Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pg

Jacques Lemans chronograf- nie rozumiem:-)

Rekomendowane odpowiedzi

Powodowany impulsem kupiłem przed miesiącem kolejny nowy chronograf, tym razem znanej cvhyba wszystkim przynajmniej z widzenia firmy Jacques Lemans.

Cóż, firma to nie żadne haute horlogie, tylko no nonsense, ot, chleb z masełkiem, czyli firma dla "normalnego człowieka", a przynajmniej z normalnymi dochodami;-).

Zegarek kupiłem z powodu jego mechanizmu, -tj. automatu z niezawodnym Valjoux 7750, znanym z pracy w wielu znacznie bardziej prestiżowych (czytaj,- drogich) markach.

No i od miesiąca mam kłopot,- nie lubię sytuacji, których nie rozumiem, i które przeczą teorii, jaka wydaje mi się być logiczna.

Otóz nie chodzi juz o to, że ten zegarek, bez zadnych certyfikatów COSC ma odchylenie tygodniowe w dokładności chodu równe ...0, -cóz, zdarza się, a i valjoux 7750 znany jest z dokładności chodu, a statystycznie taka idealna regulacja ma prawo zdarzyc się. Nie rozumiem czego innego,- otóz WBREW teorii taka idealna dokładnośc chodu ma miejsce NIEZALEŻNIE od położernia zegarka!! -próbowałem w 5 klasycznych połozeniach i NIE ma to wpływu na dokładnośc chodu, a tak, zgodnie z teorią, być nie powinno.

Dodam, że zegarka nie noszę, tylko nakrecam go na rotomacie (zreszta wystarczymu na dobę zaledwie kilkanascie minut)

Jak to wytłumaczyć??


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który to model?


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest rewelacja, zastanawiam się tylko czy w normalnym użytkowaniu też będzie tak punktualny, w każdym razie gratuluje i czekam na zdjęcia w galerii.Pozdr. D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz koniecznie co to za model, wklej foto


życie jest za krótkie żyby mieć tylko jeden zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-6254-0-71040500-1331595020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i od miesiąca mam kłopot,- nie lubię sytuacji, których nie rozumiem, i które przeczą teorii, jaka wydaje mi się być logiczna.

Otóz nie chodzi juz o to, że ten zegarek, bez zadnych certyfikatów COSC ma odchylenie tygodniowe w dokładności chodu równe ...0, -cóz, zdarza się,

Jak to wytłumaczyć??

 

no skoro moj Parnis za 199zł robi +4 s/ tydzień a są i takie co działają tak paskudnie jak twój VJ - to znaczy że ktoś nas czasami... rąbie :huh:... na kasę licząc na naszą próżność ;)

 

PS.

tez ciakawi minie jaki to model i cena.


- - -

Krzysztof - by kajot04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no skoro moj Parnis za 199zł robi +4 s/ tydzień a są i takie co działają tak paskudnie jak twój VJ - to znaczy że ktoś nas czasami... rąbie :lol:... na kasę licząc na naszą próżność :)

 

PS.

tez ciakawi minie jaki to model i cena.

 

to się ciesz i nie marudź, mój valjoux też chodzi bardzo dobrze, choć przyznam nie na 0/0

 

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.