Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

no stary..... trafiłeś mojego ulubieńca; niech się nosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mi się bardzo podoba na zdjęciach wyglądają jakoś nieco inaczej w rękach bardziej okazale niż na fotkach. Są naprawdę spore i solidne B)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze dwie poglądowe w świetle dziennym

 

1e3i.jpg
psxy.jpg

 

 

 

A z takich ciekawostek w filmie Terminal z 2004 roku Tom Hanks nosił Omegę memomatic

 

http://watchesinmovies.info/movies/terminal-the-2004/

 

http://www.montres-de-luxe.com/Le-terminal-Tom-Hanks-porte-une-Omega-Seamaster-Memomatic_a4365.html

 

 

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników marki Omega, mam do Was prośbę o pomoc w identyfikacji zegarka, który dzisiaj widziałem i który bardzo mi się spodobał, niestety był na cudzej ręce, więc zbyt wiele o nim nie wiem...

 

Zacznę od faktów - logo i napis "Omega", zegarek był w stylu sportowo-motoryzacyjnym (coś ala oris artix gt lub tag twin time),czarna tarcza, na czarnej gumie, na pewno nie miał chrono, chyba nie miał obrotowego bezela, możliwe że koperta była też czarna.

 

Komuś coś świta, czy to mnie się przywidziało? Jedyne co mi przychodzi do głowy to Aqua Terra, którą tak odmieniła czarna guma, ale jak oglądam fotki w necie, to wydaje mi się, że tamta omega byłą bardziej "sportowa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum jasnowidzów dwa piętra niżej  B)


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary - piękna Omega gratuluję ale powiedz mi prosze, gdzie kupiłeś taki piekny pasek do niej? cudo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary: zabiłes mnie tą Omega, piękna to mało powiedziane. Kiedys to robili zegarki teraz to popierdółki są :)

Gratki, niech sie nosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze dwie poglądowe w świetle dziennym

 

1e3i.jpg

psxy.jpg

 

 

Z wrażenia wyskoczyłem z butów. Rewelacyjna i pięknie zachowana. Gratulacje.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwia pasek do \omegi kupiłem na znanym portalu allegrogo choc drogi nie był tylko 40zł. A co do zegarka to faktycznie kiedyś to robili piekne zegarki. Mam kilka takich ,które uważam za ikony tamtych lat/ I Omega memomatic zdecydowanie do nich należy, Od bardzo dawna chciałem nabyć memomatica co prawda w nieco innej kolorystyce ale jak zobaczyłem tą zakochałem się jest poprostu idealna !!!


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie masz przepiekną omegę. Po prostu bajeczna. Trudno od niej oderwać oczy. A i paseczek dobrany, że miodzio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memomatic kozak :)

 

Poszukuję oryginalnej gumy do Speedmastera 19mm - czarnej. 

Edytowane przez Black_SRT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Seamaster to na pewno podrasowany w "fotoszopie" bo nie możliwe żeby łOmega była taka ładna  :P


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Seamaster to na pewno podrasowany w "fotoszopie" bo nie możliwe żeby łOmega była taka ładna  :P

 

Nie podrasowany, nawet się na tym nie znam  :D  a zdjęcie z telefonu

To urodziwa panna jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak z czystej zazdrości  :D

Gratulować

 

PS. Aż sięgnąłem do gablotki po moją żeby się pocieszyć  :D

Edytowane przez Rekiniasty

"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciła do mnie moja Omega Chronostop Jumbo. Ciekawa ma historię :) Kiedyś znajomemu z forum spodobał się jeden z moich zegarków i postanowił mi złożyć ofertę. Nie chciałem jednak pieniędzy i wskazałem mu model który mi sie podobał i on zakupił go dla mnie za granicami naszego kraju. Potem nastąpiło uroczyste przekazanie - wymiana zegarków,na które udaliśmy się oboje kilkadziesiąt kilometrów. Leżała kilka miesięcy.Potem pod wpływem impulsu sprzedałem nie wiedzieć czemu. Ale po po pewnym czasie zatęskniłem i po krótkim śledztwie wiedziałem u kogo jest :D . Złożyłem ofertę ........i znowu wymiana w obie strony Omega za Omegę łeb w łeb i oto wróciła na stare śmieci po kilkumiesięcznej tułaczce.....na szczęście nietknięta i pasek również nie używany :lol:

 

vmla.jpg
xaen.jpg
afbr.jpg


Trudno oddać jej urok, jest wielka ,ciekawa, tarcza sprawia wrażenie 3 wymiarowej a i świetnie zachowana chyba w sporo lepszym stanie niż ta ^_^http://www.chrono24.pl/omega/chronostop--id2296567.htm?id=2296567&picnum=0&tab=pics

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Stary to powinien ograniczyć chwalenie sie tymi perełkami, dopiero co Memomatic a teraz taki Seamaster  :D

Chce nas całkiem zdołować w ten piękny weekend  :P

Na prawdę piękny sikor.


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekiniasty to był powrót ^_^ , nie kupiłem jej w zasadzie to mój stary zegarek :D


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekiniasty to był powrót ^_^ , nie kupiłem jej w zasadzie to mój stary zegarek :D

Ale zegarek piękny i wielu może wpędzać w kompleksy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! 

