Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

I podejrzewam,że złodziejski proceder niestety jest trudny do udowodnienia. Paczka jest w kilku różnych rękach do momentu doręczenia.


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Ostatnio kolega przesyłał mi koło zębate przerzutnika kalendarza ( wartość znikoma). Nieopacznie włożył do plastikowego pojemnika po monecie. Przesyłka polecona, zaklejona bez żadnych śladów ingerencji. Oczywiście zawartość zniknęła bo złodziej sądził, że to moneta. Poczta Polska, a właściwie niektórzy ludzie tam pracujący nie są uczciwi. Smutne.

Był artykuł, że PP zatrudnia w sortowniach więźniów :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toście teraz mnie postraszyli. W ostatnim czasie dwa zegarki poszły poczta ale na szczęśliwie dotarły oba do nowego właściciela. A szły dwoma przesyłkami. Ufff


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie by szło, bo teraz wszystko jest na skanery.

Paczka wychodzi z Bytomia, leci do gliwic, z gliwic do wawy, z wawy do adresata. W każdym z tych miejsc, jak paczka zostanie uszkodzona/otwarta powinien zostać sporządzony protokół zabezpieczenia paczki wraz z ponownym zważenie paczki. Kolejny węzeł nie powinien przyjmować paczki bez tego protokołu. W tym momencie jak by ktoś ukradł paczkę wiadomo na jakiej zmianie u jakiego pracownika w jakim dniu została oczka otwarta. Ale w samej poczcie nawet kierownictwo kładzie na to lache, ważne by paczka szła dalej bez papierkowej roboty i niech dalej się martwią.

Uroki państwowej roboty, zero odpowiedzialności.

Edytowane przez nupel

If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Przykro słyszeć @nupel o takich historiach:(

Kupowałeś przez ch24?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nupel przykra sprawa. Współczuję. To był pocztex czy paczka +?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła paczka z możliwością sprawdzenia zawartości ( pocztex chyba tego nie ma


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocztex chyba nie, ale paczka+. Wpisujesz wartość i zawartość. I gość ma to podane na patelni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież w dzisiejszych czasach skanowania wszystkiego takie namierzenie pracownika poczty, który kradnie jest wg mnie proste jak metr sznurka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest na wypowiedzeniu to ma to w d... a Poczta co sadzić się będzie? Wypłaca odszkodowanie. Nupel nie odpuszczaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe dziadostwo :/ aż włosy się jeżą, w zasadzie wszystkie zegarki wysyłałem za pośrednictwem poczty. @nupel napisz proszę jak to się skończyło, czy udało Ci się dostać odszkodowanie, czy poczta robiła problemy itd. Powodzenia!

Edytowane przez dawca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę pisał jak coś ale to potrwa.

W poniedziałek dopiero pewnie przyjdzie nieodebrana paczka( bo to świeża sprawa) już mam karte z reklamacja wypełnię I poczta ma miesiąc na odpowiedz choć pewnie się przeciągnie później odwołania bo watpie by chcieli coś wypłacić

Edytowane przez nupel

If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to kwestia wg mnie tego co było na tzw liście przewozowym. Jeśli to załóżmy był zegarek wart No nie wiem dajmy na to 13k to przy paczce + jeśli podamy taka wartość do ubezpieczenia to koszt wysyłki będzie wynosił niecałe 500 zł. Jeśli tak to zostało zgłoszone to Ok, mamy szanse na zwrot wartości ale nie oszukujmy sie bo przesyłki raczej wysyłane sa po najniższych kosztach gdzie o UE zgłosimy wartość to i tak jest ona zaniżona i to duzo.


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od września przy paczce plus musisz podać wartość i tak jak piszesz koszt ubezpieczenia jest w pierdut wielki. Ale nadajesz pocztex do 50.000 ubezpieczenie masz za 1zł. Tylko jak im to później udowodnić co było w środku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec właśnie o to chodzi. A jak podasz wartość to znowu boisz i koło sie zamyka.


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć dowód zakupu.

 

Trochę w przypadku zegarków d..a zbita bo przeważnie wszystkie dokumenty wysyłamy z zegarkiem.

Przy wysłaniu z potwierdzeniem zawartości, powinien zostać wypełniony druk co zawiera paczka, i to sprawdza Pani w okienku i za to płacisz 6zl. U mnie to nie miało miejsca i nie wiem czy to plus czy minus. Plus bo nie zostałem dopełnione obowiązki nie została sprawdzona paczka. Minus bo nie wiadomo co było w paczce. D.. poratowało osoba która kupiła zegarek bo jak się okazało w swoim formularzu wpisał ze miał to być zegarek Railmaster.

Jeśli ktoś się na tym zna lub kiedyś miał podobna sytuacje o wie co robić proszę o kontakt


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od września przy paczce plus musisz podać wartość i tak jak piszesz koszt ubezpieczenia jest w pierdut wielki. Ale nadajesz pocztex do 50.000 ubezpieczenie masz za 1zł. Tylko jak im to później udowodnić co było w środku?

Mnie poproszono o dowód zakupu.

 

 

Przykra sprawa, ale trudno coś podpowiedzieć, bo kolega dość "zawile" opisuje sytuację.

Mało konkretnych informacji.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie chcesz wiedzieć?

Nic nie ukrywam


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczki są skanowane, niech sprawdzą gdzie zmieniła wagę.....


Nie napisałem że ukrywasz, tylko że sytuację powinieneś opisać w jednym poście, całą, nie w dziesięciu.


W jakiej opcji (usługa) wysłałeś, czy ubezpieczyłeś, jeśli tak to w jakiej formie....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skanują tylko kod, nie waza ich na każdym punkcie.

Teoretycznie trzymała wagę do końca. Najprawdopodobniej ja jako pierwszy w poniedziałek to stwierdzę przy odbieraniu nieodebranej przesyłki, Gdzie stwierdzę jej otwarcie i poproszę o zważenie i wypisze karte reklamacyjna.

Nie sądziłem ze temat tak się rozwinie.

Teraz zauważyłem ze to faktycznie "paczkla+"

Paczka przyjęta bez wpisania zawartości paczka nie ubezpieczona (tak wiem mój błąd)

Edytowane przez nupel

If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli paczki nie ubezpieczyłeś na określoną wartość, to była ona ubezpieczona standardowo i wiele nie ugrasz. W przypadku paczki + Poczta informuje, że powinna być ubezpieczona dodatkowo jeśli jej wartość przekracza 100zł czyli dodatkowo 1,50 za każde 50zł wartości. Jeśli tego nie zrobiłeś to dostaniesz jakieś grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę kolegi martwić, ale czarno to widzę, poczta będzie wykręcała się na wszelkie sposoby od zapłaty...wiem z autopsji, pierwsza propozycja odszkodowania to 10x wartość nadania i z zasady drugiej propozycji nie ma. Ostatnio sprzedający na nadaniu wpisał jako zawartość ,,zegarek" to doszła tylko folia bąbelkowa okręcona taśmą. Pani z poczty sama zadzwoniła do mnie, żebym przyszedł podpisał odmowę przyjęcia paczki. Paczka po okradzeniu nie ważyła praktycznie nic. Był to zakup przez alle, a i tak nie mogę przez ponad miesiąc odzyskać pieniędzy. Współczuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartość zegarka Hmm nie wiem na jakiej podstawie jeśli z chrono to od 10 do 13tys cena pobrania była 7500zl

Zmienia to coś czy to tylko ciekawość.

Już się trochę z tym pogodziłem ze z poczty nic nie dostanę ale może uda się go znaleźć dzięki Wam. Railmaster nie jest zbyt popularny


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.