Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dobrze zrozumialem, ze ten zielony ma mechanike z seiko? Czy Trollu przytoczyles tylko kwestie przeszklonego dekla. 

Tylko porównałem, aktualnie mam przeszklony dekiel w seiko. co do bubli - każdej firmie się zdarzają, pewnie będziesz kupował zegar bezpośrednio w ger, w pl sirluke jak pisał wcześniej, każdy zegarek ogląda w celu wyeliminowania jakichś niedoróbek widocznych gołym okiem.z jednej strony każdy by chciał idealnie zrobiony zegar a z drugiej nie ma się co oszukiwać, to nie GS czy Rolek (na forum niedawno był temat o "niedoróbkach" w GS za kilkanaście i więcej tys zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, ze niedorobki sie zdarzaja ale klient ich nie chce i nie jestem w tym odosobniony. Coz jak sie jakies trafia odesle zegar na wymiane. Mysle, ze zakup juz po nowym roku. Tydz temu dostalem orienta ray, moja luba byla by wsciekla jakbym teraz kupil kolejny ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze zrozumialem, ze ten zielony ma mechanike z seiko?

 

Zielony ma mechanizm automatyczny - ETA 2824-2 w wersji elabore.

 

Przy okazji dodam, że oba zegarki mają podwójny, wewnętrzny AR.

 

Co do rozmiaru 42 w serii NAV B, to jest planowany taki model. Stylistycznie nawiązujący do zegarków lotniczych robionych przez Zenith'a

 

Ja obecnie pracuję nad swoim pilotem 42 mm. W zasadzie projekt jest już gotowy. Czekam na akcept i oszacowanie kosztów. Tak samo, jak miało to miejsce z Marine Black Anchor, której zostało do sprzedania poniżej 10 szt., limitacja pilotów tylko do 100 szt.

 

Póki co projektu nie prezentuje, do czasu, aż otrzyma zielone światło.

 

Łukasz

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAV B na 42mm to bardzo dobrze aby grubośc koperty też trochę spadła... Czy na niemieckiej stronie są jakieś zapowiedzi?


pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem, czy będzie to dalej NAV B :D

 

Zapowiedzi zawsze są na kilka dni przed wprowadzeniem na ich Facebook'u, ale raczej nie szybko pojawi się ten model.

 

Obstawiam przyszły rok. Ja widziałem grafiki. Model będzie miał dwie wersje, mała sekunda i centralna sekunda. Wskazówki w starym stylu, tzw. główki węża.

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz nie zapomnij o wr100 przy projektowaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Jak dla mnie ten projekt był idealny :(

 

10627646596_00a373915f_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja obecnie pracuję nad swoim pilotem 42 mm. W zasadzie projekt jest już gotowy. Czekam na akcept i oszacowanie kosztów. Tak samo, jak miało to miejsce z Marine Black Anchor, której zostało do sprzedania poniżej 10 szt., limitacja pilotów tylko do 100 szt.

 

 

zaintrygowany trzymam kciuki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt faktycznie jest bardzo fajny, ale moje tzn. nasze dzieło (dzięki Damian ;) ) jest trochę bardziej "fikuśne" :D

 

WR 5 ATM

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę już na 100 % pewny, że produkcja ruszy, a to może jeszcze potrwać :(

 

Steinhart wycofał właśnie z oferty Ocean Vintage Military:

 

steinhart-ocean-vintage-military-watch.J

 

Ale spieszę uspokoić, proszę nie rwać szat, zegarek ten powróci w nowej, lekko odświeżonej formie ;)

 

Łukasz

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że do stycznia zostanie zlecona produkcja.

 

Jak znam życie i realizacje poprzednich projektów, to zegarki będą na koniec 2015 roku lub nawet na początek 2016 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to lipa, nieuważasz?? coś dłuuugo trzeba czekać...


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steinhart wycofał właśnie z oferty Ocean Vintage Military:

Ale spieszę uspokoić, proszę nie rwać szat, zegarek ten powróci w nowej, lekko odświeżonej formie ;)

 

NIEEEEEEEEEEEE - rwę szaty i uderzam głową w stolik ;)

Why ?

Cholera zegarek, który naprawdę jest na mojej liście życzeń... odświeżona forma do mnie nie przemawia... proszę o więcej szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyprodukowanie zegarka od zera niestety musi potrwać. Tym bardziej jak jest to limitacja, dla której trzeba poustawiać produkcję kilku komponentów (tarcza, koperta, koronka, wskazówki). Trzeba przygotować wzory do akceptu, potem cały prototyp.

 

12 m-cy to wg. mojej wiedzy minimum ;)

 

Ja tam jestem na to przygotowany, nigdzie mi się nie spieszy.

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną sztukę, z pod lady. W związku ze zwiększonym popytem nabiera własnie na wartości ... ktoś coś pisał o Patku za kilkanaście melonów USD ... phi też mi coś 

 

:D  :P  ;)

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyprodukowanie zegarka od zera niestety musi potrwać. Tym bardziej jak jest to limitacja, dla której trzeba poustawiać produkcję kilku komponentów (tarcza, koperta, koronka, wskazówki). Trzeba przygotować wzory do akceptu, potem cały prototyp.

 

12 m-cy to wg. mojej wiedzy minimum ;)

 

Ja tam jestem na to przygotowany, nigdzie mi się nie spieszy.

 

Łukasz

 

tyż o tym wiem :] dam radę... poczekam


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja Ocean Vintage Military ma być dostępna od 18/11/2014

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o, to bardzo szybko ! ciekawość po raz drugi w przeciągu niespełna tygodnia ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o, to bardzo szybko ! ciekawość po raz drugi w przeciągu niespełna tygodnia ;)

 

niom


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek / wtorek rusza sprzedaż. Ponoć ma mieć szarą tarczę, lekko zmodyfikowaną koronkę i chyba nowy grawer na deklu ;)

 

A póki co, długo wyczekiwana guma 22 mm do serii O1

 

38167112622mm-Kautschuk_01.jpg

 

95955659522mm-Kautschuk_06_1.jpg

 

Cena 230,00 złotych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem już  22 mm gumę do 0cean na niemieckiej stronie Steinharta.  Wykorzystanie metalowej części od bransolety wpływa na szybki montaż/demontaż, nie wyciąga się teleskopów tylko operuje się wkrętem, można się z tym zgodzić. 

Natomiast  wizualnie połączenie srebrnego z czarnym nie jest korzystne. Rzucają się w oczy trzy elementy: koperta - srebrna część metalowa - pasek.   Powinny być dwa: zegarek - pasek

Moim zdaniem albo część metalowa czarna albo  skoro to ma być dedykowany pasek do Ocean to  zaokrąglony pasek przy kopercie, pod kształt koperty Ocean. Tak jak np w Omega Seamaster PO.

 

Może pojawi się model Pilota Chrono bez datownika. Technicznie rzecz biorąc jest to możliwe, bo były takie limitowane wersje Pilota Chrono to raz, a dwa  Marina Chrono nie ma również datownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.