Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam rzeczowych informacji na ten temat, a zagraniczne fora popadają w skrajności od:

-że to klony (podróby z innymi mechanizmami)

-że oni byli pierwsi

-że to Steinhart na USA

 

natomiast zbieżność kierunku projektowego i zewnętrznego wykonania jest zadziwiająca,

musiałby się Łukasz wypowiedzieć na ten tema

post-32788-0-13785000-1412251028_thumb.jpg

post-32788-0-70761500-1412251030_thumb.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może coś takiego, ale i tak są to informacje forumowe:

 

"he situation between Steinhart & Debaufre has been discussed extensively in this & other forums so most answers can be found using the search function. Failing that not doing the job though here are some answers.

As you both have noted there was once a formal collaboration between the two but due to circumstances that ceased back in 2008. Gunter Steinhart & his designer were the chief designers of all Steinhart/Debaufre watches. Debaufre since the split have continued to utilise some of the shared watch model lines. As far as the Ocean models go don't expect a 39mm Ocean from Steinhart. "

 

http://forums.watchuseek.com/f275/steinhart-debaufre-625425.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nam wątek podupadł - ciekawe gdzie jest teraz Aviation? Kto po Burns?


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-32788-0-14232000-1411801053_thumb.jpg

 

Podsumowując obcowanie z AVIATION:

 

# czy kupiłbym ten zegarek - NIE, (nie mój gust, nie ta waga)

# czy po jakości wykonania tego zegarka, kupiłbym, zasmakował kolejnego Steinhart'a - TAK

 

Minusy AVIATION:

- Ciężar i grubość,

- Bardzo kiepska luma,(jest słabsza niż w Orient a to znaczy, że jest kiepsko),

- Małe okienko daty, za małe - równie dobrze mogłoby jej tam nie być,

- wskazówki kompletnie bez polotu w wykonaniu (niczym plastik wymaziany farbką)

- nieprecyzyjna koronka, ciężko trafić w pierwsze położenie

 

- Moim zdaniem, najważniejszy minus to BRAK WR (lub znikomy). Zegarek jest tak ciężki, że podczas mycia rąk leci już na koniec przegubu. Koronka nie jest zakręcana, marnie pracuje i nie wydaje się mieć jakieś uszczelnienia.

O gustach się nie dyskutuje, ale jeżeli ktoś lubi takie ciężkie i masywne zegarki ten mógłby być w moim mniemaniu idealnym ToolWatch, przecież nawet dekiel zrobili zakręcany a zegarek ma naciąg automatyczny, więc aż się prosi o zakręcaną koronkę.(Nie rozumiem i nie zrozumiem takiego ruchu ze strony Steinhart)

 

Mógłby być ToolWatch a w takim wydaniu chyba bliżej mu do zegarka modowego ?

 

Plusy AVIATION:

+ niesamowicie wygodny (nic nie uwiera, nie obraca się na nadgarstku, leży jak przyklejony),

+ wszystko idealnie spasowane, wskazówki pokrywają się na godzinie 6/12, brak przesunięcia indeksów,

+ bransoleta, którą otrzymałem (pewnie uniwersalna) przez krótkie ogniwa super układa się na nadgarstku zapewniając wygodę noszenia,

+ koperta wzorowo obrobiona,

+ szybki system zmiany bransolety (brak teleskopów)

 

Neutralne:

wkręcane piny bransolety są nieprecyzyjne, nie można nic robić na siłę bo się je przegwintuje lub zerwie gwint (otrzymałem zegarek z wykręconym jednym pinem),

Pudełko a raczej opakowanie transportowe - JEST bo JEST, ani to tandeta ani dzieło sztuki, nie ma nad czym się rozwodzić,

 

Niedorobione:

Jedna ze wskazówek na swojej czarnej, matowej przeciwwadze ma odciśnięty tłusty paluch,

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam klubowiczów

mnie udało się zakupić takiego pilocika, długo polowałem, aż się udało, 

jestem  bardzo zadowolony, świetnie się nosi, na razie trudno powiedzieć jak będzie z punktualnością, opiszę jak go poobserwuję dłużej 

 

post-69167-0-70858800-1413101018_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak Panie Łukaszu jest możliwość obejrzenia Aviationa ?? :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam klubowiczów

mnie udało się zakupić takiego pilocika, długo polowałem, aż się udało, 

jestem  bardzo zadowolony, świetnie się nosi, na razie trudno powiedzieć jak będzie z punktualnością, opiszę jak go poobserwuję dłużej 

 

gratuluję nabytku :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki. dobrze mi się nosi, choć czuć że swoje waży

a jaki wcześniej nosiłeś czasomierz?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najczęściej noszony był xiccor warszawa, choć ostatnio była mołnia 3602 w parnisowej kopercie 44.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to faktycznie "maluchy" przy nowym nabytku ;):]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Debaufre, to nie jest to klon, ani podróbka. Ja sam zanim kupiłem pierwszego Steinharta najpierw trafiłem do nich. Potem zaś do Guntera, u którego chciałem zamówić Debaufre - ich Aviation bardziej mi się podobał (była taka możliwość):

 

img_1638.jpg

 

Do rzeczy. Steinhart mocno współpracował z Debaufre, właściwie to tak jakby Debaufre było jego (kooperacja z kimś w USA). Gunter chciał być bezpośrednio w USA, ale okazało się, że nazwa Steinhart jest tam zastrzeżona, przez jakąś firmę, chyba prawniczą. Więc otrzymał pismo od nich, że albo się wycofa, albo zmieni nazwę i tak powstało Debaufre.

