Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piechur

Cło

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam kupić ten zegarek: http://www.nywatchstore.com/gwx5600b7.html

Czy jest ktoś mi w stanie powiedzieć jakie dodatkowe opłaty muszę uwzględnić przed zakupem? Kupuję przedmiot z zagranicy pierwszy raz i mam w tej kwestii problem. Chodzi mi przede wszystkim o cło.

Pozdrawiam i dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje - to przychodzi Ci powiadomienie ze musisz zaplacic clo - natomiast wczesniej nie uiszczasz zadnych dodatkowych oplat ( poza tymi sklepowymi czyli wartosc zegarka i shipping) - moze sie udac ze cla nie bedzie :) Jednak jesli juz to nie o clo bym sie martwil bo wynosi tylko 3% a o podatek VAT - w tym przypadku 22%.

 

 

Jesli sie myle prosze niech mnie ktos poprawi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz doliczyć do ceny 22% podatku Vat od całkowitej kwoty(zegarka wraz z przesyłką). Cło to parę złotych.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bożeee. Czyli VAT też trzeba będzie zapłacić? To jest obowiązkowe dla każdego towaru? W tym wypadku wartość zegarka to tylko 100$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bożeee. Czyli VAT też trzeba będzie zapłacić? To jest obowiązkowe dla każdego towaru? W tym wypadku wartość zegarka to tylko 100$

 

Niezależnie od kwoty, w przypadku sprowadzenia towaru z poza UE należy zapłacić podatek VAT. Możliwe, że paczka dojdzie do Ciebie bez tych formalności ale to jest loteria :)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poproś ich przy płatności paypal (w polu " message for seller"),żeby Ci oznaczyli wartosc max 60 usd

 

zawsze mi tak robią i nic nie płacę, akurat w tym sklepie:)

 

pozdrawiam


It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poproś ich przy płatności paypal (w polu " message for seller"),żeby Ci oznaczyli wartosc max 60 usd

 

zawsze mi tak robią i nic nie płacę, akurat w tym sklepie:)

 

pozdrawiam

Czasem pomaga, chociaż obecnie o wiele rzadziej niż kiedyś. Dużo zależy tutaj od twojego oddziału urzędu celnego - w jednych miastach pilnują bardziej w innych mniej. Jak to wspomniał Ruski - loteria. Dlatego mimo jakichkolwiek oznaczeń musisz się liczyć z tym, że trzeba będzie dopłacić dodatkowo 4,5 % cła i 22 % VAT-u (pamiętaj - liczy się wartość towaru + całkowite koszty wysyłki).


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem pomaga, chociaż obecnie o wiele rzadziej niż kiedyś. Dużo zależy tutaj od twojego oddziału urzędu celnego - w jednych miastach pilnują bardziej w innych mniej. Jak to wspomniał Ruski - loteria. Dlatego mimo jakichkolwiek oznaczeń musisz się liczyć z tym, że trzeba będzie dopłacić dodatkowo 4,5 % cła i 22 % VAT-u (pamiętaj - liczy się wartość towaru + całkowite koszty wysyłki).

4,5% cło jest obecnie?? a nie było przypadkiem 3?? prosze o informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba było i jest wciąż 3, ale nie procent tylko złotych, ale ile by nie było czy to ma jakieś wielkie znaczenie???

Przy Vacie, cło to groszowe sprawy, więc chyba nic to Ci nie zmienia? A opłaty i tak sami obliczają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba było i jest wciąż 3, ale nie procent tylko złotych, ale ile by nie było czy to ma jakieś wielkie znaczenie???

 

Tak dla ścisłości :)

 

Taryfikator celny

 

Faktycznie zapomniałem, że jest minimalna i maksymalna stawka dla jednego przedmiotu odgórnie ustalona ;)


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy się płaci taki VAT? Przed dostarczeniem przesyłki czy po dostarczeniu przesyłki ?

