Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat na ten zapis zwróciłem uwagę. Nie jest dosłownie taki pisał kolega nicon.Ale w każdym podręczniku użytkownika jest napisan: Wprowadzenie->Zalecenia specjalne. "Water-resistance: a watch’s water-resistance cannot be permanently

guaranteed. It may notably be affected by the ageing of gaskets or by

an accidental shock to the crown. As stipulated in our service instructions, we recommend you have the water resistance of your watch

checked once a year by an authorised OMEGA Service Centre. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tak a świstak siedzi i zawija - czyli bredzisz!

 

pokaż mi dwie rzeczy "miszczuniu" - to zalecenie Producenta na papierze,

pokaż mi wydruk testu szczelności na 30Bar! po spełnieniu tego zalecenia,

Testy na 300m są bez wydruków niestety, poza centralnym serwisem SG nie widziałem u nikogo innego takich testów ale to nie argument bo pewnie robią być może choć potwierdzeń trudno szukać poza zdjęciami.

Inaczej nie da się tego dowieść. Nie ma pewności też czy serwis centralny SG również zawsze to robi.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

A mnie sie przypomnialo jak Pigwa mowila jak sprawdzaja szczelnosc Polonezow w FSO :)

Wpuszczaja kota na 12 godzin jak nie uciekl to szczelny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Piotr - w serwisie SG gdzie byliśmy są urządzenia do testowania wysokich szczelności, zdjęcia pochodzą właśnie z naszej wycieczki.

 

Oczywiście nie znaczy to, że badają każdy zegarek, bo instrukcje serwisowe Omegi mówią np. dla SMP300 wystarczające jest badanie np. na Witschi Proofmaster S (do 10 Bar) i przy odpowiednich parametrach deformacji koperty i szkła jest bardzo mało prawdopodobne że nie przejdzie 300m czy więcej.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się to Filipa zdjęcia 7 letnie już.

Poniżej moja przygoda z autoryzowanym serwisem omegi gdzie testowali wszystkie zegarki na 3 atm. I byli mocno zdziwieni że poprosiłem o test na 10...

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/73473-co-powinno-byc-dane-z-serwisu-omegi/page-1


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co Panowie - będą czy nie będzie już zalanych zegarków ? ;)

Nie będę się rozwodził czy z powodu kiepskiego użytkowania, braku serwisu i przeglądu okresowego przed wyjściem do wody czy błędów produkcyjnych.

@Nicon - twoj avatar to od odwrócić kota ogonem ? To jeszcze jedno. Gwarancja Omegi obejmuje darmową naprawę po zalaniu zegarka w jakiś szczególnych przypadkach czy zawsze będzie to wina użytkownika.

 

STARUSZEK - czy to nie Ty sprzedawałeś przypadkiem jakiś zegarek, którego nie dało się już uszczelnić ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Smule

Ciekawsze bedzie zdjecie mechanizmu.

Zdjęcia mechanizmu niestety nie ma. Test na 10 barach w serwisie pozytywny. Chyba się skuszę na ten sikor. Po wyczyszczeniu i nasmarowaniu powinno być ok. Raczej nie ma szans, żeby naprawiali zardzewiały zegarek..

Edytowane przez Smule

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co Panowie - będą czy nie będzie już zalanych zegarków ? ;)

@Nicon - twoj avatar to od odwrócić kota ogonem ? To jeszcze jedno. Gwarancja Omegi obejmuje darmową naprawę po zalaniu zegarka w jakiś szczególnych przypadkach czy zawsze będzie to wina użytkownika.

 

STARUSZEK - czy to nie Ty sprzedawałeś przypadkiem jakiś zegarek, którego nie dało się już uszczelnić ?

Nic mi nie wiadomo na ten temat, mam fijola na punkcie szczelności i zegarki poniżej wr200 nie mają dla mnie racji bytu więc nie możliwe zasadniczo.

A Omegi chrono sprzedawalem tylko dlatego że nie miały zakręcanych koron przycisków stopera w przeciwnym razie bardzo możliwe że 2594 nadal byłaby u mnie...

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że będą się zdarzać zalane. Bo ludzką rzeczą jest zaoszczędzić na wymianie uszczelek, popełnić błąd przy składaniu zegarka a jeśli nawet zegarek jest idealny i wodoszczelny - po prostu nie zakręcić dobrze koronki.

 

Stwierdzenie, że idealna, zamknięta przez fabrykę czy ASO Omega ma 300M tylko na papierze - byłoby oczywistą insynuacją i raczej trudno byłoby o dowody na poparcie takiej hipotezy.

Natomiast Richard pisał z tego co widzę o przekroju rynku SMP. Więc nie ma co się indyczyć.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia mechanizmu niestety nie ma. Test na 10 barach w serwisie pozytywny.