 

W trakcie współpracy z tamtejszym ko-operatorem zaczęło się nie układać i Panowie się rozstali. Nie wiem nawet czy oni coś jeszcze sprzedają.

 

Łukasz

 

Od cała historia w wielkim skrócie. Nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów zegarków Steinhart.

Planuję zakup mariny, klasycznej, biała tarcza, arabskie indeksy, niebieskie wskazówki, naciąg manualny,słuszny rozmiar.

Po obejrzeniu zdjęć różnych zegarków wybór zmierza w kierunku MARINE CHRONOMETER II ARABSKA.

Ale dla mnie (jak i zapewne dla Was) zegarek, to nie jest zwykły czasomierz, ale coś więcej (a nawet dużo więcej :) ).

Stąd jego zdobycie to nie zakup pietruszki w warzywniaku, ale mała zabawa, która sama w sobie sprawia mi już satysfakcję.

Dlatego przeczytałem całość tego forum (piszę przeczytałem, a nie przebrnąłem, ponieważ miałem dużo przyjemności przy lekturze i cieszy mnie poziom wymienianych opinii) 

Chciałbym pomęczyć Was trochę pytaniami i liczę na odpowiedzi i opinie, które pozwolą mi na podjęcie decyzji.

Na początek mam pytanie dotyczące samej procedury zakupu:

SIRLUKE1 - czy zegarek zamówiony u Ciebie jest wysyłany od Steinharta bezpośrednio do nabywcy, czy też trafia do Ciebie i dopiero Ty wysyłasz go do klienta ?

Pytam, ponieważ, jeśli zamówiony zegarek trafia najpierw do Ciebie, to czy sprawdzasz przed wysyłką do klienta, czy zegarek nie ma jakiś wad (które - jak wynika z postów - czasami się zdarzają) ?

I jeśli (odpukać) zegarek, jaki klient otrzyma, miałby jakąś wadę, to czy należy odesłać go do Ciebie (co byłoby na pewno wygodniejsze), czy też trzeba go wysyłać do Steinharta ?

To pytania na początek, potem będę miał techniczne  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów zegarków Steinhart.

Planuję zakup mariny, klasycznej, biała tarcza, arabskie indeksy, niebieskie wskazówki, naciąg manualny,słuszny rozmiar.

Po obejrzeniu zdjęć różnych zegarków wybór zmierza w kierunku MARINE CHRONOMETER II ARABSKA.

Ale dla mnie (jak i zapewne dla Was) zegarek, to nie jest zwykły czasomierz, ale coś więcej (a nawet dużo więcej :) ).

Stąd jego zdobycie to nie zakup pietruszki w warzywniaku, ale mała zabawa, która sama w sobie sprawia mi już satysfakcję.

Dlatego przeczytałem całość tego forum (piszę przeczytałem, a nie przebrnąłem, ponieważ miałem dużo przyjemności przy lekturze i cieszy mnie poziom wymienianych opinii) 

Chciałbym pomęczyć Was trochę pytaniami i liczę na odpowiedzi i opinie, które pozwolą mi na podjęcie decyzji.

Na początek mam pytanie dotyczące samej procedury zakupu:

SIRLUKE1 - czy zegarek zamówiony u Ciebie jest wysyłany od Steinharta bezpośrednio do nabywcy, czy też trafia do Ciebie i dopiero Ty wysyłasz go do klienta ?

Pytam, ponieważ, jeśli zamówiony zegarek trafia najpierw do Ciebie, to czy sprawdzasz przed wysyłką do klienta, czy zegarek nie ma jakiś wad (które - jak wynika z postów - czasami się zdarzają) ?

I jeśli (odpukać) zegarek, jaki klient otrzyma, miałby jakąś wadę, to czy należy odesłać go do Ciebie (co byłoby na pewno wygodniejsze), czy też trzeba go wysyłać do Steinharta ?

To pytania na początek, potem będę miał techniczne  :)

 

cóż za rzeczowe podejście do zakupu czasomierza ;) Very good :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie leży

 

 
VDBj5VC.jpg

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steinhart Watches GmbH - Firma z klasą :)

 

Poszukiwałem dodatkowych ogniw do bransolety. Kolega SIRLUKE1 polecił skontaktować się bezpośrednio z Niemcami i tak zrobiłem.

Przesłali mi dodatkowe ogniwa bezpłatnie, bez żadnych problemów. Trwało to, może z 10dni. Jestem, że tak powiem, mile zaskoczony. A dokładnie, to w lekkim szoku :)

 

Pozdrawiam Kolegów,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 
 

- Bardzo kiepska luma,(jest słabsza niż w Orient a to znaczy, że jest kiepsko),

 

 

No nie wiem... Orient wcale nie ma słabej lumy - Ray ma nawet bardzo zbliżoną do Monstera - "który luma stoi" - a luma Steinharta jest "taka se" czyli przeciętna...

 

2b81b097.jpg8ecd8117.jpg

 

Np luma w Stenku NAV B-UHR B-Type wygląda tak:

 

437a8cb4.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyskoczyłeś z diverami, co nie zmienia faktu, że dla Ciebie przeciętnie a dla mnie poniżej przeciętnej, ale nie będę się spierał o stopniowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyskoczyłeś z diverami, co nie zmienia faktu, że dla Ciebie przeciętnie a dla mnie poniżej przeciętnej, ale nie będę się spierał o stopniowanie...

W sumie fakt... wszystko zależy od elementu porównawczego i nie ma się co spierać.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy luma jest dla Was ważna w praktycznym, codziennym zastosowaniu, czy bardziej jest to rzecz do podziwiania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.