Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Trzeba wycisnac sztyfty....ale idz lepiej do zegarmistrza,zaplacisz dychę i po sprawie...:-)

Pozdrawiam, Marek

Dobra, coś się nie mogę przebić, niech się majster wykaże. Wolę patenty Japończyków.

witam fanów omegi,

zwracam się z prośbą o opinie co do oryginalności tego egzemplarza i sprzedawcy jeśli jest Wam znany 

http://allegro.pl/omega-czarna-tarcza-najwieksza-linia-kaliber-30t2-i4232698550.html

Zapomnij

zapomnij

[malowana tarcza,malowane wskazy,koperta spolerowana.....]

Edited by cook

Pozdrawiam, Marek

Zapomnij

zapomnij

[malowana tarcza,malowane wskazy,koperta spolerowana.....]

już zapomniałem

dzięki

Dobry opis jedno zdjęcie dość dalekie. Cena wygórowana ale cena zmienna jest osobniczo. Jeżeli jest możliwość oglądnięcia to na pewno bym skorzystał.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Czy mogę prosić Kolegów o pomoc? Zegarkowe ADHD rozwija się i jedna Omega (300M quartz), to za mało. Zachorowałem na Speedmastera. Czy poniższa oferta jest warta uwagi?

http://allegro.pl/omega-spedmaster-ref-32105000-i4244009771.html

Pozdrawiam.

Oferta jest oczywiście ciekawa,ale cena już mniej.Zdaje mi się ,że na allegro widziałem jakiś czas temu sporo tańszego.

Jeszcze jedno zdjęcie,

Oba robione telefonem, możne przyjdzie pora na nieco lepsze ;)

post-25911-0-85131500-1401044618.jpg

Pogratulować. Szczerze mówiąc to nie zwróciłem uwagi wcześniej na tą wersję ... zawsze bardzo podobała mi się AT w wersji z jasną tarczą i niebieskimi indeksami, przyznam jednak że Twoja jest równie urokliwa. Niech się nosi.

PS

Jaka to referencja ?

Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)

Nie da się ukryć, że stalówa piękna!

Gratki!

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Krystian, masz rację. Jeśli chodzi o współczesne zegarki to mam spore zaległości ;)

Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)

Dziękuję za uznanie.

Zegarek był dobierany bardzo skrupulatnie, we wcześniejszych moich postach nieco to opisałem.

Swoją drogą śledząc poczynania marki i jej najnowsze plany, możemy być pewni, iż ten werk trafi do pozostałych modeli opartych na kalibrze 8500. W materiałach prasowych podają rok 2017. Pytanie czy zachowaja te same oznaczenie werku oracz czy dokładnie ten model będzie nadal produkowany. Nieśmiało "obstawiam", iż zostanie wycofany wprowadzając do rodziny AT zapowiedź zmian: polerowany środek bransolety, brak ramki wokół daty, antymagnetyczny werk jaki może otrzymać inne oznaczenie kodowe. Jest szansa, iż ten model może stać sie synonimem innowacyjności marki. Ale to moje luźne dywagacje. Czy może macie inne spostrzeżenia?

Tutaj dobry materiał zdjęciowy oraz kilka słów o samym zegarku:

http://www.ablogtowatch.com/hands-omegas-aqua-terra-15000-gauss-watch/

Edited by Mavik

Na zdjęciu w samochodzie genialnie wyszła. Najlepiej kolego zrób kilka zdjęć czymś lepszym niż telefon i stwórz osobny wpis w galerii, to chyba pierwszy egzemplarz na forum więc zasługuje na to :).

1dFQTya.png

Taki jest zamysł. Zapewne to zrobię.

Też tak sądzę, iż jest to pierwsza "osa" omegi na forum.

Początkowe spostrzeżenia:

Mechanizm: Jestem pod wrażeniem od 3 dni trzyma czas idealnie, 0 strat czy przyspieszenia.

Funfactor: coraz większy, jestem zadowolony z podjętej decyzji w stosunku do skyfall. Zatem śpię spokojnie;)

Luminova: moja stara PO była lepsza, ale AT to nie diver i jest jej mniej w indekscach więc to mnie nie dziwi.

Bransoleta: tutaj wolałbym mieć w całości szczotkowaną. Środkowa jej część złapała już sporo mikrorysek. Poza tym zegarek robi większy efakt bling z tego tytułu co akurat mniej przypada mi do gustu. Swoją drogą nowy seamaster 300 master ma to samo "biżuteryjne" rozwiązanie. Widać tutaj lekki trend omegi imho niepotrzebny.

Zapięcie: motylek, ktorego jedna cześć wymaga podczas odpinania specyficznego zabiegu nie irytuje. Przypomina o sobie, iż nie jest tak wygodnym rozwiązaniem jak sam "clasp".

Jeszcze jedno zdjęcie,

Oba robione telefonem, możne przyjdzie pora na nieco lepsze ;)

Zegarek świetny - jednak w mojej (i nie tylko) opinii, nieodżałowanym błędem było usunięcie ramki datownika - z ramką datownik był o niebo lepszy i znacznie lepiej podkreślał i miejsce indeksu na godzinie 3, jak i sam datownik. Teraz jest w tym miejscu trochę za pusto względem pozostałych indeksów.

Natomiast ogólnie AT są naprawdę świetne :)

Mariusz też tak sądziłem, na żywo natomiast ten efekt zanika. Zabieg akurat w tej opcji kolorystycznej udany z uwagi na odwrócenie uwagi od cięższej formy ramki na wskazówkę sekundową. A to tutaj ona gra pierwsze skrzypce.
Co do pozostałych modeli jakie wyjdą w tym roku pod dziwną nazwą master co-axial brak ramki może być odczuwalny.
Sądzę, iż ta Aqua Terra jest kompletnie inna niż wszystkie. Pewnie (oby) przestanie być produkowana co doda temu wybrykowi smaczku. Jest tylu zwolenników co i przecinków np na wus.
Fakt niezaprzeczalny musiałem się odważyć, aby ja kupić ;)

Witam,

Ostatnimi czasy mocno spodobały mi się Omegi. Oto jedna z trzech które posiadam. Oprócz wymiany koronki na oryginalną chciałbym delikatnie odświeżyć tarcze. Nie chodzi mi o renowacje. Są na niej delikatne punkciki patyny. Czy da się to usunąć?

Po za tym automat śmiga aż miło :) Przez 4 dni noszenia zrobił +7 sek.

jy6equ7y.jpg

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka