Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dascola

Galeria Gustava Beckera

Rekomendowane odpowiedzi

1. O którym konkretnie numerze patentu piszesz?

2. K  i O są skrótami od jakichś elementów konstrukcji zastosowanych w danym mechanizmie. Nie wiadomo jak na razie jakich. Niedawno udało mi się odkryć co prawdopodobnie oznaczała litera "A"

http://mb.nawcc.org/showthread.php?10545-Post-Your-Gustav-Becker-Clocks-Here&p=1052534&viewfull=1#post1052534.

3. Naklejki mają to do siebie, że często odpadają. Kiedyś jedna mi została w ręce przy przesuwaniu skrzyni. Poza tym nie wszystkie skrzynie powstawały w fabryce Beckera, sprzedawano także mechanizmy z "osprzętem".

 

spotkałem na zegarach:

-sygnatury,

-oznaczenie długości ramienia wahadła,

-te literki o tórych była mowa

... no i teraz właściwe pytanie, czasami są jeszcze kilkucyfrowe numery, zakładam, że to są numery patentów na jakich był zbudowany mechanizm, ale mogę się mylić i może to być numer np serii albo egzemplarza? coś innego jeszcze??

 

Zdaję sobie sprawę, że te moje pytanie są dla Was infantylne, ale nie mam kogo zapytać i wielkie dzięki za wyrozumiałość!

Według tabeli która jest dostępna na forum Becker numerował mechanizmy do 1926 roku . Na Twoim mechanizmie jest sygnatura z lat 1925-1933 ??? więc i mechanizm pochodzi z tych lat . Co do autentyczności skrzyni pokaż więcej dokładniejszych zdjęć .

i jak znajdujesz oryginalność skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zegarów GB, te lepsze miały numer seryjny, do maja roku 1925 doszło do około 2500000 we Freiburgu i 922000 w Broumovie.Potem do roku 1932 ponumerowano od zera około 5 tysięcy werków kwadransowych półgodzinnych i rocznych.

Oznaczenia patentów na zegarach Beckera spotyka się dość rzadko, największą ich ilość nabito na półgodzinnych werkach z napędem wagowo - łańcuchowym. Był to patent dotyczący cichego mechanizmu bicia, DRP nr 171659.

 

Link do rozbieranych zdjęć autorstwa naszego forumowego kolegi, amroziuka

https://get.google.com/albumarchive/109500165964876863196/album/AF1QipNHdPVkklwkkQrBsvOpp-QSyti3Z8eZhQD7Vnab

 

DE000000171659A_all_pages.pdf

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest z tym pewien problem. Mechanizm opisany w artykule wygląda monstrualnie i nie wiem, czy ktoś go widział poza jednym modelem zgłoszonym do opatentowania.

post-6402-0-70728500-1472768128_thumb.jpgpost-6402-0-58341900-1472768145_thumb.jpg

 

 

W produkcji seryjnej zastosowano tylko fragment tego rozwiązania, będący tylko zmodyfikowanym połączeniem osi kotwicy z drążkiem. Widać to na powiększeniu reklamy.

post-6402-0-60751900-1472768245_thumb.jpg

.


Być może to coś nie zostało ostatecznie opatentowane. W reklamie podano Ö.P.a.Österreichisches Patent angemeldet, czyli Austriacki Patent zgłoszony. Podobnie stosowano w przypadku niemieckich patentów -  DRPa. Nie musiało się to zakończyć zarejestrowaniem i wniesieniem odpowiednich opłat.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tarant

Dziekuje bardzo za informacje. Czyli ich pomysl po prostu nie zadzialal, nie dazyli do uzyskania patentu i nie wprowadzili go do produkcji ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkałem na zegarach:

-sygnatury,

-oznaczenie długości ramienia wahadła,

-te literki o tórych była mowa

... no i teraz właściwe pytanie, czasami są jeszcze kilkucyfrowe numery, zakładam, że to są numery patentów na jakich był zbudowany mechanizm, ale mogę się mylić i może to być numer np serii albo egzemplarza? coś innego jeszcze??

 

Zdaję sobie sprawę, że te moje pytanie są dla Was infantylne, ale nie mam kogo zapytać i wielkie dzięki za wyrozumiałość!

i jak znajdujesz oryginalność skrzyni?

Tarant już Ci odpowiedział na pytanie dotyczące skrzyni . Jedynie do śrub którymi przymocowany jest gong można się doczepić . Kilku cyfrowe numery ? Wydaje mi się że trafnie je ująłeś jako "numer egzemplarza" .


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tarant

znasz moze numer patentu na A​bfallreguliervorrichtung ? ewentualnie jakies zdjecie tego rozwiazania ?

post-27388-0-27564300-1472920849.png


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zarejestrowanego patentu nie ma...

129611 to tylko DRGMS, dotyczący regulatora wychwytu i dolnego połączenia transporterka z wahadłem.

post-6402-0-21100700-1472922022.jpgpost-6402-0-49371100-1472922029.jpg

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeczytalem, ze firma Kieninger w niektorych swoich mechanizmach stosuje: patentierte Ankerautomatik czyli inaczej patented automatic beat adjustment. Nie wiem dokladnie o co chodzi , ale chyba jest to rozwiniecie i realizacja Becker'owskiego Abfallreguliervorrichtung ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się te skrzynie bardzo podobają, choć ostatnio większą wagę przywiązuję do rożnych smaczków. Patent z młoteczkiem fajnisty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotr A jak tam prace nad zegarem ??

 

Uściślij. Podaj numer pomieszczenia, półki i pozycję na niej od lewej.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prace na razie uśpione, bo jeszcze siedzę w Krainie Deszczowców. Ale przesłano mi numer pomieszczenia, regał, rząd, oraz miejsce  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest herb jakiegoś barona. 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie widziałem kwadransowego werku sprężynowego Beckera z sekundnikiem. W przypadku linkowców - tylko jeden egzemplarz stojący, prawdopodobnie pojedynczy wyrób.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by to był Becker. Ale czy to źle? Stojące lnkowce kwadransowe to rzadkość na rynku.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.