 

Sprawa jest conajmniej dziwna bo żona robi dość często zakupy z USA na kwotę przekraczającą 100$ i ani razu jeszcze nie płaciła jakiś dodatkowych pieniazkow.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio placilem clo/VAT kurierowi. Fedex wszystko wzial na siebie (organizacyjnie). Tylko na 2 dni przed przywozem zadzwonili i przeslali mi mailem dokumenty do podpisu (odeslalem tez mailem). Potem towar dostarczony, a platnosc do reki kurierowi.

Sam bylem zdziwiony tak dobra organizacja.


Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałem pismo z urzędu celnego, iż jest u nich paczka i proszą o:

-tłumaczenie faktury

-wydruk ze strony ebay świadczącym o zakupie

-coś tam jeszzcze (nie pamietam, pół roku temu to było)

 

Dopiero jak im to wszystko odesłałem to wysłali paczkę pocztą (płatność cła i vatu u listonosza)

 

Tak więc kupa kłopotów i paczka w sumie przyszła z dwutygodniowym opóźnieniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamietam proszą o:

wydruk aukcji Ebay

potwierdzenie zaspłaty/rachunek zazwyczaj Paypal

dane osobowe, pesel itp

tłumaczenie, jezeli opis aukcji jest w jezyku obcym

Ja zazwyczaj wysyłam tylko aukcje, rachunek, dane osobowe i to wystarcza...

A jezeli chodzi o Fedex to nie wiem czy nie pobierają dodatkowych opłat za swoje usługi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamietam proszą o:

wydruk aukcji Ebay

 

 

Ani razu nie prosili.

Po za tym skąd wiedzą, że ebay?

A jak nie ebay?

 

potwierdzenie zaspłaty/rachunek zazwyczaj Paypal

 

ok.

 

 

dane osobowe, pesel itp

 

To tylko za pierwszym razem

 

tłumaczenie, jezeli opis aukcji jest w jezyku obcym

 

Anie razu nie chcieli

 

Daj jakiś skan takiego pisma, gdzie chcieli to wszystko?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cło/vat płaci sie po czy przed odebraniem przesylki ? czy nie ma reguły? spotkał sie ktoś z przypadkiem ze przysłali papier do zapłaty podatku tydzien po otrzymanej przesyłce?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cło/vat płaci sie po czy przed odebraniem przesylki ? czy nie ma reguły? spotkał sie ktoś z przypadkiem ze przysłali papier do zapłaty podatku tydzien po otrzymanej przesyłce?

 

Nigdy nie miałem po odebraniu, więc raczej nie masz się czym martwić- u mnie zawsze płaciło się przy odbiorze paczki- czyli albo na poczcie albo u kuriera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja mam taki problem. Wyobrazcie sobie, ze dopiero 3 dni temu przyszedl papier do zaplaty taxu za Doxe Sub. A zegarek mam juz 2-3 tyg. Czy to normalne? Tym bardziej, ze kiedy przyjechal kurier zapytalem czy to wszystko, czy nie ma zadnych dodatkowych oplat do placenia... Odparl, ze to wszystko i nie ma zadnych dodatkowych oplat. Dodam, ze organizatorem byl Fedex.

 

Napiszcie co o tym sadzicie...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie co o tym sadzicie...

 

IMO chamstwo, ale musisz zabulić


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jezeli wysle im list/maila ze przyslali papier po 3 tyg i teraz nie mam juz pieniedzy i mnie nie stac?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jezeli wysle im list/maila ze przyslali papier po 3 tyg i teraz nie mam juz pieniedzy i mnie nie stac?

 

Przeprowadzą egzekucję dokładając koszty. Cło państwo nakłada nie fedex.

 

I trudno pisać, ze to chamstwo. Sprowadziłeś produkt, za który cło się należy, więc trudno biadolić, ze masz je zapłacić - nieprawdaż?

 

To tak jakbyś Krzyczał, że za kostkę masła musisz vat płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki ale mimo wszystko tak jak napisał Lawnowerman - chamstwo.

 

Chodzi mi o to, ze przyslali list tak pozno a nie o to ze musze placic tax.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.