Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kiniol

Zegary z monarchii austro-węgierskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Przestań, ja żartuję, po prostu zawsze profesjonalnie i dogłębnie podchodzisz do tematu...i tu mówię całkiem serio  :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a co zrobiłeś z Reschami ?  :ph34r:

Jak  widac  pamiec  masz  dobra,jesli mialem  z  biciem  to  mam,zaden nie uciekl ale  skad  wiesz  ,nawet  nie  pamietalem   w  tej  chwili ;)  :P  :D No  tak  gapa  ze  mnie  Resch  to  Monarchia jakby  nie  patrzyl  :P  :D  :lol:

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiem , że masz nisko numerowego Rescha ?

 

Bo  - kurde - dostałem  łomot na takiej jednej  aukcji od niejakiego Janka ...

Fajny chłop, ale mnie wtedy wkurzył :angry:

Dawno mi przeszło, ale myślę,że jakby go sprzedał komuś bez powiadomienia mnie o chęci pozbycia się go, to bym się wkurzył raz jeszcze.   ;)

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiem , że masz nisko numerowego Rescha ?

 

Bo  - kurde - dostałem  łomot na takiej jednej  aukcji od niejakiego Janka ...

Fajny chłop, ale mnie wtedy wkurzył :angry:

Dawno mi przeszło, ale myślę,że jakby go sprzedał komuś bez powiadomienia mnie o chęci pozbycia się go, to bym się wkurzył raz jeszcze.   ;)

Mariusz  przepraszam ale  tak wyszlo ,teraz  nikomu  sie nie  wcinam  w  aukcje,mam swoje  sciezki,skrzynke  juz  zrobilem  pod  politure .Jade  w  sobote  ogladac stare  zegary,moze cos  wpadnie ...


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek - daj spokój  - dawno było, minęło - nie ma  za co przepraszać.

Dopadł nas wtedy chwilowy impuls energii  o przeciwnie skierowanych wektorach  :D

To co  fajne, to fakt, że mieliśmy wtedy możliwość wygenerowania takiej energii z siebie.

Przynajmniej jest co powspominać. :)

 

Nie mam żadnych pretensji - wspominam to z sympatycznym uśmiechem .


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując mój wątek ...posiedziałem trochę nad wiedeńską miniaturą kwadransową. Okazało się że podczas mycia zgubiłem blokadę bicia godzin (na wiatraczku godzinowym - taki mały kołek 4 mm długi , śr 0,35 mm ) Zegar bił kwadranse i godziny , na raz , a i porzestawiałem go w sekwencji, przy składaniu. No trochę zeszło zanim go ustawiłem, bo niestety do wszystkiego musiałem dojść sam  :blink:  ;) (oczywiście na podstawie Zegarmistrzostwa 6  :D)  . Złożyłem go już i powiesiłem na ścianie, dobrze równo idzie , bije kwadranse i godziny. Muszę jeszcze doprowadzić do porządku koronę i brodę ...

Obok na ścianie wisi miniatura 13'tka - widać że zegar jak na kwadrans jest nie za duży ... ;)

:rolleyes:

post-92919-0-73497500-1523633477_thumb.jpg

post-92919-0-32655000-1523633493_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i koniec ... Chyba nie najgorzej wyszło, a co najważniejsze sprawny i chodzi.

A teraz następny czeka do roboty ... ;)

:rolleyes:

post-92919-0-16307700-1523703168_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co mi w nim wydaje się trochę nie pasować, to te wagi. Jakieś takie za długie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, kupiłem w komplecie z zegarem, po ruchu dobowym, wychodzi, że mechanizm powinien spokojnie pracować 8 dni. Zegar jest mały, zmniejszenie wagi o 150g na biciu powoduje, że staje czasami (testowałem kilka godzin). Może przypadek ... jak się rozchodzi spróbuje na mniejszych ...

:rolleyes:

W rzeczywistości , nie są aż tak dominujące, choć tarcza 14,5 zmienia proporcje zegara, to jednak zdjęcie .

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt nic w temacie nie pisze ... więc pociągnę...  ;)

Zabrałem się za naprawę chodzika wiedeńskiego. Kupiłem biedaka na allegro nie dość że bez wagi i kotwicy i wychwytu, to jeszcze dotarł do mnie rozbity. Sprzedawca nie zachował się właściwie i pomimo rzekomego ubezpieczenia przesyłki niestety zostałem z rozbitą skrzynką i niekompletnym mechanizmem. Zastanawiałem się czy nie zrobić z niego dawcy na części, ale zawziąłem się, że jednak zrobię z tej kupy nieszczęścia zegar. Niestety kotwicy z wychwytem nie dałem rady sam wykombinować i musiałem się zwrócić o pomoc do  na dobrego zegarmistrza. Umyłem go spakowałem , wysłałem i po dwóch tygodniach wrócił do mnie jak "funkiel nówka z fabryki", z ładnym równym chodem i rasową kotwicą.

Teraz wziąłem się za skrzynie, sklejam forniry na plecach no i generalnie cała skrzynia jest do sklejenia i odnowienia.  Zobaczymy co z tego wyjdzie. Muszę dorobić koronę, piętka już jest ... pierwsze zdjęcie z zakupu, a następne - to już co do mnie dotarło... :wacko:. Sukcesywnie będę starał pokazać postępy w remoncie ... ;)  

:rolleyes:

post-92919-0-34588600-1523998118_thumb.jpeg

post-92919-0-98682100-1523998160_thumb.jpg

post-92919-0-75106000-1523998180_thumb.jpg

post-92919-0-65768200-1523998199_thumb.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt nic w temacie nie pisze ... więc pociągnę...  ;)

Zabrałem się za naprawę chodzika wiedeńskiego. Kupiłem biedaka na allegro nie dość że bez wagi i kotwicy i wychwytu, to jeszcze dotarł do mnie rozbity. Sprzedawca nie zachował się właściwie i pomimo rzekomego ubezpieczenia przesyłki niestety zostałem z rozbitą skrzynką i niekompletnym mechanizmem. Zastanawiałem się czy nie zrobić z niego dawcy na części, ale zawziąłem się, że jednak zrobię z tej kupy nieszczęścia zegar. Niestety kotwicy z wychwytem nie dałem rady sam wykombinować i musiałem się zwrócić o pomoc do  na dobrego zegarmistrza. Umyłem go spakowałem , wysłałem i po dwóch tygodniach wrócił do mnie jak "funkiel nówka z fabryki", z ładnym równym chodem i rasową kotwicą.

Teraz wziąłem się za skrzynie, sklejam forniry na plecach no i generalnie cała skrzynia jest do sklejenia i odnowienia.  Zobaczymy co z tego wyjdzie. Muszę dorobić koronę, piętka już jest ... pierwsze zdjęcie z zakupu, a następne - to już co do mnie dotarło... :wacko:. Sukcesywnie będę starał pokazać postępy w remoncie ... ;)  

:rolleyes:

Obserwowalem go ,bez kotwicy,gdzies  spod Lodzi  


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z Głowna. Werk był bez kotwicy i mostka. Mechanizm z sekundnikiem (bez wskazówki) i to mnie właściwie skusiło.

Czekam mnie też wykonanie odtworzenie części mazerunku na plecach (imitacja palisandru) i fragmentów na skrzynce. Drzwi w sumie ładnie zachowane...

:rolleyes:

post-92919-0-04790200-1524035309.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z Głowna. Werk był bez kotwicy i mostka. Mechanizm z sekundnikiem (bez wskazówki) i to mnie właściwie skusiło.

Czekam mnie też wykonanie odtworzenie części mazerunku na plecach (imitacja palisandru) i fragmentów na skrzynce. Drzwi w sumie ładnie zachowane...

:rolleyes:

No to fajnie  ze masz  na  boku  dobrego  zegarmistrza  ,ja  nie  mam  dostepu do  takich  fachowcow  stad  powsciagliwosc  w  kupowaniu czegokolwiek.Werk  i  ramka -bezel  bardzo  mi  sie  podobaly


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jak dorobione są części...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dojadę do domu wstawię zdjęcia... ale pracuje prawidłowo :rolleyes: .


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A proszę ...

post-92919-0-23627000-1524068711_thumb.jpg

post-92919-0-98419300-1524068743_thumb.jpg

post-92919-0-91822900-1524068790_thumb.jpg

post-92919-0-15674700-1524068836_thumb.jpg

post-92919-0-39153900-1524068877_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że zrobił nową... Fajnie dopasował... :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mrugasz oczkiem, opowiedz coś więcej... :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo fakt ,że sama kotwica była już z jakiegoś wiedeńczyka, ale w stanie mocno zmasakrowanym. Moim zdaniem 50% kotwicy jest nowe, dorobione i lekko spatynowane.

Ładnie równo chodzi. a jak pięknie wypolerowany wychwyt  :rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że puka... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A  tak  a  propos tytulu  tematu, zaden  z  pierwszych trzech zegarow  pokazanych w tym temacie nie pochodzi  z  Monarchii austro-wegierskiej . ;)  :P  :D  :lol:

 

No dobra  1867  do  1918 czas  istnienia tytulowego  tworu; ;)  :P  :D

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nadejszła wiekopomna chwila składania do kupy ... ;)

Czyli to co lubię najbardziej ... trochę to trwa. Każde łacze staram się żeby łapało minimum 8-10h, i nie wszystko na raz.

:rolleyes:

post-92919-0-94064500-1524383458_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A  tak  a  propos tytulu  tematu, zaden  z  pierwszych trzech zegarow  pokazanych w tym temacie nie pochodzi  z  Monarchii austro-wegierskiej . ;)  :P  :D  :lol:

 

No dobra  1867  do  1918 czas  istnienia tytulowego  tworu; ;)  :P  :D

Bo na początku temat miał inny tytuł... :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.