Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

TomG80

Użytkownik
 • Content Count

  4016
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by TomG80

 1. TomG80

  GW-9400 Rangeman

  Wiem, i właśnie do tego zegarka się odniosłem, bo sam go przerabiałem. Jak ktoś potrzebuje, to ja jeszcze coś tam mam w zanadrzu, w razie czego do przeróbki u mnie.
 2. TomG80

  GW-9400 Rangeman

  @G-szok @TomcioMiki @Himan Wie, wie, bo sam przerabiał. To w istocie GW-9400-1 z bezelem od DCJ-1, wyświetlaczem od EJ-9 oraz wszystkimi czarnymi przyciskami od EJ-9 / SRJ/4. A w razie zainteresowania procesem "tworzenia" jest na moim kanale film z tej przeróbki.
 3. Wyjściowo 2,8kzł, ale pewnie z czasem ceny zaczną spadać.
 4. Z wczoraj, tylko zapomniałem wrzucić.
 5. Jeśli chodzi o literę G w kodzie oznaczającym model zegarka to oznacza ona, że zegarek wyposażony jest w synchronizację czasu m.in. poprzez odbiornik GPS. OCW-G1000 był modelem wcześniejszym, nie miał Bluetooth'a, zaś model OCW-G2000 jest modelem nowszym, wyposażonym w nowsze, szybsze silniki krokowe (wskazówki szybciej ustawiają się na swoich pozycjach po zmianie ustawienia) oraz dodatkowo ma na pokładzie łączność Bluetooth, co akurat w mojej ocenie jest najmniej przydatnym dodatkiem do tej klasy zegarka.
 6. Mógłbyś doprecyzować, o co dokładnie pytasz? Co masz na myśli pisząc "na początku zegarka" i o jaką pierwszą stronę chodzi? Pierwszą stronę czego? Bardzo słuszna uwaga - o endlinkach nie pomyślałem. Myślałem, że ten model występuje tylko na bransolecie i że pasek został tutaj dołożony zamiast oryginalnej bransolety i w takiej formie @maniek66000go zakupił. Jednak jeśli jest to wersja, która oryginalnie wyszła na pasku, to można się nadziać na pewien dość poważny problem, który może być nieprzeskakiwalny, gdyż miałem taką sytuację w jednym z modeli Edifice: znajomy miał pewien model Edifice (nie pamiętam niestety, jaki, ale jeden z wyższych, z Bluetoothem) oryginalnie na pasku i chciał bransoletę, gdyż ten sam model, tylko w innej wersji kolorystycznej wychodził właśnie na bransolecie. Co się okazało? Po zamówieniu bransolety do modelu z paskiem wyszło, że końcówki bransolety mocowane są do koperty po obu stronach na dwa teleskopy, a pasek - jak wiadomo - na jeden. Efekt był taki, że trzeba było odesłać bransoletę, ponieważ koperta od modelu z paskiem miała tylko jedną parę otworów pod jeden teleskop na stronę w kopercie, a w tym samym modelu na bransolecie w kopercie były oczywiście po dwie pary otworów. Nie wiem, czy tak by mogło być w Twoim OCW-G2000, ale na wszelki wypadek wolę uczulić, bo jak kolega @Himansłusznie wspomniał, to nie są tanie rzeczy.
 7. Napisz do mnie na priv, zostaw jakiś kontakt, to jak mi pasek przyjdzie, to się odezwę i podam szczegóły.
 8. A to jeśli tylko z tego powodu chcesz wymieniać, to nie ma sensu moim zdaniem. No chyba, że będziesz chciał nową szlufkę, to wtedy daj znać. Ja sobie na nowy pasek przełożę używaną, a Tobie mogę sprzedać nową.
 9. Najprościej zapytać u importera, czyli w Zibi S.A., mail czesci (at) zibi.pl. Dobrze, żebyś wiedział, jaki dokładnie symbol zegarka posiadasz, żeby im go od razu w zapytaniu podać.
 10. Ja mogę mieć za jakiś czas, bo w swoim zmieniam pasek, tyle tylko, że szlufka będzie używana. Jak coś, to pisz na priv.
 11. Tego nie dam rady, bo nie mam GPR-B1000 pod ręką, ale będę robił porównanie GPR-H1000 vs GBD-H2000. No i oczywiście do pierwszego Romana GW-9400. Jednak będzie to porównanie stricte wizualno-rozmiarowe, bo nie podejmuję się zgłębiania tej ilości funkcji, jaka jest w tym zegarku.
 12. TomG80

