TomcioMiki 76354 #4676 Posted February 2, 2024 (edited) Jeszcze raz podbiję, oryginał czy nie ?? 6 stówek stoi bez papierów i pudełka, warto do noszenia 🤔🤔🤔 Edited February 2, 2024 by TomcioMiki 0 Share this post Link to post Share on other sites
jestem_w_shocku 4957 #4677 Posted February 3, 2024 9 godzin temu, TomcioMiki napisał(-a): Jeszcze raz podbiję, oryginał czy nie ?? 6 stówek stoi bez papierów i pudełka, warto do noszenia 🤔🤔🤔 Wygląda na oryginał, trochę zmęczony. Wymiana paska i bezela 200zl. Już będzie 800 a nowy, świeży i kompletny masz w tym momencie za 994zl. Ja bym to przemyślał 2 Jutro to dziś - tyle że jutro. Share this post Link to post Share on other sites
Admof 2280 #4678 Posted February 3, 2024 szukaj mniej zmęczonego 1 Share this post Link to post Share on other sites
Guest #4679 Posted February 4, 2024 Zgłosiłem podróbę https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-casio-g-shock-gmw-b5000gd-9er-CID87-IDYAEJK.htmlOdpowiedź olx 0 Share this post Link to post Share on other sites
Jacek K. 1956 #4680 Posted February 4, 2024 (edited) Też zgłosiłem ... zobaczymy co mi odpiszą. edycja: odpowiedzi nie otrzymałem, ale "To ogłoszenie nie jest już dostępne" (5.02.2024r. g.14:19) Edited February 5, 2024 by Jacek K. aktualizacja 1 Share this post Link to post Share on other sites
G-szok 5640 #4681 Posted February 6, 2024 OLX ma w nosie takie zgłoszenia - mam chyba kilkanaście maili gdzie na pierwszy rzut oka wskazałem elementy nie zgadzające sie w oryginałem i za każdym razem dostałem odpowiedź, że nie znaleźli nieprawdiłowości. Człowiek chce pomóc a oni w nosie dlaczego? Nie wiem, ale się domyślam będę podrzuczał tutaj bo co jakiś czas się na cos nadzieję 5 Instagram: @dailygshocker Share this post Link to post Share on other sites
G-szok 5640 #4682 Posted February 9, 2024 (edited) Mała lista z dzisiejszego przegladania - dziś padło na GA100/110 trochę na złom poniżej: https://allegro.pl/oferta/zegarek-casio-g-shock-ga-100-15111843339 https://allegro.pl/oferta/zegarek-meski-casio-ga-100-czerwony-15134524980 https://allegro.pl/oferta/zegarek-casio-gshock-ga-110a-3004-bialy-15141485463 https://allegro.pl/oferta/zegarek-casio-g-shock-ga-100-14776037589 https://allegro.pl/oferta/zegarek-meski-casio-g-shock-ga-100-15035862686 https://allegro.pl/oferta/zegarek-casio-g-shock-ga-100-czarny-z-zielenia-slaba-bateria-15028060528 https://allegro.pl/oferta/zegarek-casio-g-shock-ga-110a-14965570654 https://allegro.pl/oferta/zegarek-g-shock-casio-ga-110a-15142751667 https://allegro.pl/oferta/zegarek-casio-g-shock-gm-110c-bordowo-bialy-pudelko-15064026808 https://allegro.pl/oferta/casio-zegarek-meski-set-ga-110gb-14884897692 https://allegro.pl/oferta/zegarek-meski-casio-ga-110ly-1aer-15127396579 https://allegro.pl/oferta/zegarek-casio-ga-110rg-puszka-15070228496 https://allegro.pl/oferta/casio-ga-110rg-puszka-15107367239 https://allegro.pl/oferta/zegarek-casio-ga-100-15143094184 https://allegrolokalnie.pl/oferta/zegarek-casio-gshock-ga110rg-czarnozloty Edited February 9, 2024 by G-szok 0 Instagram: @dailygshocker Share this post Link to post Share on other sites
