Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość 00110010000010011001

Podrobki Casio

Rekomendowane odpowiedzi

No i nadal mam wątpliwości które chciałbym tutaj rozwiać. Chodzi mi o modele ga110. Obecnie posiadam ga100 i ga700. Oba zegarki na dekielku i sprzączce mają to samo czyli thailand albo china. Czy jest możliwość by seria ga110 miała na dekielku thailand a na sprzączce vietnam albo japan?

Czym tak w ogóle sugerować się czy zegarek jest ori czy nie jak nie ma hologramu?

przepraszam ,nie chcę być kontrowersyjny, ale możesz napisać co skłoniło cię da zakupu dwóch NAJCZĘŚCIEJ podrabianych modeli g-shocka? tak dla zaspokojenia mojej, stricte egoistycznej, ciekawości?

Edytowane przez oldman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba mam oryginalne także spokojnie. Jeden to prezent, drugi kupiłem bo mi się spodobał. Teraz chcę kupić ga110 bo też mi się podoba. Zastanawiam się jeszcze nad ga400.

Ale pytanie było czym się sugerować przy zakupie zegarka by nie kupić podróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie znasz, to kupuj po prostu w oficjalnych sklepach i daruj sobie poszukiwanie okazji na portalach aukcyjnych czy ogłoszeniowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale pytanie było czym się sugerować przy zakupie zegarka by nie kupić podróbki.

Czynników odróżniających oryginał od podróbki jest bardzo wiele i z każdą nową podróbką jest ich coraz mniej. Nie da się tego tak po prostu wymienić, bo każda podróbka może być inna i czym innym się różnić.

 

W praktyce najlepiej zapytać tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktyce to niektóre kopie są już na tyle dobre że ze zdjęć jest trudno odróżnić nawet jak ktoś się zna. A zapewne z czasem podróby będą jeszcze lepsze i ich rozpoznanie ze zdjęć w ogóle będzie niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie znasz, to kupuj po prostu w oficjalnych sklepach i daruj sobie poszukiwanie okazji na portalach aukcyjnych czy ogłoszeniowych.

Jesteś bardzo pomocny. Dobrze, że jesteś na tym forum. Skoro wysiliłeś się napisać dwa posty to mogły by być one trochę bardziej konstruktywne. To, że mogę pójść do sklepu wiedziałem, zanim mi to napisałeś.

Rozumiem, że tryby serwisowe są już w podróbkach takie same jak w ori?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że mogłem pomóc!  :)

No to jak już się pośmialiśmy to w teraz powiedz, na co zwracać uwagę kupując serię ga110?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu np tych filmików sam zostaniesz ekspertem!

Daj coś z siebie i opisz na forum, czego się dowiedziałeś i jak rozróżnić fake'a. OK?  :)

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniano wcześniej, coraz trudniej odróżnić "fake" od oryginału. Tym bardziej patrząc na zdjęcia. Jak Tomek wcześniej napisał, najlepiej zapytać tutaj. Zawsze większa szansa, że ktoś wypatrzy coś, co inni przeoczą. Tryby serwisowe, słabe wykończenie, różnice w czcionkach, to rzeczy, o które "producent" podróbek dba coraz bardziej, a z biegiem czasu różnice będą się zapewne jeszcze zacierać.

 

Całe szczęście, że kreatywność "podrabiaczy" sięga zenitu, bo mają więcej wersji kolorystycznych niż istnieje w rzeczywistości (niedługo zaczną nowe funkcje wymyślać  ;) ). W tym przypadku chociaż można mieć 100% pewności, że to "fake". No ale to dotyczy osób, które się choć trochę interesują zegarkami. Pozostali są łatwym celem niestety.

 

Dodam jeszcze, że podróbki to jedynie jeden z problemów kupowania poza salonami sprzedaży. Może nie będę odkrywczy, ale zaobserwowałem ostatnio dość ciekawe metody sprzedaży oryginalnych zegarków na wszelkiej maści portalach typu Allego czy OLX. Nie wiem na ile to sposób na swojego rodzaju "oszukanie" kupującego, a na ile przypadek, ale kilkukrotnie spotkałem się, że ktoś sprzedaje zegarek w wersji "zwykłej", zazwyczaj dość powszechnej w ramach danego modelu, ale przebiera go w "ciuszki" od wersji limitowanej. Podnosi cenę mocno powyżej wartości podstawowego modelu, nawet biorąc pod uwagę koszt dodatkowego bezela i paska, co dodatkowo czyni ofertę wiarygodną i sugerującą, że mamy do czynienia właśnie z "limitką", przy czym oczywiście w opisie jak najskrzętniej ukrywa, że to tylko przebieraniec... taki "ziemniak malowany" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd ułatwia ten proceder wypuszczaniem wersji limitowanych, które od regularnej różnią się np. jednym napisem. Nawiasem mówiąc zauważyłem też proceder producentów fejków, którzy podrabiają właśnie te wersje limitowane, w tym nawet egzemplarze, które w naturze można policzyć na palcach jednej ręki. Liczą na to, że nabywcy będzie ganc pomada, że nosi ewidentną podróbę np. Rolexa zrobionego jako prototyp na wystawę, byle tylko był w miarę dobrze zrobiony. W sumie to jednak dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie, które wrzuciłem wyżej Gwg-1000 to kupiony zegarek na allegro jak napisał autor zdjęcia za 1000 PLN

Jak wspomniano wcześniej, coraz trudniej odróżnić "fake" od oryginału. Tym bardziej patrząc na zdjęcia. Jak Tomek wcześniej napisał, najlepiej zapytać tutaj. Zawsze większa szansa, że ktoś wypatrzy coś, co inni przeoczą. Tryby serwisowe, słabe wykończenie, różnice w czcionkach, to rzeczy, o które "producent" podróbek dba coraz bardziej, a z biegiem czasu różnice będą się zapewne jeszcze zacierać.

 

Całe szczęście, że kreatywność "podrabiaczy" sięga zenitu, bo mają więcej wersji kolorystycznych niż istnieje w rzeczywistości (niedługo zaczną nowe funkcje wymyślać ;) ). W tym przypadku chociaż można mieć 100% pewności, że to "fake". No ale to dotyczy osób, które się choć trochę interesują zegarkami. Pozostali są łatwym celem niestety.

 

Dodam jeszcze, że podróbki to jedynie jeden z problemów kupowania poza salonami sprzedaży. Może nie będę odkrywczy, ale zaobserwowałem ostatnio dość ciekawe metody sprzedaży oryginalnych zegarków na wszelkiej maści portalach typu Allego czy OLX. Nie wiem na ile to sposób na swojego rodzaju "oszukanie" kupującego, a na ile przypadek, ale kilkukrotnie spotkałem się, że ktoś sprzedaje zegarek w wersji "zwykłej", zazwyczaj dość powszechnej w ramach danego modelu, ale przebiera go w "ciuszki" od wersji limitowanej. Podnosi cenę mocno powyżej wartości podstawowego modelu, nawet biorąc pod uwagę koszt dodatkowego bezela i paska, co dodatkowo czyni ofertę wiarygodną i sugerującą, że mamy do czynienia właśnie z "limitką", przy czym oczywiście w opisie jak najskrzętniej ukrywa, że to tylko przebieraniec... taki "ziemniak malowany" ;)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie znasz, to kupuj po prostu w oficjalnych sklepach i daruj sobie poszukiwanie okazji na portalach aukcyjnych czy ogłoszeniowych.

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie znasz, to kupuj po prostu w oficjalnych sklepach i daruj sobie poszukiwanie okazji na portalach aukcyjnych czy ogłoszeniowych.

 

 

Jesteś bardzo pomocny. Dobrze, że jesteś na tym forum. Skoro wysiliłeś się napisać dwa posty to mogły by być one trochę bardziej konstruktywne. To, że mogę pójść do sklepu wiedziałem, zanim mi to napisałeś.

 

Kolega Banalny pomogl Ci bardzo mocno. Juz nie jeden tu kupil chrabaszcza a potem rozgoryczony rozkladal to na czynniki pierwsze i robil  doktorat z plastikowej podrobki. A wszystko po to by oszczedzic 50 zl.  :P

Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nawet w ogłoszeniu jest napisane, że "...za tę kasę wiadomo nie org...", czyli legit fake ;)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te 500 zł, to lepiej kupić coś tańszego, ale oryginalnego.

 

Wniosek oczywisty  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli poszedł bardzo szybko, bo ogloszenie było świeże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby już stalowe kostki podrabiali?

 

https://www.olx.pl/oferta/casio-g-shock-gmw-b5000d-CID87-IDxERrb.html#27524de9f8

 

Jakoś dziwnie nisko jest osadzony moduł i napisy wydają się być inaczej rozplanowane niż w oryginale. Jednak przy tak kiepskich zdjęciach i bez możliwości porównania z oryginałem można się nabrać.

Edytowane przez SQ2EJQ

Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.