Przede wszystkim chciałem się przywitać, bo jestem nowy na forum. Otóż od swojego dziadka dostałem zegarek marki Omega. Jako, że była na nim zamontowana nieoryginalna i bardzo zniszczona bransoleta to u zegarmistrza wstawiłem pasek skórzany marki K. Reda. W tej chwili nie mam pieniędzy na oryginalny pasek Omegi, ale chciałem się Was spytać gdzie jest największy wybór takich pasków (widziałem jakieś na allegro)? Mam też drugie pytanie, jak dbać o taki zegarek? Widać w niektórych miejscach jakieś rysy i nie wiem czy można się ich pozbyć w jakiś sposób. Poniżej zamieszczam zdjęcia.

rpv4.jpg

 

z2vl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do oryginalnego paska będzie pewnie w cenie polowy wartości zegarka ,bo skóra w Szwajcarii jest towarem drogim ;) [stal podobnie] i podczas codziennego użytkowania wystarczy na góra 2lata....weż to pod uwagę ;)

 

Zegarek zanieś do zegarmistrza celem przeglądu,mycia i nasmarowania mechanizmu[około70zł]

Jako że to zegarek mechaniczny raczej nie używaj go podczas ciężkich prac fizycznych,uprawiania sportu,jazdy na rowerze,zegarek ma swoje lata więc nawet przy myciu rąk go zdejmuj....

Na temat polerowania kopert jest mnóstwo na forum-Polerka koperty - Gdzie, czym i za ile ??

 

Pozdrawiam

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! 

Przede wszystkim chciałem się przywitać, bo jestem nowy na forum. Otóż od swojego dziadka dostałem zegarek marki Omega. Jako, że była na nim zamontowana nieoryginalna i bardzo zniszczona bransoleta to u zegarmistrza wstawiłem pasek skórzany marki K. Reda. W tej chwili nie mam pieniędzy na oryginalny pasek Omegi, ale chciałem się Was spytać gdzie jest największy wybór takich pasków (widziałem jakieś na allegro)? Mam też drugie pytanie, jak dbać o taki zegarek? Widać w niektórych miejscach jakieś rysy i nie wiem czy można się ich pozbyć w jakiś sposób. Poniżej zamieszczam zdjęcia.

rpv4.jpg

 

z2vl.jpg

 

Piękna Omega :)

Jeśli chodzi i paseki to dobre są np. takie:

http://di-modell.com/catalog_index.php?cPath=1&language=en

http://www.hirschstraps.com/

 

I poszukaj dobrego majstra od zegarków bo jak trafisz na bateryjkarza to Ci jeszcze zniszczy zegareczek a jak się domyslam jest to dla Ciebie pamiątka sentymentalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do oryginalnego paska będzie pewnie w cenie polowy wartości zegarka ,bo skóra w Szwajcarii jest towarem drogim ;) [stal podobnie] i podczas codziennego użytkowania wystarczy na góra 2lata....weż to pod uwagę ;)

 

Zegarek zanieś do zegarmistrza celem przeglądu,mycia i nasmarowania mechanizmu[około70zł]

Jako że to zegarek mechaniczny raczej nie używaj go podczas ciężkich prac fizycznych,uprawiania sportu,jazdy na rowerze,zegarek ma swoje lata więc nawet przy myciu rąk go zdejmuj....

Na temat polerowania kopert jest mnóstwo na forum-Polerka koperty - Gdzie, czym i za ile ??

 

Pozdrawiam

 

 

Piękna Omega :)

Jeśli chodzi i paseki to dobre są np. takie:

http://di-modell.com/catalog_index.php?cPath=1&language=en

http://www.hirschstraps.com/

 

I poszukaj dobrego majstra od zegarków bo jak trafisz na bateryjkarza to Ci jeszcze zniszczy zegareczek a jak się domyslam jest to dla Ciebie pamiątka sentymentalna.

 

Dzięki za porady, jeśli chodzi o zegarmistrza to mam takiego gościa, który kilkadziesiąt lat już prowadzi ten interes i to w centrum miasta, więc pewnie zły nie jest. Na razie pasek będzie ten, a gdy będę miał pieniądze oraz wenę to pewnie coś lepszego zakupię. Naprawdę piękny zegarek, bardzo mi się podoba, ma już swoje lata, jednak nadal prezentuje się bardzo dobrze. Swego czasu nosiłem zegarek, jednak od kilku lat jakoś nie ma go na mojej ręce, pewnie ta Omega spowoduje, że znowu będę nosił zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas by zaprezentować swą Omeżkę.

Cieniutka jak plaster "cwaniaka" na kromce chleba za PRL-u.

 

Dla młodszych wyjaśnienie:

 

Cwaniak, to salceson, bo jako jedyny nie dał się wywieść do Sajuza i w chudych latach można go było trafić w mięsnych sklepach.

post-63153-0-79856300-1379169234_thumb.jpg

post-63153-0-93938900-1379169258_thumb.jpg

post-63153-0-68176300-1379169281_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.