G-szok 5640 #4683 Posted February 9, 2024 (edited) To będzie podróbka prawda? https://allegro.pl/oferta/casio-zegarek-meski-gwg-1000-1a1er-14802677699 Piszą, że brak koronki, ale zamiast koronki jest przycisk - co by wskazywało na podróbkę. Jak nie i to jest końcówka koronki to dobra okazja GWG za taką kasę Edited February 9, 2024 by G-szok 0 Instagram: @dailygshocker Share this post Link to post Share on other sites
TomG80 10187 #4684 Posted February 9, 2024 53 minuty temu, G-szok napisał(-a): To będzie podróbka prawda? https://allegro.pl/oferta/casio-zegarek-meski-gwg-1000-1a1er-14802677699 Piszą, że brak koronki, ale zamiast koronki jest przycisk - co by wskazywało na podróbkę. Jak nie i to jest końcówka koronki to dobra okazja GWG za taką kasę Prawdę powiedziawszy to nie wiem, jak to ocenić. Problem polega na tym, że zegarek wygląda na oryginalny, a jedynie ta koronka budzi wątpliwości. Nie wiem dokładnie, jak jest zbudowana sama koronka - być może uchwyt koronki nakładany jest w jakiś sposób na ten stalowy srebrny element widoczny w jej miejscu i po prostu sam uchwyt koronki odpadł, ale koronka być może jest sprawna, tylko mocno przykręcona i bez uchwytu nie da się jej łatwo odkręcić. Jestem niemal pewien, że nie jest to przycisk (nie ma skoku, jak przycisk), tylko jakieś pozostałości koronki. Tak czy inaczej jest to raczej jest zegar wysokiego ryzyka nawet, jeśli faktycznie okazałby się oryginalny. 1 Share this post Link to post Share on other sites
TomcioMiki 76354 #4685 Posted February 9, 2024 33 minuty temu, TomG80 napisał(-a): Prawdę powiedziawszy to nie wiem, jak to ocenić. Problem polega na tym, że zegarek wygląda na oryginalny, a jedynie ta koronka budzi wątpliwości. Nie wiem dokładnie, jak jest zbudowana sama koronka - być może uchwyt koronki nakładany jest w jakiś sposób na ten stalowy srebrny element widoczny w jej miejscu i po prostu sam uchwyt koronki odpadł, ale koronka być może jest sprawna, tylko mocno przykręcona i bez uchwytu nie da się jej łatwo odkręcić. Jestem niemal pewien, że nie jest to przycisk (nie ma skoku, jak przycisk), tylko jakieś pozostałości koronki. Tak czy inaczej jest to raczej jest zegar wysokiego ryzyka nawet, jeśli faktycznie okazałby się oryginalny. Tu brakuję koronki 🤔🤔🤔 0 Share this post Link to post Share on other sites
G-szok 5640 #4686 Posted February 9, 2024 (edited) Nowa koronka 271 zl, wyszlo by 1100 za GWG-1000 w calkiem niezlym stanie, co prawda bez dokumentow i dodatkow, ale dostac króla Mudmasterów za 1100 😐 tylko przedaz jest przez lombard wiec zwortow moga nie uznac, choc wtedy wchodzi allegro protect ... no ciekawe ciekawe czy ryzykowac. Nie widzialem jeszcze podróbki w której działa barometr stąd zwrócił moją uwagę. Jedna rzecz jeszcze, pod koronką GWG powinien mieć przecież taki gwint: ale patrząc na koronk ma metalowy element wewnątrz: tylko czy to by się zmieściło tak ładnie chowając mocowanie: Ja chyba nie zaryzykuje, za dużo projektów mam w domu teraz a i kilka w drodze ... wczoraj dopiero co polerowanie szkieł zeszło mi dość sporo czasu a tu gwg na głowe brać szkoda, że nie wyszedł wcześniej, może bym złapał i dał znać Może ktoś z Wrocka ma ochotę sprawdzić ? Edited February 9, 2024 by G-szok 0 Instagram: @dailygshocker Share this post Link to post Share on other sites