  Podrobki Casio

  Prawdę powiedziawszy to nie wiem, jak to ocenić. Problem polega na tym, że zegarek wygląda na oryginalny, a jedynie ta koronka budzi wątpliwości. Nie wiem dokładnie, jak jest zbudowana sama koronka - być może uchwyt koronki nakładany jest w jakiś sposób na ten stalowy srebrny element widoczny w jej miejscu i po prostu sam uchwyt koronki odpadł, ale koronka być może jest sprawna, tylko mocno przykręcona i bez uchwytu nie da się jej łatwo odkręcić. Jestem niemal pewien, że nie jest to przycisk (nie ma skoku, jak przycisk), tylko jakieś pozostałości koronki. Tak czy inaczej jest to raczej jest zegar wysokiego ryzyka nawet, jeśli faktycznie okazałby się oryginalny.
 13. TomG80

  Casio do kwadratu

  Brałem tam ponad 10 lat temu mojego pierwszego G, AWG-M100B-1A. Możesz śmiało brać.
 14. Nowe Rangemany GPR-H1000-1ER oraz GPR-H1000-9ER. Gdyby nie moduł oparty na powolnym układzie z wyświetlaczem MiP, to byłby naprawdę potencjalnie ciekawy zegarek. A tak jest po prostu całkiem ładny.
 15. Oba do mnie jadą, jutro wieczorem odbiorę, to coś wieczorem na szybko pofocę i wrzucę.
 16. Tego nie wiem, należałoby pytać w Krainie Czasu lub Świecie zegarków. Numer części Casio to 10350905.
 17. Baaardzo dawno temu popełniłem taki filmik. Niestety dawno nie miałem już do czynienia z GIEZami i nie jestem pewien, czy podcięcia pod pasek w GIEZie GS-1100 i GS-1150 są takie same. Prawdopodobnie tak, ale pewności nie mam. Pamiętam, że było trochę rzeźbienia z tą bransoletą, ale efekt końcowy to wynagrodził. Chyba najładniejsza bransoleta w całej linii G-Shock, z jaką miałem do czynienia. Jednak nie są to tanie rzeczy - w tamtym czasie te 6 lat temu kosztowała około 450zł, jak dobrze pamiętam.
 18. TomG80

  Casio-dział techniczny

  Podzielę się moim materiałem, w którym pokazuję, jak wymienić wyświetlacz w GW-7900, może komuś się przyda:
 19. To wewnętrzne szkiełko to panel solarny i tak, masz rację - to wszystko zostało włożone od góry. W takiej sytuacji najlepiej jest zamówić i wymienić kopertę na nową, ale obawiam się, że może to się okazać średnio opłacalne, cenę koperty szacuję na około 400-500zł. Ten zegarek nie jest przeznaczony do noszenia pod mankietem, tylko do używania zgodnie z przeznaczeniem, czyli do wycieczek górskich, turystyki, rekreacji, odczytu danych o wysokości, ciśnieniu itp. Zegarek ten nie jest wstrząsoodporny, nie jest odporny na błoto i kurz - na wodę tak. Wstrząsoodporne, błoto- i kurzoodporne są zegarki z linii Casio G-Shock, i to też nie wszystkie.
 20. Do niego jest jeszcze jakaś działająca aplikacja czy to już historia?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.