Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Opowiadaj coś więcej nt. tego Steinharta 44. Jak się nosi? Jak się pływa? Może jakieś fotki na rączce? Najlepsze i dające dużo do myślenia są fotki porównawcze z jakimś popularnym zegarkiem. Może z jakimś Seiko?


FREUDE AM FAHREN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko znajdę dłuższą chwilę i będę miał warunki świetlne - jak już obiecałem - zrobię kilka fotosów i napiszę parę zdań (chcę napisać wspólnie ze zdjęciami aby na nich uwidocznić kilka spraw). Fotek porównawczych z diverami raczej nie będzie - to mój jedyny nurek.

Nosi się nadzwyczaj dobrze - jak na 17cm nadgarstek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój nabytek, który dziś dotarł. Zegarek robi bardzo dobrze wrażenie choć nie obyło się bez wpadki. Pod deklem na wewnętrznych ściankach koperty są drobne rysy i obicia. Pewnie powstały przy montażu mechanizmu. Trzeba się przyglądać żeby je zauważyć, ale mały niesmak jest. Napisałem mail do firmy i proponują odesłanie zegarka w celu naprawy/wymiany. Nie wiem jednak czy jest sens ponosić taki koszt. W końcu z zewnątrz jest bez zarzutu, a to też nie jakiś kolekcjonerski model za 20 tys. żeby się mocno tym stresować. Z drugiej strony dużo tańsze zegarki bywają nienagannie wykonane.

 

Generalnie z zakupu i service level jestem zadowolony. W środę płatność paypalem i dziś odbiór paczki.

 

https://picasaweb.google.com/mateusz.zelechowski/Zegarki?authkey=Gv1sRgCNj1-f-i4cqSUg#5625954277229751282

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a dasz radę pokazać te "rysy i obicia " na fotkach ? Zastanawia mnie to , że przez dekiel widać wewnętrzną część obudowy ;) Ogólnie zegarek jest OK. gratuluję :)

Edytowane przez arturzbsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko znajdę dłuższą chwilę i będę miał warunki świetlne - jak już obiecałem - zrobię kilka fotosów i napiszę parę zdań (chcę napisać wspólnie ze zdjęciami aby na nich uwidocznić kilka spraw). Fotek porównawczych z diverami raczej nie będzie - to mój jedyny nurek.

Nosi się nadzwyczaj dobrze - jak na 17cm nadgarstek.

 

Ok, będę czekał bo widzi mi się ten zegarek i może się skuszę. Jakie w sumie koszty poniosłeś (sikor, wysyłka itd)? Jeśli to nie tajemnica...


FREUDE AM FAHREN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

395 Euro = 380 + 15 wysyłka DPD

Edytowane przez Hakan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

395 Euro = 380 + 15 wysyłka DPD

 

Nie znam się na sprawach finansowych dotyczących wysyłek zza granicy... Żadnego cła, podatku? A w razie czego, jak to obejść?


FREUDE AM FAHREN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy deklem a mechanizmem są ze 3 mm luzu. Spokojnie można więc oglądać ścianki koperty. Mam kiepski aparat i oświetlenie też nie sprzyja. Załączyłem 2 foty, na których niewiele widać, no ale przy użyciu wyobraźni jakieś wnioski wyciągnąć można. Jednym z nich, że jest taki, że jestem przewrażliwiony. Możliwe, ale gdyby zegarek miał być tylko urządzeniem do pokazywania czasu, to nigdy bym na to forum nie trafił ;) W realu te mikro uszkodzenia wyglądają poważniej niż na fotkach.

 

https://picasaweb.google.com/mateusz.zelechowski/Zegarki?authkey=Gv1sRgCNj1-f-i4cqSUg#5625964713360682130

 

https://picasaweb.google.com/mateusz.zelechowski/Zegarki?authkey=Gv1sRgCNj1-f-i4cqSUg#5625964809894405778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zegar z Niemiec nie płacisz żadnego cła i podatku. Kupujesz za taką kwotę jaka jest wystawiona w sklepie ;) Pomijając oczywiście rabat od sprzedającego :) Jest to naprawdę prosta sprawa, ale dobrze mieć PayPal.

