Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

czas przerwać ciszę na klubowej stronie :)

 

cn3t.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to mój ostatni zakup od forumowego kolegi

 

czf1.jpg

hczi.jpg

gypq.jpg

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 siostry....jeszcze razem...

 

zostanie jedna ....

 

...tylko która ????

Edytowane przez wiejo3

Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas przerwać ciszę na klubowej stronie :)

 

cn3t.jpg

 

 

i komplecik...

 

v4mq.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i komplecik...

 

v4mq.jpg

 

Piękna "mała czarna", przyznam, że trochę za nią tęsknię, ale jeżeli miałbym znów pozyskać Dynamica do zbiorku, to będę jednak szukał klasycznego niebieskiego bullseye'a.

 

A tymczasem dołączam do Klubu z moją "trzysetką" :D.

post-46051-0-14983000-1375345233_thumb.jpg

Edytowane przez Szlamfajer

[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiona na wojażach wakacyjnych. 

 

post-60538-0-48136700-1375358116_thumb.jpg

Edytowane przez Rekiniasty

"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm świetny,ale tarcze chyba ;pomalowałeś? ;) ....no i koronka wydaje się"za duża" ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-64196-0-35240700-1375905547.jpgpost-64196-0-35240700-1375905547.jpgA jednak, koronka jest oryginalna, być może rzeczywiscie przy pierwszym zetknięciu można odnieść wrażenie, że proporcje między koronką a kopertą są zachwiane, ale po oswojeniu się z zegarkiem to pierwsze odczucie znika.

 

Zegarek trafiłem przypadkiem na belgijskim pchlim targu, nigdy w nim w nic nie interweniowałem. Mechanizm lekko przybrudzony, ale jak stwierdził mój zegarmistrz - jak długo nie będzie naprawdę konieczności czyszczenia, tak też nie ma co ruszać. I faktycznie zegarek trzyma świetnie czas, a jest u mnie 8 lat.

 

Tak samo jeśli idzie o tarczę, jakie było światło, takie wyszły ujęcia. W rzeczywistości widać już na tarczy delikatne chropowatości patyny.

 

Co do melodii mechanizmu - prawda, piękniejsza niż MTV i wszystkie inne programy muzyczne razem wzięte  :)

 

Oto jeszcze jedno ujęcie z koronką.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhm, tak, dokładnie ten sam kaliber, ale czy model ten sam? Wygląd tarczy jednak nieco je różni... Ale ok, upierał się nie będę. Faktycznie w mojej wersji koronka zwraca na siebie uwagę. Choć mój zegarmistrz bardziej zastanawiał się nad szkiełkiem niż nad koronką. Ale tarczy będę bronił jak lew  :) Jeszcze dzisiaj na potrzeby zrobienia zdjęć mechanizmu byłem u zegarmistrza, chyba dostrzegłby taki fakt jak malowanie tarczy, nawet jeśli zdarzyłoby się to jakiś czas temu...

 

Zresztą, uprzejmie proszę by mnie już więcej nie odczarowywać :) To moja jedyna Omega i to od niej zaczęło się moje upodobanie szwajcarskich zegarków. I choć później skierowane zostało na nieco bardziej przystępne marki jak Tissot czy Atlantic, to jednak co Omega to Omega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniane szkiełko, koronka no i lekka polerka, czyszczenie mechanizmu ale tarcza oryginał nie ruszana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mógłbym się dowiedzieć coś na temat tego zegarka nie wiem kompletnie nic i chciałbym wiedzieć również czy jest on złocony czy złoty. Bardzo dziękuje za odpowiedz z góry  ;)

 

http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/34/62/05/01/3462050145

 

http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/34/62/05/01/3462050145_1

 

http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/34/62/05/01/3462050145_2

 

http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/34/62/05/01/3462050145_3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej ocenie to lipa nie Omega, znaki probiercze wyglądają jak by ktoś je wydrapał, a  złoto które jest przetarte na krawędziach przeczy oznakowaniu probierczemu. Jest to moja ocena na podstawie tych zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobijane na deklu powtórnie "swiss made" jednoznacznie mówi o cyganieniu łosia jak się trafi. 


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek krzywo, już mógł przy linii odrysować  ;)


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich perełek jest sporo ale dobrze zrobiłeś, że zadałeś pytanie.Koledzy chcą powiedzieć, że to kiepska podróba Omegi i ta aukcje należy sobie odpuścić jeżeli poszukuje się oryginalnego produktu tej manufaktury w dodatku w złocie a nie w pozłocie ;)

 

 

A to moja kolejna zdobycz dołączy do speediego z 69 roku i mam parkę :D

f20v.jpg
tdg9.jpg
ykor.jpg
csts.jpg
7x88.jpg

 

Co sądzicie ???

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna! Zazdroszczę, ale tak pozytywnie:D

Nie mam pojęcia gdzie wy znajdujecie zegarki w takim stanie>_>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mógłbym się dowiedzieć coś na temat tego zegarka nie wiem kompletnie nic i chciałbym wiedzieć również czy jest on złocony czy złoty. Bardzo dziękuje za odpowiedz z góry   ;)

 

http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/34/62/05/01/3462050145

 

http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/34/62/05/01/3462050145_1

 

http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/34/62/05/01/3462050145_2

 

http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/34/62/05/01/3462050145_3

 

Zegarek to nic nie warty falsyfikat.

Takich perełek jest sporo ale dobrze zrobiłeś, że zadałeś pytanie.Koledzy chcą powiedzieć, że to kiepska podróba Omegi i ta aukcje należy sobie odpuścić jeżeli poszukuje się oryginalnego produktu tej manufaktury w dodatku w złocie a nie w pozłocie ;)

 

 

A to moja kolejna zdobycz dołączy do speediego z 69 roku i mam parkę :D

f20v.jpg

tdg9.jpg

ykor.jpg

csts.jpg

7x88.jpg

 

Co sądzicie ???

Maćku,świetny nabytek,mam nadzieję że to nie tylko zasługa równie dobrych zdjęć ;) ,gratuluję.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.