Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa strategia - mieć najgorszy serwis zegarków ...

 

masz na mysli konkretnego zegarmistrza czy polske/europe/swiat?

pytanie nie jest zaczepno/obronne tylko chce porownac niemieckie i holenderskie serwisy omegi z np. polskim ktorego nie znam

 

tapatalk

brak polskich liter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczem jest "prestiż i elitarność", ale ten balon pęknie podobnie jak w latach 70-80....

Może pęknie ale czy za naszego życia ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pęknie ale czy za naszego życia ;-)

Kto to wie? :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

masz na mysli konkretnego zegarmistrza czy polske/europe/swiat?

pytanie nie jest zaczepno/obronne tylko chce porownac niemieckie i holenderskie serwisy omegi z np. polskim ktorego nie znam

 

Co do beznadziejnego serwisu Omegi to mam na myśli ich oficjalny serwis w Warszawie.

Co do świetnego zegarmistrza to mam na myśli choćby Zbigniewa z Pięknej, który robił mojego Speedmastera po tym jak Omega to spartaczyła (nie pierwszy raz, ale już się nauczyłem, że to nie przypadek a stałka u nich).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij Mateusz co to za akcja. Mam zegarek co axial ( bez master ) do pełnego serwisu z odświeżeniem koperty. Jakie mam opcje na dziś i dlaczego warto nie w SG?

Kto to wie? :)

Dlatego trzeba się cieszyć życiem, w tym zegarkami, póki możemy. Niezdrowo wszystko odkładać na później ;-) Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Przypomnij Mateusz co to za akcja. Mam zegarek co axial ( bez master ) do pełnego serwisu z odświeżeniem koperty. Jakie mam opcje na dziś i dlaczego warto nie w SG?

 

Omega vintage przesłana na smarowanie - wycena ponad 4 tysiące. Zrezygnowałem, zegarek wrócił obity i ze szkłem porysowanym jakby ktoś nim grał w hokeja (pewnie szkłem do dołu latał po skrzynce, w której trzymają zegarki).

Speedmaster na standardowy przegląd - wrócił obity, zrysowane szkło, paprochy na tarczy, chód równie słaby jak przed serwisem, więc te paprochy były jedynym dowodem na to, że faktycznie go otworzyli. Słabo, szczególnie porównując z ceną i jakością u Zbigniewa. I z czasem - 6+ tygodni w SGP, tydzień u Zbigniewa.

 

Tak jak butik uwielbiam i tam na sprawdzenie/odświeżenie/itp oddałbym zegarek z przyjemnością, tak serwisu SGP nigdy więcej.

Edytowane przez MateuszDabrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

A z innej beczki, marzy mi się reedycja tego modelu, tylko beż żadnej sztucznej patyny, po prostu nowoczesny utylitarny diver. Albo chociaż wznowie SMP sword hands.

Prawie w 100% się z Tobą zgodzę.

- sword hands - tak!

- naiad crown - jak najbardziej tak! dla odmiany od współczesnych diverów.

- ale tarcza powinna być big triangle :)

 

57597778_131282637975932_742461645080706

56775874_2047488095553698_25271911340022

53840135_272291990339014_900205330130831

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega vintage przesłana na smarowanie - wycena ponad 4 tysiące. Zrezygnowałem, zegarek wrócił obity i ze szkłem porysowanym jakby ktoś nim grał w hokeja (pewnie szkłem do dołu latał po skrzynce, w której trzymają zegarki).

Speedmaster na standardowy przegląd - wrócił obity, zrysowane szkło, paprochy na tarczy, chód równie słaby jak przed serwisem, więc te paprochy były jedynym dowodem na to, że faktycznie go otworzyli. Słabo, szczególnie porównując z ceną i jakością u Zbigniewa. I z czasem - 6+ tygodni w SGP, tydzień u Zbigniewa.

 

Tak jak butik uwielbiam i tam na sprawdzenie/odświeżenie/itp oddałbym zegarek z przyjemnością, tak serwisu SGP nigdy więcej.