TomcioMiki 76354 #4687 Posted February 9, 2024 3 godziny temu, G-szok napisał(-a): Nowa koronka 271 zl, wyszlo by 1100 za GWG-1000 w calkiem niezlym stanie, co prawda bez dokumentow i dodatkow, ale dostac króla Mudmasterów za 1100 😐 tylko przedaz jest przez lombard wiec zwortow moga nie uznac, choc wtedy wchodzi allegro protect ... no ciekawe ciekawe czy ryzykowac. Nie widzialem jeszcze podróbki w której działa barometr stąd zwrócił moją uwagę. Jedna rzecz jeszcze, pod koronką GWG powinien mieć przecież taki gwint: ale patrząc na koronk ma metalowy element wewnątrz: tylko czy to by się zmieściło tak ładnie chowając mocowanie: Ja chyba nie zaryzykuje, za dużo projektów mam w domu teraz a i kilka w drodze ... wczoraj dopiero co polerowanie szkieł zeszło mi dość sporo czasu a tu gwg na głowe brać szkoda, że nie wyszedł wcześniej, może bym złapał i dał znać Może ktoś z Wrocka ma ochotę sprawdzić ? A tak z innej parafii jak polerujesz szkiełka od G 🤔🤔🤔 0 Share this post Link to post Share on other sites
G-szok 5640 #4688 Posted February 12, 2024 (edited) On 2/9/2024 at 5:05 PM, TomcioMiki said: A tak z innej parafii jak polerujesz szkiełka od G 🤔🤔🤔 Nie odbiegam za bardzo od instrukcji które są wszędzie znane - zależy oczywiście od uszkodzenia - czy jest głębokie, czy raczej płytkie, jak dużo chcę zebrać materiału czyli jak daleko chce spolerować szkło i jaki mam dostęp do szybki. Jak dostęp mam taki jak w GST większości, czyli szybka wystaje po za inne elementy, to biorę sobie papier (zależy od tego jak dużo chcemy zebrać szkła) 1000, 1500, 2000, kładę na równej i płaskiej powierzchni - w moim przypadku jest to szklana deska do krojenia mała - i trę zegarkiem aż do zebrania materiału do zaplanowanej głębokości. Potem już dla poprawy papier 2500, 3000 to samo aż uzyskam satynowe wykończenie. Na konieć tlener ceru, pad pod wielkość szkła, wkrętarka na 3/4 obrotów i jechana pod wodą aż do krystalicznego wykończenia. Jeśli dostęp jest inny i masz coś wokół szkła jak np GA-100 to wtedy mam małe końcówki na dremel z przylepnymi papierami ściernymi i to samo, zależy jak głęboka rysa dobieram papier, potem po osiągnięciu momentu znikniecia rysy bądź dojścia do tylko delikatnego miekkiego zagłębienia, papierek do wykończenia i tlenek na małym padzie - mniejszym od średnicy szybki. Niektóre uszkodzenia się nie zbierze, niektóre do końca pójdą. Tak jak tutaj widać: Moim największym wyzwaniem był moj ukochany GST-B100, tam nie udało mi się zebrać odpowiednio dużo szkła żeby zlikwidować wszystkie wżery, ale na tyle dużo aby szybka wyglądała dobrze i nie przeszkodzała w codziennym użytkowaniu a różnica w wyglądzie kosmos. Zegarek był kupiony dla mnie, za ułamek ceny nowego więc stąd może to tak doceniam Tak naprawdę polerowanie to jest jeden z tematów który chciałbym trochę bardziej zgłębić tutaj na forum bo nie wiem czy moje poczynania których sam się nauczyłem są prawidłowe. Kosztowało mnie to kilka przepaleń, pęknieć szkieł, uszkodzeń grubszych które już nie były do odratowania ale generalnie ostatnio już idzie lepiej wiadomo, początki nie były proste. Edited February 12, 2024 by G-szok 8 Instagram: @dailygshocker Share this post Link to post Share on other sites
G-szok 5640 #4689 Posted February 19, 2024 Panie i Panowie, specjalnie dla tego forum załatwiłem wyjątkowe cukiereczki wsród Casio i tylko dla nas ekstra oferta 159zł sztuka a tak serio, wrzucam tu dla przestrogi i oczywiście tak droszkę dla uśmiechu dostępne są na Vinted, wstawiam zrzut ekranu z użytkownikiem jak coś: No i kontakt 0 Instagram: @dailygshocker Share this post Link to post Share on other sites
rm26 55 #4690 Posted February 19, 2024 Ten ze znaczkiem Ferrari rozwalił system. Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka 0 Share this post Link to post Share on other sites
G-szok 5640 #4691 Posted February 19, 2024 47 minutes ago, rm26 said: Ten ze znaczkiem Ferrari rozwalił system. Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka mistrz, jeden z ulubionych aż mnie korciło co by zamówić ... 0 Instagram: @dailygshocker Share this post Link to post Share on other sites
Funky_Koval 24606 #4692 Posted February 19, 2024 9 godzin temu, G-szok napisał(-a): Panie i Panowie, specjalnie dla tego forum załatwiłem wyjątkowe cukiereczki wsród Casio i tylko dla nas ekstra oferta 159zł sztuka a tak serio, wrzucam tu dla przestrogi i oczywiście tak droszkę dla uśmiechu dostępne są na Vinted, wstawiam zrzut ekranu z użytkownikiem jak coś: No i kontakt wygląda podobnie więc po co przepłacać 😂 0 quartz bandit Share this post Link to post Share on other sites
G-szok 5640 #4693 Posted February 23, 2024 Boże mam nadzieję że nikt tego nie kupi ... Gdyby ktoś za coś takiego zapłacił 650zl to dramat https://www.olx.pl/d/oferta/casio-g-shock-gwg-1000-CID87-IDYSv2y.html 0 Instagram: @dailygshocker Share this post Link to post Share on other sites
G-szok 5640 #4694 Posted February 26, 2024 (edited) Kolejny który opycha podróbki 😞 najgorsze jest to że widzę już 6 albo 7 raz jak wystawia to z wysyłką co oznacza że już kilka osób kupiło i teraz będą mówić jaki to G-Shock do bani bo stało się to i tamto 😞 https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-g-shock-casio-ga2100-black-CID87-IDYWgh8.html zgłoszone do OLX ale odpowiedź ta sama - brak śladów oszustwa ... no i drugi mój ulubieniec, gst-b100 za prawie 100 🙂 https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-meski-casio-g-shock-gst-b100-1aer-solar-CID87-IDYTSL5.html no perfidny ... Edited February 26, 2024 by G-szok 0 Instagram: @dailygshocker Share this post Link to post Share on other sites
TomcioMiki 76354 #4695 Posted February 26, 2024 4 godziny temu, G-szok napisał(-a): Kolejny który opycha podróbki 😞 najgorsze jest to że widzę już 6 albo 7 raz jak wystawia to z wysyłką co oznacza że już kilka osób kupiło i teraz będą mówić jaki to G-Shock do bani bo stało się to i tamto 😞 https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-g-shock-casio-ga2100-black-CID87-IDYWgh8.html zgłoszone do OLX ale odpowiedź ta sama - brak śladów oszustwa ... no i drugi mój ulubieniec, gst-b100 za prawie 100 🙂 https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-meski-casio-g-shock-gst-b100-1aer-solar-CID87-IDYTSL5.html no perfidny ... A jak by zgłosić d Zibi 🤔🤔🤔 0 Share this post Link to post Share on other sites
