Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Moon jaki jest każdy widzi... Pół roku po zakupie mojej wymarzonej PO przechodziłem obok moona. Pomyślałem zobaczmy o co tyle hałasu. Założyłem najpierw szafir, później hesalit i pomyślałem teraz już wiem :) Moon jest świetny zwłaszcza z tym drugim.

Na razie jednak zostaję przy PO, raczej forever.

Jak to miło spotkać na forum tak mocno zadeklarowanego PO’wca W końcu bratnia dusza. Moja PO też ma u mnie zostać „bezapelacyjnie, do samego końca”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, proszę o pomoc,

kupiłem sobie taką mechaniczną omegę, kaliber 371 na 17 kamieniach, nr na deklu 2331722, na mechanizmie 12873534. Kiedy doskładam troszkę pieniędzy planuję go odnowić.

Z uwagi na mój skromny zasób wiedzy w temacie proszę Was o pomoc w określeniu modelu zegarka oraz przybliżonego czasu jego produkcji.

Około 1951 roku.

 

 

 

Dzień dobry, 

Co sądzicie o kalibrze 371 na 17 kamieniach Omegi?

Ze juz swoje wypracował....

Potrzebne jest zdjecie konkretnego mechanizmu. ( sporo ich bylo eksportowanych do USA)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moon jaki jest każdy widzi... Pół roku po zakupie mojej wymarzonej PO przechodziłem obok moona. Pomyślałem zobaczmy o co tyle hałasu. Założyłem najpierw szafir, później hesalit i pomyślałem teraz już wiem :) Moon jest świetny zwłaszcza z tym drugim. 

Na razie jednak zostaję przy PO, raczej forever.

Nie męczą Cię dysproporcje tj. megagrubość na nowym werku vs nieproporcjonalnie małe 42mm, wersję big size wogólę przemilczę (niewyobrażalnie wielki klocek) I do tego zewnętrzny AR i te strrrraszne ryski :) Chyba,że jesteś w posiadaniu nowej PO 43,5mm tej nie macałem i nie mogę wyrazić opinii.

️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Golumiasty gratuluje spełniania zegarkowych zachcianek ;):D

Ja na początku przygody z zegarkami mialem takie marzenie i sie spełniło i to był dopiero zaczątek tej choroby! :D

 

post-22413-0-59946300-1509481044_thumb.jpg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezapelacyjnie! O tak, żaden zegar przed nią i po tym jak zobaczyłem najpierw PO 2500 poźniej 8500 nie zrobił na mnie takiego wrażenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.A co Tobą kierowało jeśli można wiedzieć,że na pierwszy ogień poszło chrono?Generalnie każdy początkujący miłośnik zegarków lubi jak mu pełna sekunda płynie.Omesia lekko „styrana” na bezelku.Jednak ładna.


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny moonwatch ale wersja z napisem na plecach jak na pasku znanej telewizji informacyjnej ;)

Gratulacje.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie męczą Cię dysproporcje tj. megagrubość na nowym werku vs nieproporcjonalnie małe 42mm, wersję big size wogólę przemilczę (niewyobrażalnie wielki klocek) I do tego zewnętrzny AR i te strrrraszne ryski :) Chyba,że jesteś w posiadaniu nowej PO 43,5mm tej nie macałem i nie mogę wyrazić opinii.

Nie będę odosobniony jak powiem, że w ogóle nie ma to znaczenia, leży jak ulał, bo miłość jest ślepa;) Poważnie to ani przez moment nie pomyślałem o tym, że jest "za gruba". Przed zakupem trochę się tym martwiłem, ale po przymiarce wiedziałem, że to jest to. Lubię czuć zegarek na nadgarstku :) Jakie ryski masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.A co Tobą kierowało jeśli można wiedzieć,że na pierwszy ogień poszło chrono?Generalnie każdy początkujący miłośnik zegarków lubi jak mu pełna sekunda płynie.Omesia lekko „styrana” na bezelku.Jednak ładna.

Zegarek styrany paro letnią eksploatacja non stop! Praca w ogrodzie w kuchni na spacery i do tańca i melanże! :D

A, ze ja jestem fanem Vintage to mi pasuje ten bezel i nawet sie cieszę im gorzej wyglada! :P

Co mnie kierowało na chrono?! Nie wiem zawsze lubiłem bardziej zegarki ze stoperem i tak wygląda większość mojej kolekcji! :)

Pomijając paru sztuk!

Mam jeszcze czarna 300m Peter Blake! Ale uważam ja za mniej wygodna niż ta a pokierowane jest to budowa dekla! Chociaż tamta mniej wazy!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek styrany paro letnią eksploatacja non stop! Praca w ogrodzie w kuchni na spacery i do tańca i melanże! :D

A, ze ja jestem fanem Vintage to mi pasuje ten bezel i nawet sie cieszę im gorzej wyglada! :P

Co mnie kierowało na chrono?! Nie wiem zawsze lubiłem bardziej zegarki ze stoperem i tak wygląda większość mojej kolekcji! :)

Pomijając paru sztuk!

Mam jeszcze czarna 300m Peter Blake! Ale uważam ja za mniej wygodna niż ta a pokierowane jest to budowa dekla! Chociaż tamta mniej wazy!

Ale jedno pewnie przyznać musisz, że i w starej smpc jak i Peter Blake szkło po latach jest dziewicze i daje radę bez zewnętrznego AR?

️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jedno pewnie przyznać musisz, że i w starej smpc jak i Peter Blake szkło po latach jest dziewicze i daje radę bez zewnętrznego AR?

No moje dziewicze nie jest! :D

Zmęczenie życiem widać na nim! :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam. Jakaś bezpodstawna ta nagonka na zewnętrzny antyrefleks. Nic się z tym tak złego nie dzieje podczas codziennej eksploatacji w warunkach „pokojowych”. Ładują to teraz do chyba każdego zegarka i chyba musimy się z tym faktem pogodzić. Mi przy wspomnianych szkłach bardziej przeszkadza „odbijanie” się na ich powierzchni wskazówek niż te rysy (które być może ktoś czasem łapie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny moonwatch ale wersja z napisem na plecach jak na pasku znanej telewizji informacyjnej ;)

Gratulacje.

Znam markę z jeszcze większą ilością literatury i to na przodku nie od dupci strony :)

️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek39

Zdjęcie mechanizmu pokaż, trzeba zobaczyć w jakim jest stanie.

post-88778-0-36408400-1509533560.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek39

Wy

 

A większe można, bo to są miniaturki :D

Próbowałem, ale non stop wychodzi komunikat, że zdjęcie jest zbyt duże  :( 
Jak wrzucić zdjęcie pełnych wymiarów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy

 

 

Próbowałem, ale non stop wychodzi komunikat, że zdjęcie jest zbyt duże  :( 

Jak wrzucić zdjęcie pełnych wymiarów?

www.imgur

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.