Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nav b uhr premium.

Ma sens dopłaca nie te 600zl do werka ETA.2892-A2 TOP zamiast 2824?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600 zł różnicy między 2824, a 2892 w wersjach TOP, to bardzo mała kwota i ja osobiście bym dołożył, zwłaszcza jeśli to miałby być zegarek na dłużej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrna powiem Wam, że siedzenie tyle dni w domu to nie służy jednak :P Non stop zaczynam oglądać opcję Titanium 500 ... no już ja wiem jak to się skończy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mc Gyver

Miło mi jest poinformować wszystkich zainteresowanych tematem zegarków Steinhart, że problem, o którym pisałem kilka stron wcześniej, został rozwiązany w satysfakcjonujący mnie sposób. Firma Steinhart oraz, a może przede wszystkim, jej polski dystrybutor Pan Łukasz zaproponowali mi wymianę zegarka na nowy, z czego skorzystałem. Od tej pory mogę się uważać za zadowolonego klienta tej marki. Piszę to na prawdę z dużą przyjemnością, gdyż odkąd dowiedziałem się o istnieniu tej firmy, zapałałem do niej sympatią za oferowanie klasycznych modeli zegarków w niewygórowanej cenie. Oczywiście nie wszystkie ich zegarki mi się podobają, gdyż nie lubię tzw. „lookslike’ów”, ale poza nimi, produkty tej firmy wywołują u mnie pozytywne wrażenia.

 

Teraz kilka słów dla „potomnych”, a raczej dla zainteresowanych zakupem zegarka Marine Chronometr 44 w wersji Arab.

 

Kolega „jslanina” napisał recenzję bliźniaczej wersji z rzymskimi indeksami. Zgadzam się z nim, że wersja, którą opisuje jest jak piękna, dumna i wyniosła kobieta, lecz to co jest jego największą zaletą, według mnie jest również jego największą wadą. Otóż zegarkowi Steinhart Marine Chronometr 44 Rome pasuje tylko i wyłącznie towarzystwo mankietu koszuli (najlepiej białej) i marynarki od garnituru. Każdy inny strój taki jak sweter, kurtka, koszula w kratkę czy z krótkim rękawem, polo itp. kłóci się z jego klasycznym pięknem. Pogląd ten wyrobiłem sobie na podstawie fotek dostępnych w Internecie a tych „rzymianka” ma dość dużo w przeciwieństwie do wersji z arabskimi cyframi. No właśnie. Interesowało mnie jak będzie wyglądała arabka w różnych konfiguracjach męskiej garderoby. Gdybym szukał nieco przerośniętego garniturowa bez wątpienia wybrałbym „rzymiankę”, lecz mi chodziło o zegarek EDC, który nosiłbym na przemian z innymi dwoma klasykami: nurkiem i pilotem. Chciałem, żeby pasował do niebieskich lub błękitnych koszul oraz w sezonie letnim do koszulek polo lub koszul z krótkim rękawem, które najczęściej noszę do pracy. Oczywiście bonusem byłoby zgranie się zegarka z casualową koszulą lub t-shirtem i jeansami. Niestety wersja Steinhart Marine Chronometr 44 Arab jest chyba najmniej fotografowanym zegarkiem w stylu marine. I tu z pomocą przyszedł mi dwukrotnie droższy konkurent ze stajni Stowa. Moim zdaniem rynek zegarków marine, jeżeli chodzi o wygląd,  ma dwóch potentatów: Steinhart jest absolutnie numerem 1 w wersji z rzymskimi indeksami a Stowa króluje w wersji arabskiej. I gdyby nie dwukrotnie wyższa cena kupiłbym Stowę. Nie przeszkodziło mi to jednak w obejrzeniu większości zestawień zegarka marine arab z interesującą mnie garderobą. I to jest to! Szykownie z oficjalnym strojem oraz bez zgrzytów z casualowo-sportowym. Na gołej ręce również świetnie.

 

Wrażenia z „jazdy”.

 

Zegarek „idzie” na rękę. Mam 194cm wzrostu i ważę 110 kg, nadgarstek ma 19,5 cm obwodu, jest dość płaski - skóra, mięśnie i kości bez tkanki tłuszczowej. Rzut oka na nadgarstek i pierwsze wrażenie – co za olbrzym, wygląda jak zegarek kieszonkowy, co zważywszy na mechanizm, jest poniekąd prawdą. Od końców uszu do optycznej szerokości mojego nadgarstka jest jeszcze po pół centymetra z każdej strony, a mimo to zegarek wydaje się ogromny. Pilot w kopercie 44 oraz nurek w 45 przy marince wyglądają na zdecydowanie mniejsze. To oczywiście zasługa wąskiej lunety i białej tarczy – dzięki temu jego duża grubość nie rzuca się tak w oczy i nie razi. Po pierwszym szoku wszystko wraca do normy, jest dobrze.

Czas nakręcić bestię. Na forum wiele osób pisze, że nakręcanie Unitasa daje bardzo dużo przyjemności. Pierwsze ruchy koronką… To zdumiewające jak ludzka pamięć jest wybiórcza… Wróciły wspomnienia sprzed prawie 30 lat… Kręcąc koronką przypomniałem sobie zegarek, o którym prawie zapomniałem… W drugiej połowie lat 80. XX wieku, jako nastolatek, który chciał się czymś wyróżnić na tle szarej rzeczywistości (dziś ktoś mógłby mnie nazwać hipsterem ;) ) kupiłem sobie zegarek z dewizką. Nawet nie pamiętam, czy  był on radziecki czy enerdowski. Ale chyba miał arabskie indeksy i dolną sekundę. Jednego, jak się okazuje, nie zapomniałem – nakręcania go. Duża prosta koronka pracowała dokładnie tak jak ta w Unitasie, zresztą może to była jakaś jego ówczesna kopia zza żelaznej kurtyny.