G-szok 5640 #4696 Posted February 26, 2024 (edited) 34 minutes ago, TomcioMiki said: A jak by zgłosić d Zibi 🤔🤔🤔 Totalnie nie wiem jak by to zrobić i czy zwrócą uwagę. Kiedyś napisałem do nich, że mam dwa zegarki (dwa modele - GA100 i GA-110) - ori i podróbkę - i może chcieliby wesprzeć taką inicjatywę aby zrobić krótką serię nagrań w polskim języku o porównaniu podróbek i oryginalnych aby łatwo można było potem zajrzeć. Nie chciałem inwestować prywatnej kasy w coś czego potem teoretycznie nie sprzedam Za to czas i sprzęt aby to nagrać mógłbym poświęcić - choć nigdy tego nie robiłem, ale żona tak Mam kontakt do kilku sprzedawców z Chin którzy mają różne modele, a ori bym pożyczył od ZIBI właśnie czy może wziął swoje czy od kogoś innego. Nie dostałem żadnej odpowiedzi, próbowałem zadzwonić parę tygodni później, dostałem info, żeby wysłać kolejną wiadomość do dziś brak. Szkoda bo czasem znaleźć w gąszczu internetu jasną instrukcję jak rozpoznać ori ciężko ... Wysłałem im moje dwie fotki dla zachęty: Edited February 26, 2024 by G-szok 2 Instagram: @dailygshocker Share this post Link to post Share on other sites
TomG80 10187 #4697 Posted February 26, 2024 1 godzinę temu, G-szok napisał(-a): Totalnie nie wiem jak by to zrobić i czy zwrócą uwagę. Kiedyś napisałem do nich, że mam dwa zegarki (dwa modele - GA100 i GA-110) - ori i podróbkę - i może chcieliby wesprzeć taką inicjatywę aby zrobić krótką serię nagrań w polskim języku o porównaniu podróbek i oryginalnych aby łatwo można było potem zajrzeć. Nie chciałem inwestować prywatnej kasy w coś czego potem teoretycznie nie sprzedam Za to czas i sprzęt aby to nagrać mógłbym poświęcić - choć nigdy tego nie robiłem, ale żona tak Mam kontakt do kilku sprzedawców z Chin którzy mają różne modele, a ori bym pożyczył od ZIBI właśnie czy może wziął swoje czy od kogoś innego. Nie dostałem żadnej odpowiedzi, próbowałem zadzwonić parę tygodni później, dostałem info, żeby wysłać kolejną wiadomość do dziś brak. Szkoda bo czasem znaleźć w gąszczu internetu jasną instrukcję jak rozpoznać ori ciężko ... Wysłałem im moje dwie fotki dla zachęty: A masz jeszcze tą podróbkę i taki sam oryginał? Bo może bym coś u siebie na kanale na ten temat nakręcił, temat podróbek zawsze na czasie. 2 Share this post Link to post Share on other sites
G-szok 5640 #4698 Posted February 26, 2024 7 hours ago, TomG80 said: A masz jeszcze tą podróbkę i taki sam oryginał? Bo może bym coś u siebie na kanale na ten temat nakręcił, temat podróbek zawsze na czasie. Cześć, niestety nie 😞 jeden poszedł na części i większość mam w foliowkach, drugi poleciał do siostrzeńca i już się raczej nie nadaje do pokazania 🙂 zapytam kontakty w Chinach jaka cena, kiedyś płaciłem 110 za sztukę nowa. Może mają inne modele to dam znać ile za co 🙂 0 Instagram: @dailygshocker Share this post Link to post Share on other sites
Janucha 685 #4699 Posted February 27, 2024 Ależ gustowny. W opisie, że oryginał🤷🏼♂️https://m.olx.pl/d/oferta/casio-g-shock-dw-8200-CID87-IDYV6Ow.html 2 Share this post Link to post Share on other sites
pawelpablo 3797 #4700 Posted March 21, 2024 Cześć, a co sądzicie o tym? Sam sprzedawca nie jest pewien autentyczności sprzedawanego zegarka 😜 https://www.olx.pl/d/oferta/casio-g-shock-gx56-king-CID87-IDYLpLM.html 0 Share this post Link to post Share on other sites