To kupuj, z dzentelmeńskim słowem, ze jak padnie przed upływem roku z w\w powodów to zwrot.

 

 

@burns, a raczej @staruszek- przyczyną byla chyba deformacja( odkształcenie) koperty?

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaka deformacjia i jakiej koperty? Do czego to się odnosi?


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaka deformacjia i jakiej koperty? Do czego to się odnosi?

  

STARUSZEK - czy to nie Ty sprzedawałeś przypadkiem jakiś zegarek, którego nie dało się już uszczelnić ?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ze to ja komuś sprzedałem taki zegarek?

Co to był za zegarek i coś więcej w temacie poproszę. Nic mi nie wiadomo na temat. Jeśli macie dowody czy cokolwiek to z chęcią się zapoznam czy przypomnę sobie.

W przeciwnym razie poproszę o satysfakcję mogą być przeprosiny na forum, nie jestem wymagający...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ..... Jeśli macie dowody ...

To było pytanie, nie stwierdzenie, w obu przypadkach.

...

STARUSZEK - czy to nie Ty sprzedawałeś przypadkiem jakiś zegarek, którego nie dało się już uszczelnić ?

...

@burns, a raczej @staruszek- przyczyną byla chyba deformacja( odkształcenie) koperty?

Pytajniki na koncu są kluczem :);) Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek czy nie Ciebie przypadkiem widziałem na paradzie gejów z takim młodym chłopakiem?


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek czy nie Ciebie przypadkiem widziałem na paradzie gejów z takim młodym chłopakiem?

Tak, mnie, to moj syn,wychodzilismy z UW, ten co machał z ulicy z transparentem to Ty Piotr? :)

 

Luzik, poddalem się sugestii, więc pytam, wystarczy zaprzeczyć i po 'problemie' :);)

 

Twoja produkcja, super!post-48316-0-61213000-1483797583.jpg

post-48316-0-98411900-1483797605.jpg

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek czy nie Ciebie przypadkiem widziałem na paradzie gejów z takim młodym chłopakiem?

Mistrz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie, że idealna, zamknięta przez fabrykę czy ASO Omega ma 300M tylko na papierze - byłoby oczywistą insynuacją i raczej trudno byłoby o dowody na poparcie takiej hipotezy.

 

Nie stwierdzenie a raczej to, że jak twój roczny zegarek wróci z wakacji zalany to moim skromnym zdaniem i tak nie uzyskasz bezpłatnej naprawy gwarancyjnej czytając w uzasadnieniu, że zegarek został uderzony, albo inny skuteczny powód.

Paranoją będzie bieganie do zegarmistrza na test przed każdym prysznicem.

 

@Staruszek - ja się już pogubiłem w żartach Marka, ale jak coś, to było to wyraźnie zaznaczone w ofercie sprzedaży a takich ofert widziałem przynajmniej kilka... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stwierdzenie a raczej to, że jak twój roczny zegarek wróci z wakacji zalany to moim skromnym zdaniem i tak nie uzyskasz bezpłatnej naprawy gwarancyjnej czytając w uzasadnieniu, że zegarek został uderzony, albo inny skuteczny powód.

Paranoją będzie bieganie do zegarmistrza na test przed każdym prysznicem.

 

@Staruszek - ja się już pogubiłem w żartach Marka, ale jak coś, to było to wyraźnie zaznaczone w ofercie sprzedaży a takich ofert widziałem przynajmniej kilka...

To na tej paradzie to chyba jednak wyraźnie Ciebie widziałem, a kilku ofert w sumie to nie wystawiłem nigdy,rozumiem że to co podesłałem nie było po Twojej myśli ale gdybyś wykazał się odrobinką chęci to zrozumiałbys, że zaraz pokazałem jak faktycznie wyglądają testy szczelności w omedze.

Ten chłopak na paradzie gejów obok Ciebie to był pełnoletni? Chyba jednak w wieku szkolnym bo miał tornister na plecach i w zasadzie to było ich co najmniej kilku

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie wiadomo na ten temat, mam fijola na punkcie szczelności i zegarki poniżej wr200 nie mają dla mnie racji bytu więc nie możliwe zasadniczo.

A Omegi chrono sprzedawalem tylko dlatego że nie miały zakręcanych koron przycisków stopera w przeciwnym razie bardzo możliwe że 2594 nadal byłaby u mnie...

A w które części ciała zanurzasz te zegarki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mierz innych własną miarą.

Dziwię się... tyle lat ma forum i zero pojęcia o testach szczelności... to z samego osluchania przez tyle lat to i małpę by nauczył, nie ublizajac tym stworzeniom. Możesz pisać sobie co zechcesz ale niesmak i tak pozostanie.

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.