 

Wracamy do Steinharta. Do jakości wykonania (oczywiście wersji po wymianie na nowy) nie mam zastrzeżeń. Równe szczotkowanie koperty, pięknie polerowana luneta, przeszklony dekiel i wypukłe szkło. Emaliowana na wysoki połysk tarcza z nieco wypukłymi arabskimi indeksami, matowa subtarcza sekundnika, piękne wskazówki zmieniające kolor w różnym oświetleniu. Te wszystkie detale tworzą spójną całość. Nie bójmy się słów: klasycznie piękną całość.

Wcześniej brałem pod uwagę tylko zegarki w wersji 44mm, teraz jednak zastanawiam się jak wyglądałaby na moim nadgarstku marinka w wersji 41mm i gdyby kwestia ceny nie byłaby jednak kluczowa to teraz chętnie przymierzyłbym Stowę. Ale ta cena. Na razie, choć w zasięgu, to jednak nie do zaakceptowania.

 

Kilka fotek:

gallery_94891_3149_420949.jpg

gallery_94891_3149_371607.jpg

gallery_94891_3149_504754.jpg

 

Reasumując: witam w gronie zadowolonych użytkowników zegarków marki Steinhart.

Edytowane przez Mc Gyver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że tak się to skończyło.

Zegarek świetnie leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Jorg powinien cieszyć sie, że ma takie szczęście, że to być może właśnie Ty kupisz u niego zegarek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Mc Gyver.

Piękny i klasyczny.

Szkoda, że dla mnie za duży :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było sprawe załatwić dyskretnie ;), a przy ewentualnych problemach nagłośnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa informacja, w Warszawie Restauracja Zegamistrzowska jest oficjalnym punktem sprzedaży Steinhartów.

 

Na stanie podobno 20 modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi poinformować, że zegarki Steinhart Timepieces można obecnie obejrzeć, przymierzyć i co najważniejsze kupić, w Warszawie.

 

post-5518-0-82215100-1492547701_thumb.jpg

 

Przy okazji polecam bezowy torcik czekoladowy z wyśmienitym esspreso :)

 

Zapraszam

 

Łukasz


Ciekawa informacja, w Warszawie Restauracja Zegamistrzowska jest oficjalnym punktem sprzedaży Steinhartów.

Na stanie podobno 20 modeli.

 

Aś mnie ubiegł :P Potwierdzenie tej informacji powyżej :D

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, co ma Maciej u siebie. mam nadzieję, że z czasem ilość zegarków wzrośnie :)

 

post-5518-0-95485900-1492548682_thumb.jpg

 

Nawet jeśli jakiegoś modelu nie ma, to spokojnie można wyrobić sobie opinię i zdanie na temat konkretnej linii modelowej. Zegarki można kupić bezpośrednio u Macieja lub zamówić.

 

Łukasz

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Korci mnie Nav-B chrono... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi poinformować, że zegarki Steinhart Timepieces można obecnie obejrzeć, przymierzyć i co najważniejsze kupić, w Warszawie.

 

attachicon.gifBAN1.jpg

 

Przy okazji polecam bezowy torcik czekoladowy z wyśmienitym esspreso :)

 

Zapraszam

 

Łukasz

 

Aś mnie ubiegł :P Potwierdzenie tej informacji powyżej :D

Potwierdzam, nasza beza z espresso to zestaw idealny. Potwierdzam też, że zegarki Steinhart'a bardzo miło przymierza się przy zapachu kawy :) Ponieważ nie zawsze jestem na miejscu zainteresowanym podaję bezpośredni numer do mnie - 604 773 129. Zapraszam i pozdrawiam Maciej Wojas.

Korci mnie Nav-B chrono... 

 

Trzeba sprawdzić jak leży, zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Jesteście czynni w sobotę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marine 38 tam jest? :P

 

Póki co, nie ma tej wersji. Ale kto wie, może za jakiś czas się pojawi. Mimo wszystko zapraszam do odwiedzin.

 

Jesteście czynni w sobotę?

 

Kawiarnia, restauracja chyba musowo musi być czynna w sobotę :D

 

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całość ekspozycji dopełniałyby Marine Officer Chrono. :) Kawiarnia czynna 7 dni w tyg , w godzinach 12-22, info z netu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrzowska odwiedzona, stenki przejżane, moim faworytem jest regulator, w końcu dobra koperta na mniejsze nadgarstki :)

 

1c2e2a9a8dd8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zegarmistrzowska odwiedzona, stenki przejżane, moim faworytem jest regulator, w końcu dobra koperta na mniejsze nadgarstki :)

 

 

Jaka średnica?

 

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42mm

Optymalnie :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie potrzebuję pomocy ! ;)

 

Kto mi powie gdzie mogę dokupić do OCEAN ONE dwa pierwsze od strony koperty ogniwka bransolety, czyli tą część 22mm znajdującą się pomiędzy uszami oraz łącznik ~10mm? A moze ktoś ma używane, stan dowolny, do sprzedania?

Sprawa mega pilna.

 

 

post-40729-0-71546000-1492622540_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz pisz do Lukasza... moze w koncu zagladnie do swojej skrzynki wiadomosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.