Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klod100

Moje Paski do Paneriai-a - update 2.3

Rekomendowane odpowiedzi

...

Ale zamiast pokazywać jakieś śmieszne paseczki, pokaż mi do czego ci ten model 1950, bo na pewno nie do Mariny! :twisted:

 

Kolega strasznie spostrzegawczy :)

 

W poniedziałek przyjedzie, jest teraz w trakcie transportu. Powiem tylko , że ma werk JLC 8)


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest jak coś mnie kręci... detale! Ale ok, wszystko jasne! ;)


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Klaudiusz, teraz to już przesadziłeś, tego mogę już nie wytrzymać- ten watch to po prostu cudo, genialny design z fantastycznym werkiem, chyba czas zacząć oszczędzanie na nowo :!: :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi podpowiadało, że mieliśmy ciszę przed burzą ;)

A 1950 już wczoraj wzbudziło moje podejrzenia. Niech rodzinka Panerai się rozrasta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, super watch. Niedawno byłem u jednego gościa w Szwajcarii i miał taką nówkę na sprzedaż. Cholernie mnie korciło bo też cena była dobra (lekko) ponad 6 ale robiłem u niego inne zakupy i brakło mi tzw. środków.

Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ kurier nawalił umiliłem sobie oczekiwanie przeglądaniem pasków w siecie. Zaowocowało to następującymi połowami:

 

Manifatture Firenze 26/26

post-1039-0-67499300-1330507396.jpg

 

Paski HK Tan i K-straps są robione na zamówienie, można nawet ustalić z jakiego kawałka skóry będą cięte i w jaki sposób. Miałem niezłą zabawę ustalając wszystkie szczegóły.

 

HK Tan Brick Brown Python

post-1039-0-52098400-1330507398.jpg

 

HK Tan - Olive Brown Spotted Tree Lizard

post-1039-0-41744800-1330507400.jpg

 

K-straps - żaby

fotki tutaj: http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....26&start=35

 

Doszedłem do wniosku, że paski do Panerai to obiekty kolekcjonerskie same w sobie, jest sporo serii limitowanych i białych kruków. Są ludzie robiący klika pasków na miesiąc, fajna zabawa.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Manifatture Firenze 26/26

MF... jedne z moich ulubionych pasków. Trzymaja klimat "historyczny".


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście... ale wiesz, co prawda tego nie widać, ale podoba mi się fakt, iż od spodu paska jest to "Firenze". Jednak jakby nie patrzeć, Panerai to też tradycja ;)


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ten bóbr został zamordowany zupełnie przypadkowo... "O zobacz, martwy bóbr, będzie z niego ciekawy pasek..."

Yyy... Jasne. :roll: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku bobrow - podobnie jak i wielu innych gatunkow - prowadzi sie odstrzał kontrolowany (albo odławioanie przy pomocy pułapek) w momencie gdy na jakimś terenie ich populacja nadmiernie wzrośnie.

 

Bobry często też padaja ofiarą kłusowników.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się, że M. Paci dołączy do Twojej kolekcji :), ale ogon bobra to jest dopiero coś. :)

 

Wspaniałe. I jak nie szaleć za OP! Oglądanie Waszych fotografii [forumowi Paneristi] wzbudza mój zachwyt, a jakie emocje muszą towarzyszyć WAM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Derdi - Mario Paci faktycznie chodził mi po głowie już bardzo długo, drugie tyle na niego polowałem, ale w końcu się udało.

 

A co do ogona bobra - tych pasków są na rynku śladowe ilości, producent jest w USA, dlatego uważam, że materiał nie pochodzi z kłusownictwa. Raczej z jakiść hurtowni skór.

 

Przykładowo teraz pojawiły się u Dona paski ze skóry Hipopotama - całe 8 szt, to naprawde śladowe ilości i akurat jestem przekonany, że producenci - malutkie warsztaty, którzy robią śladowe ilości pasków ze skór egzotycznych mają wpływ na populacje gatunków. Co innego producenci wielkoseryjni - ale to inna bajka.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspanialy MP! Gratuluje klasyki Klaudiusz! Jeden z paskow na moim celowniku, choc jeszcze chwilke musi poczekac.

 

Ja wczoraj (nadmienmy iz siedze na urlopie w jakiejs zabitej dechami dziurze w Bieszczadach) zamowilem kolejne ubranko do mojego Paneraika... ale o tym w innym watku, jak juz dotrze. Gratuluje raz jeszcze.


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno już nie odświeżałem tego wątku, a trochę pasków przybyło.

 

DINO ZEI Vero Squalo - RED/BROWN - przepiękny rekin, porządna Włoska robota, wspaniałe wykończenie. Edycja firmowana przez Dino Zei.

 

img3335aj0.jpg

img3336uz3.jpg

img3339pg0.jpg

 

Metta Catharina Russian Deerskin - 225 letnie skóra z jelenia upolowanego w Rosji - dosyć limitowana edycja, pięknie wykonany niepowtarzalny pasek.

 

img3340cf4.jpg

img3341gk6.jpg

img3343ff2.jpg

 

Skóra egzotyczna - nie ze słonia, ale prawie. Niezmiernie rzadko spotykana, na rynku pojawiło się tylko 8 pasków.

 

img3344jz9.jpg

img3346my3.jpg

 

Manifatture Firenze - Old chapped natural calf - czyli cielak, ręcznie szyty we Florencji. Ciekawie wykończony, skóra jest ponacinana.

 

img3349nz0.jpg

img3350sk8.jpg

 

Strap-Works Vintage 1860 distressed Chocolate calf - znowu cielak , niezwykle miękki, ręczna robota.

 

img3351ib5.jpg

 

Żaba, jaka jest każdy widzi, szyty na zamówienie.

 

img3364pa4.jpg

 

Stary dobry Mario Paci, jest jak wino, z czasem coraz lepszy. Im bardziej umęczony codziennością, tym lepiej wygląda.

 

img3366bh6.jpg

 

Egzotyka, tym razem w rozmiarze 26/26 - do Radiomira. Słoń z wszywaną klamrą i czarna żaba.

 

img3352ob7.jpg

img3356jb2.jpg

img3359sp9.jpg

 

Obie żaby i słoń są do sprzedania - totalnie nowe.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej pasków oglądam, tym bardziej podobają mi się te robione przez Manifatture Firenze. Po prostu to jest to.

 

Oczywiście jelonek jest poza konkurencją...


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ze słonia, ale prawie

Można jaśniej?

 

Trochę się boję, ale raz kozie... (ups ), no w każdym razie to hipopotam :D


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MF ma doskonałe paski, jednak ich jedyną wadą jest klamra. Oczywiście jest charakterystyczna jedynie dla nich, ale nie jest wyprofilowana. Zresztą sam wiesz. Ten pasek dopiero po porządnym wygnieceniu, poskręcaniu i innych katuszach zaczął być naprawdę świetny.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MF ma doskonałe paski, jednak ich jedyną wadą jest klamra. Oczywiście jest charakterystyczna jedynie dla nich, ale nie jest wyprofilowana. Zresztą sam wiesz.

No wiem... a to dla tego, że te najstarsze wszywane klamry z lat 40tych też nie były profilowane. Tylko troszkę warto przytępić wewnętrzną krawędź klamry, bo jest ostro wycieta i bardzo wpija się w skórę paska. Ale to drobiazg.


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Mario Paci... to jest i bedzie #1


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze byłbym zapomniał:

 

 

Hirsh Corvette Trieste. Są w rozmiarach od 16 do 24!

Bardzo fajny pasek, połączenie kauczuku z tkaniną.

 

Jest jeszcze z tej serii model Golf - kauczuk, skóra - perforowany - super.

 

post-1039-0-10719100-1330521339.jpg

img3370dt8.jpg

post-1039-0-29578300-1330521341.jpg

img3372pu5.jpg

HKTan 26/26 Brick Python - Węża wypada mieć w kolekcji.

 

Drugi pasek to Wojtecki - nasz rodak, który w USA robi naprawdę świetne paski i pokrowce do Panerai. Ten pasek to czarny cielak - 24/24 z wszywaną klamrą.

 

img3374md7.jpg

 

A tu znowu HKTan

img3375gv6.jpg

 

A i właśnie dostałem pocztę, że HK Tan, czyli Aaron Tan skończył szyć i wysyła ten pasek - jaszczurka do Radiomira 26/22.

 

post-1039-0-72556700-1330521345.jpg

 

No to jesteśmy na bieżąco :D


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.