Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ded

Brzytwa

Rekomendowane odpowiedzi

:D

Czy jest jeszcze na forum ktoś kto goli się brzytwą? Postanowiłem kupić brzytwę do golenia, czy do 100 zł da się kupić coś czym można się ogolić?

 

Myślałem, że wezmę brzytwę po dziadku, ale wujaszek coś nią rzezał i spartolił ostrze.. :(

Używałem brzytwy będąc młodym i wiecznie chodziłem z pociętą twarzą. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostrza nie da sie uratować?

ja za brzytwę się nie biorę ale z mach3 przerzuciłem się na żyletkowe Muhle R89, świetna maszynka  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 10 lat używam żyletkowej maszynki Gillette i jest całkiem dobra, jednak chce spróbować brzytwy.

ostrza nie da sie uratować?

 

Prawdę mówiąc, od śmierci dziadka, nie widziałem tej brzytwy, ale zapytany o nią wuj (dziadka syn), twierdził, że chyba ją na "amen" popsuł, muszę się przyjrzeć osobiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Cię zaproszę na forum http://brzytwa.org/forum/index.php?action=forum . Nie trzeba nowej kupować wystarczy kupić odrestaurowaną     http://brzytwa.org/forum/index.php?board=24.0 . Ale pamiętaj brzytwa to nie wszystko trzeba pas kupić. Przed każdym goleniem trzeba brzytwę przeciągnąć. Dla nie wprawionego nie jest to takie proste. Z czasem znów są koszta bo trzeba kupić kamienie do ostrzenia brzytwy. To też nie mały wydatek. A co najlepsze trzeba się nauczyć ostrzyć a tu już się zaczynają schody. Bo niby wygląda to prosto a tak naprawdę tak nie ma. Ale to tak na szybko. Co do ostrza zależy jak już jest brzytwa zużyta. Każde ostrze da się uratować. Po więcej informacji zapraszam na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy w tygodniu oglądałem rytuał ostrzenia brzytwy w wykonaniu dziadka, kamień powinien jeszcze być, pasów ( a właściwie rzemieni ) odpowiednich też raczej mi nie zbraknie :) trzeba tylko brzytwę znaleźć :)

Dzięki kolego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno już myslałem o tym by się golić...utrzymuję zarost 3-4mm od 4 lat. mam elektryczną maszynkę do brody którą podcinam co dwa dni.

Co sądzicie (praktycy) o takim starterze: https://www.theinvisibleedge.co.uk/starter-kits/246-thiers-issard-straight-razor-starter-kit.html

 

Mój fryzjer gdy wygala my z tyłu głowy włosy używa maszynki o kształcie "brzytwy" do której wkłada połówki żyletki (przełamuje je) pomiędzy dwie blaszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tylko Ci pozostaje kupić brzytwę. Dużo jest filmików od naszych kolegów na temat golenia. No i nie przejmować się że coś nie wychodzi.

 

 

Nie wiem jak teraz. Ale u nas są bardzo nazwijmi ostre przepisy sanitarne. Fryzjerzy nie mogą używać normalnej brzytwy. Dużo jak na zestaw początkujacy. I trudno ci się będzie nauczyć na łydce polerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię mały OT. :)

Kiedyś będąc w służbowej delegacji zapomniałem zabrać z domu maszynki do golenia a następnego dnia nie wypadało spotkać się z ważnym kontrahentem będąc nieogolonym i po raz pierwszy i ostatni poszedłem rano do fryzjera się ogolić. Fryzjer golił mnie brzytwą, poszło mu szybko i sprawnie.

Po goleniu stwierdziłem, że chyba sobie kupię brzytwę i zacznę golić się brzytwą, a fryzjer na to, golenie brzytwą nie jest takie proste, golić trzeba się nauczyć, a naukę trzeba zacząć od golenia własnych jajek, jak się je ogoli bez zacięcia, to dopiero wtedy można zacząć golić własną brodę. :) 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby śmieszne ale jednak jest ryzyko, może nie trzeba się bać przeciętej tętnicy ale jak golibrodze zadrży ręka to będzie trochę krwi  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów nie przesadzajmy brzytwa nie jest taka straszna jak się o niej pisze czy mówi. Maszynki na żyletki są bardziej niebezpieczne niż brzytwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno już myslałem o tym by się golić...utrzymuję zarost 3-4mm od 4 lat. mam elektryczną maszynkę do brody którą podcinam co dwa dni.

Co sądzicie (praktycy) o takim starterze: https://www.theinvisibleedge.co.uk/starter-kits/246-thiers-issard-straight-razor-starter-kit.html

 

Mój fryzjer gdy wygala my z tyłu głowy włosy używa maszynki o kształcie "brzytwy" do której wkłada połówki żyletki (przełamuje je) pomiędzy dwie blaszki.

To, czego używa fryzjer, to się nazywa brzytwa na żyletki, proponuję od takiej zacząć, odpada nauka ostrzenia i jak się nie spodoba nauka golenia, to niewielka strata, bo tania w stosunku do prawdziwej, porządnej brzytwy. W Polsce przepisy na temat używania brzytew w zakładach fryzjerskich są bardzo niejasne, więc fryzjerzy wolą nie ryzykować i używają takich na połówki żyletek, rzadziej na specjalne wymienne ostrza, które bardziej przypominają tą prawdziwą. Jeżeli nie szkoda Ci takich pieniędzy na coś, co po jednej próbie może trafić w kąt, to możesz wziąć ten zestaw, firma dobra, pamiętaj tylko, że ta brzytwa nie jest fabrycznie przygotowana do golenia, trzeba ją naostrzyć. Zajrzyj na forum o goleniu z brzytwą w nazwie, tam uzyskasz więcej informacji i pomoc w naostrzeniu, są koledzy, którzy to zrobią po wysłaniu do nich brzytwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golenie brzytwą na żyletki ni ma sensu bo nawet nie odzwierciedla brzytwy. Nawet pod względem chwytu już nie mówiąc o goleniu. Młode pokolenie fryzjerów już nawet nie wiedzą jak pożądna brzytwa a już nie mówiąc o ostrzeniu czy użytkowaniu. Pół żyletki na klijenta. Normalna brzytwa zaraz powina być zdezynfekowana i dana do jakiegoś pojemnika którego już nie pamiętam jak się nazywa. Taki fryzjer by musiał mieć z 10 brzytw jak nie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś, kto się goli maszynką elektryczną nie będzie żadnej różnicy na początku, trzeba tylko wybrać brzytwę na żyletki jak najcięższą, tzn.wagowo najbardziej przypominającą tą "normalną", np.Parker. Największą zaletą brzytwy na żyletki jest oprócz ceny, wyeliminowanie jednej, bardzo ważnej zmiennej, czyli ostrości. Początkującemu brzytwiarzowi zawsze wydaje się, że brzytwa ciągnie zarost bo jest tępa, przyciska mocniej i się kaleczy, a to wina techniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam już kilkadziesiąt lat brztwę, wygląda na nieużywaną.

Z jednej strony wybite jest "F   115" a z drugiej "SFK" i stylizowany symbol ptaka (żurawia ?).

Może ktoś wie coś na temat jej pochodzenia ?

 

K.V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam już kilkadziesiąt lat brztwę, wygląda na nieużywaną.

Z jednej strony wybite jest "F   115" a z drugiej "SFK" i stylizowany symbol ptaka (żurawia ?).

Może ktoś wie coś na temat jej pochodzenia ?

 

K.V.

Z tego co się orientuje..

 

Jest to produkt Śląskiej Fabryki Kos czyli tak zwana  Wapienica, F oznacza wersje fryzjerską

 

Jedna z najczęściej polecanych brzytew na początek, może czas ją na sobie wypróbować.. Polecam.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje..

 

Jest to produkt Śląskiej Fabryki Kos czyli tak zwana  Wapienica, F oznacza wersje fryzjerską

 

Jedna z najczęściej polecanych brzytew na początek, może czas ją na sobie wypróbować.. Polecam.. 

Dziekuje bardzo, interesujace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.