Pierwszy raz też się mocno wahałem , ale strach ma wielkie oczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rysy wyglądają na maszynowe

jeżeli na ich koszt to bym odesłał

w innej kwestii trzeba by przekalkulować koszty i rozważyć czy coś innego gorszego się nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to wyfrezowane otwory , na mocowanie mechanizmu. Według mnie nie powinno być takich niespodzianek.

Tydzień temu kupiłem Archimede XLH - 45 mm ( ten sam mechanizm ) i jest wszystko idealnie, nie ma do czego się przyczepić. Ja bym odesłał , oczywiście na ich koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, wysłałem pytanie o koszty przesyłki. Dam znać co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również na Twoim miejscu odesłałbym- jak już zauważyłeś będzie Cię to drażniło już zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem nie było już podobnego tematu? Coś mi się kojarzy że tak. Rozwiązanie to Steinhart wkłada do tych samych kopert różne mechanizmy i to otwory montażowe na inny mechanizm, po prostu koperty frezowane są pod kilka mocowań mechanizmów. Tak jak piszę coś mi się kojarzy takiego, może ktoś pamięta lepiej? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było, było i to w tym temacie :) paręnaście postów wcześniej. Wtedy nawet Pani Ania się wypowiadała na forum w tej kwestii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie są nacięcia, tylko to że ich krawędzie są niechlujnie wykończone. Spójrz na moje fotki z postu. Strzałki wskazują miejsca gdzie nacięcia są obłupane. W kopercie są trzy takie nacięcia i każde ma małą skazę. Dodatkowo koperta od środka ma mikrorysy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gunter wyjechal na urlop, ale poczekaj pewnie ktos odpisze. Oni dobrzy ludzie sa, ale czasem to trwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gunter wyjechal na urlop, ale poczekaj pewnie ktos odpisze. Oni dobrzy ludzie sa, ale czasem to trwa ;)

 

Zwykle 5-6 lat i jest radykalna poprawa.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli ? Chyba, że nie załapałem ironii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu pojawił się od dawna oczekiwany Steinhart Aviation Chrono

 

867740903aviationchrono_06.jpg

 

Bezpośredni link do stronki zegarka

 

Aha jest również nowy filmik:

 

http://www.youtube.com/watch?v=KMlZRbkMNYE

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwszy, lub jeden z pierwszych, posiadaczy Steinhartów na tym forum, pozwole sobie wkleić link do galerii jednego z nich :

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/61669-steinhart-navb-chrono/page__pid__675175#entry675175

 

Komentarze oczywiście zawsze mile widziane ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Noszę się z zamiarem kupna Steinharta "Ocean vintage GMT".

Mój odnośnik

Będzie to mój pierwszy automat, dlatego prośba i kilka pytań do bardziej doświadczonych forumowiczów.

Do zakupu przekonały mnie opinie na temat firmy i stosunek jakość/ cena. Mam jednak wątpliwości kupując zegarek tylko ?ze zdjęcia? ? bez przymiarki.


  •  
  • Czy ktoś z was jest dumnym (lub nie):D pośiadaczem tego zegarka i może podzielić się doświadczeniami?
  • Czy powinienem obawiać się mechanizmu ETA 2893-2 ? (czy lubi sprawiać kłopoty itd.)
  • Czy przy zamawianiu swoich sikorów mieliście przygody ze Steinhartem? ( na co powinienem zwrócić uwagę przy zamawianiu? prośba o sprawdzenie (no właśnie czego? :D

Zegarek bedzie mi służył na co dzień. Przy wyborze brałem jescze pod uwage certie ds action diver (przemawiał serwis w Polsce i to, że mogłem go zobaczyć w realu).

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Pan, będziesz Pan zadowolniony :D

 

Technicznie nie odpowiem, co do jakości był bym spokojny :D

 

Zegarek bardzo ładny, nie wiem czy wiesz, ale jest to klon modelu Rolex'a Explorer'a II

 

RX1655EXPLORER-01.jpg

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie zostali pozwani za tego klona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.