Hmm. A jaki zakres robi butik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateuszdabrowski

dzieki za info

mam serwis w zeist gdzie mieszkam i nie moge zlego slowa powiedziec

tu bardzo latwo stracic autoryzacje, cofnieto znanemu butikowi w amsterdamie

 

tapatalk

brak polskich liter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Swatch chyba bazuje na lokalnych podwykonawcach, ale nie wiem w jakim zakresie. Jakiś czas temu byłem w Warszawie we Wrzecionie Czasu i chwalili się, że mają serwis. 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij Mateusz co to za akcja. Mam zegarek co axial ( bez master ) do pełnego serwisu z odświeżeniem koperty. Jakie mam opcje na dziś i dlaczego warto nie w SG?

Ja z 300M zrobiłem tak:

- szlify - Konrad (spatz);

- serwis - Pan Zbigniew z Pięknej.

Efekt jest bardzo dobry, a cena za obie usługi jest bardzo konkurencyjna, no i niczego nie muszę reklamować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z 300M zrobiłem tak:

- szlify - Konrad (spatz);

- serwis - Pan Zbigniew z Pięknej.

Efekt jest bardzo dobry, a cena za obie usługi jest bardzo konkurencyjna, no i niczego nie muszę reklamować :)

W sensie że boisz się zasięgu ramion Konrada ;-)

To jest alternatywa którą biorę pod uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Hmm. A jaki zakres robi butik?

Zakres naprawy? W 2014 był raczej standard - rozebranie, umycie, złożenie ze smarowaniem, wymiana "wadliwych" części (za dodatkową opłatą - nie korzystałem), opcjonalna polerka krawędzi (za dodatkową opłatą - nie korzystałem).

 

@mateuszdabrowski

mam serwis w zeist gdzie mieszkam i nie moge zlego slowa powiedziec

tu bardzo latwo stracic autoryzacje, cofnieto znanemu butikowi w amsterdamie

Tutaj to oficjalny serwis Swatch Group, a nie autoryzowany, więc ciężej o stratę autoryzacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie że boisz się zasięgu ramion Konrada ;-)

To jest alternatywa którą biorę pod uwagę

Konrad to sympatyczny człowiek, nie ma co się go bać :)

Miotałem się z decyzją co do serwisu kilka miesięcy i raczej wybrałem optymalną opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakres naprawy? W 2014 był raczej standard - rozebranie, umycie, złożenie ze smarowaniem, wymiana "wadliwych" części (za dodatkową opłatą - nie korzystałem), opcjonalna polerka krawędzi (za dodatkową opłatą - nie korzystałem).

 

 

Tutaj to oficjalny serwis Swatch Group, a nie autoryzowany, więc ciężej o stratę autoryzacji

Czyli butik robi ten sam zakres w tej samej cenie co SG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli butik robi ten sam zakres w tej samej cenie co SG?

Butik nie robi serwisu, tylko SGP.

Butik zrobi mikroregulację, czyszczenie, podmieni teleskopy/piny, sprawdzi szczelność do 100m.

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Marek, świetnie mu na tym pasku :-) A fota, wiadomo ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, świetnie mu na tym pasku :-) A fota, wiadomo ;-)

 

co do paska opinie będą różne;) dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wyraziłem po prostu SWOJĄ :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Czyli butik robi ten sam zakres w tej samej cenie co SG?

Butik nie robi serwisu, tylko SGP.

Butik zrobi mikroregulację, czyszczenie, podmieni teleskopy/piny, sprawdzi szczelność do 100m.

Dokładnie tak jak sanik napisał, wybacz, źle zrozumiałem. Wyregulowanie mechanizmu o ile odchył od normy i amplituda są w zakresie możliwym do poprawienia bez czyszczenia całego mechanizmu, czyszczenie zewnętrzne (ultrasonicznie, łącznie z bransoletą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

co do paska opinie będą różne;) dzięki

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

denver47 - pasek rewelacja! ciekawe ile osób zorientowałoby się dlaczego wybrałeś takie kolory paska a nie inne :)

 

Myślę o powrocie do Moon'a ale ze względu na 18 cm w nadgarstku wydawał mi się zbyt duży :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

denver47 - pasek rewelacja! ciekawe ile osób zorientowałoby się dlaczego wybrałeś takie kolory paska a nie inne :)

 

Myślę o powrocie do Moon'a ale ze względu na 18 cm w nadgarstku wydawał mi się zbyt duży :(

Na 18 to on idealnie leży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.