liczyć się z kosztami . w tym przypadku cena jest ważna , ale nie najważniejsza . Ja ustalając z Nimi szczegóły renowacji dzwoniłem chyba z 5 razy do Warszawy i każdy szczegół był uzgadniany ( to nauczka z przeszłości z Chronostara z Łodzi ) osobno ( wskazówki , luma , koperta , koronka ) . Może pomalowano tak bo cena była z najniższej półki ?. W kwestię ceny na pewno wchodzi to czy stara tarcza była bazą odnowy , czy trzeba było  zrobić nową , co na pewno poniosło by cenę .

Na osłodzę można powiedzieć że ,,Babol " może wyjść każdemu. 

No to będziemy mieli porównanie, bo skorzystałem z uprzejmości Arka i mój "biały" Recordmaster też trafi niebawem do renowacji. Tarcza była w takim stanie, że albo poddać ...afe... malowaniu, albo wyrzucić. Zobaczymy, podyskutujemy za kilka tygodni. :angry:

No to będ


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszku, pokaż fotki tej tarczy. 

Też się borykam z dylematem

czy.......?


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że tarcza była już kiedyś czyszczona, bo już części napisów nie ma. Później leżała przez długi czas bez szkiełka w wilgotnym środowisku.

post-57210-0-61917300-1455903985_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że tarcza była już kiedyś czyszczona, bo już części napisów nie ma. Później leżała przez długi czas bez szkiełka w wilgotnym środowisku.

 

Piękna tarcza. Czy próbowałeś ją umyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna tarcza. Czy próbowałeś ją umyć ?

Tu już nie ma co myć. Wszystko co było, zostało zmyte :P

Staszek ma racje, że nie ma dla niej alternatywy. Albo odnowić, albo schować głęboko w czeluść szuflady i nie pokazywać. Z dwojga złego również wybrałbym tę pierwszą możliwość. To bardzo ładny zegarek, żeby chować go przed spojrzeniami. ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renowacja tarczy, a w tym przypadku mówimy o ponownym malowaniu, to już z pewnością zmiana bezpowrotna i obciążona dużym ryzykiem, że efekt końcowy będzie daleki od oryginału. Na fakt, że jestem przeciwnikiem malowania niech przemówi również fakt, że w swoim skromnym zbiorze nie mam malowanej tarczy, no może poza wersją "warszwska" ale to raczej historia polskiej myśli rzemieślniczej i warto mieć taki egzemplarz jeśli zbiera się Oryginały. Kupiłem ten zegarek z uszkodzonym mechanizmem, bez koła sekundowego, tak na prawdę dla koperty, która powędrowała do czarnego Recordmastera. Gdyby nie informacje kolegów o podobnych próbach prawdopodobnie tarcza leżałaby spokojnie w szufladzie lub trafiła na bazarek. Do pomysłu z renowacją podchodzę z dużym dystansem i nie oczekuję "szału", ale w takim stanie tarczy mycie skończy się "wyszorowaniem" wszystkiego poza indeksami. Mechanizm właśnie wrócił od zegarmistrza i żwawo buja balansem więc spróbujmy zegarek uratować, być może dla mnie... Gdyby udało się tarczę doprowadzić do takiego stanu byłoby dobrze, może poza zbyt ostrą lumą. Zobaczymy.

post-57210-0-76293600-1455910548_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie.

Jak ją czyściłeś?


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolejna czyszczona metodą "na sucho"

 

5084d739fb3fa4e62bfd7f26236ed03c.jpg

 

Lechu, napisz jak czyściłeś swoją.

I taka prośba do wszystkich. Piszczcie jak czyściliście swoje tarcze, żeby temat stał się tematem merytorycznym, a nie kolejnym retorycznym służącym do pochwał achów i ochów. :)

Takich tematów mamy już po beret. ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie wyszlo Arku, jak zawsze Miszcz:) dzieki

Edytowane przez lobo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcza wyniosła mnie 160. Co do jej koloru to nie jest biała, może się tak tylko wydawać od flesh`a na tym zdjęciu. Postaram się zrobić lepsze zdjęcie to może będzie dokładniej widać.

poniżej wrzuciłem link do mam nadzieję lepszych zdjęć. Pierwsze zdjęcie to oryginał jaki udało mi się znaleźć w sieci :)

 

https://goo.gl/photos/z9JmQpQDcCwWkwB16


"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

Mark Twain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Łażę tak dziś po aledrogo i widzę, że mnie jednak tchnęło jakieś przeczucie, że nie podesłałem jednej z firm zegarka do renowacji....

Jakbym moją Doxę ujrzał tak "odnowioną" jak tego lonżina http://allegro.pl/meski-zegarek-mech-longines-po-renowacji-023-i6000187131.html chyba bym zszedł nagle. Tym szybciej, bo kiedyś całkiem tłuściutki kosztorys mi wystawili na remont zegarka i wtedy drogo się już mi wydawało...Czy oni tak zawsze odnawiali ? Przecież to porażka jest!

 

Sam w końcu wypucowałem tarczę stalowej Doxy http://zegarkiclub.pl/forum/topic/36638-doxa-grafic-zaczelo-sie-w-1957r/page-2

Chyba jest nawet fajniej niż po nieudolnej renowacji. Szukam jeszcze wskazówek srebrnych lub czarnych.

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na Delbanę w czwartym rzędzie z lewej, na głównej stronie reklamy ich firmy i ich dokonań ( renowacji ) . To omijałbym ich szerokim łukiem . Jestem z Łodzi ,ale o ich zakładzie nigdy nie słyszałem , nawet od innych zegarmistrzów .

Delbana w oryginale z giloszem w pionowe  prążki  ,po renowacji staje się zwyczajną bez gilosza  ( O ile zdjęcia nie przekłamują ) http://allegro.pl/renowacja-i-naprawa-starych-zegarkow-i6006914398.html

Jeśli dobrze widzę i ten gilosz zniknął to 450 zł powinien dostać klient  jako odszkodowanie , a nie zapłacić za renowację 

Edytowane przez sawcio68

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wspomnę o kształcie koronki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił mi się taki Titus. Niestety na pierwszy rzut oka widać że tarcza, choć jest całkowicie czytelna, wymaga mycia. Napisy pod nazwą Titus są kompletne i czytelne, nie udało się tego uchwycić na foto. Mój plan wobec tego zegarka jest następujący:

 

krok 1. Samemu spróbować umyć tarczę (niechętnie bym chciał się tego podejmować)

krok 2. Dać komuś bardziej doświadczonemu z forum do umycia.

 

Jeśli uda się to zrobić, to dalej porządne odnowienie koperty, wskazówek, które są chyba nieoryginalne, przynajmniej godzinowa, dobranie nowej koronki, czyszczenie i........ noszenie. :)

 

IMGP5089.jpg

 

IMGP5092.jpg

 

Niestety nie udało się zrobić nic z tarczą, więc poszła do renowacji. Przy okazji odnowiono kopertę, wskazówki i dekiel.

 

Jak to wszystko wyszło pokazują zdjęcia poniżej.

 

14963697.jpg

14963698.jpg

Edytowane przez miromat

 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota!

Wyglada rzeczywiście ładnie

Również jestem ciekaw u kogo zrobiona była renowacja.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurcze, faktycznie jedna z lepiej zrobionych tarcz jakie miałem okazję widzieć....zresztą koperta też ładnie wyszła. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest bardzo dobry, to jedna z lepszych renowacji jakie w ogóle widziałem. Gratuluję. :)

Kto przeprowadzał zabieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie.

Jak ją czyściłeś?

Arek sory,że tak późno odpisuje ale przeoczyłem ten temat :(

tarczę czyściłem ziemniakiem no i waciki,d*py nie urywa ale zrobiła się jaśniejsza :)

post-41915-0-31206400-1456428823_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.