Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, evilym napisał(-a):

Doxa SUB 200T, Sinn U50, Maurice Lacroix Pontos S, Seiko SPB453, Mido Oceanstar, Rado Captain Cook a jeżeli komuś nie straszne marki z krótszą historią to Serica 5303 czy Christopher Ward C60.

 

 

 

 

 

 

 No powiem Ci , że jeśli chodzi o Seiko i Maurice Lacroix to mnie przekonałeś😜 reszta bleeee 😆 Ten Pontos S na pomarańczowym pasku jest po prostu za***isty 😎 to chyba okrojona wersja tego zegara sprzed kilku lat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, gambit17 napisał(-a):

 

 No powiem Ci , że jeśli chodzi o Seiko i Maurice Lacroix to mnie przekonałeś😜 reszta bleeee 😆 Ten Pontos S na pomarańczowym pasku jest po prostu za***isty 😎 to chyba okrojona wersja tego zegara sprzed kilku lat. 

Wszystko kwestia gustu, mam od końca poprzedniego roku U50 a od około roku Aquisa niebieskiego, U50 nie schodzi z ręki a Aquisa jeszcze dobrze nie odpakowałem  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, gambit17 napisał(-a):

 

 No powiem Ci , że jeśli chodzi o Seiko i Maurice Lacroix to mnie przekonałeś😜 reszta bleeee 😆 Ten Pontos S na pomarańczowym pasku jest po prostu za***isty 😎 to chyba okrojona wersja tego zegara sprzed kilku lat. 

Nie okrojona nowa wersja. W ubiegłym roku też na nią spoglądałem dwa paski w zestawie dodatkowo. Fajnie wygląda ten zegarek 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, kornel91 napisał(-a):

Mam Orisa i C60

iitPhdI.jpeg

 

p5mTnDA.jpeg

I jakością wykonania nic nie ustępuje. Oczywiście to są trochę inne zegarki. A CW oprócz rozpoznawalności marki jest super. Szybka mikroregulacja, pięknie klika bezel. 

Co nie znaczy, że nowego aquis nie widziałbym i siebie tylko nie w tej cenie niestety ale może kiedyś fajną używkę 😀

ChW pod względem jakości naprawdę nie ma się czego wstydzić. Rozpoznawalność nie jest wcale taka mała. Na forum jest znana a zwykły kowalski jak mu pokażesz ChW i Orisa to i tak nie będzie wiedział który ma 20 a który 120 lat historii😉

To już jest kwestia tylko i wyłącznie użytkownika czy chce dopłacić czy nie. Na plus dla Orisa na pewno ciekawy i niepowtarzalny design.

 

21 godzin temu, gambit17 napisał(-a):

 

 No powiem Ci , że jeśli chodzi o Seiko i Maurice Lacroix to mnie przekonałeś😜 reszta bleeee 😆 Ten Pontos S na pomarańczowym pasku jest po prostu za***isty 😎 to chyba okrojona wersja tego zegara sprzed kilku lat. 

Pontos bardzo fajny. A jak ktoś szuka bardziej zbliżonej alternatywy do Aquisa to jest jeszcze Aikon Venturer.

 

21 godzin temu, artooro napisał(-a):

Wszystko kwestia gustu, mam od końca poprzedniego roku U50 a od około roku Aquisa niebieskiego, U50 nie schodzi z ręki a Aquisa jeszcze dobrze nie odpakowałem  ;)

Jak kupowałem Aquisa 41,5 (nowego) nieco ponad 3 lata temu to za 6100zł nie było dla niego absolutnie żadnego konkurenta. Dzisiaj przy cenie 9k+ już bym miał zdecydowanie większy ból głowy i kto wie czy właśnie Sinn U50 by nie wygrał. Chociaż nowa Doxa SUB 200T moooocno mnie zainteresowała (zarówno pod względem rozmiaru jak i ceny).

 

Reasumując: Aquis (nowy i aktualny) to świetny zegarek, ale wzrost cen, spowodował, że na pewno ma już więcej konkurentów niż jakiś czas temu.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, christ0ff napisał(-a):

IMG_20240413_180733.jpg

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
 

Świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielono się zrobiło😊

IMG_5356.thumb.jpeg.3cdf2d4ef58c9dd0efbe9f8efd4576de.jpeg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś nowość?

75ProductHero._001.thumb.jpg.781367ad2f68e198444ebf14c3b3b8a5.jpg

mam mieszane uczucia...

Edition. Wszystko jasne,  jakiś kolaborant  :)

https://collectivehorology.com/products/oris-divers-seventy-five-calibre-400-c-04-for-collective-pre-order

Edytowane przez artooro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy Oris ogarnął już w swoich aquisach z cal. 400 problem ze skaczącą wskazówką godzinową? zastanawiam się nad kupnem. Polecacie? 41.5mm na łapę 16.5cm da radę?


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Funky_Koval napisał(-a):

Panowie czy Oris ogarnął już w swoich aquisach z cal. 400 problem ze skaczącą wskazówką godzinową? zastanawiam się nad kupnem. Polecacie? 41.5mm na łapę 16.5cm da radę?

Z tą skaczącą sekunda to nwm czy ogarnęli. Nie zawsze to występuje. Miałem cal. 400 i to naprawdę rzadki przypadek z tą sskzaowka. Co do rozmiaru 41mm to hmm...lepiej przymierz. Ja miałem 43.5mm i na 18.5cm było nieźle. Zegarki Aquis noszą się jak mniejsze. Ale po czasie doszedłem do wniosku że jednak za duży i zwyczajnie przegrywał rywalizację o czas nadgarstkiwy z mniejszymi zegarkami. Wolałem 65 nosić pomimo że Aquis ładniejszy, bardziej rzucający się w oczy. Na Twoim miejscu przymierzylbym 41 i 39mm. Choć w tym mniejszym proporcje mogą być skopane ze względu na grubość, która jest taka sama w każdym modelu. Wracając do werku to ja raczej skłaniałbym się do wersji na selicie. 120h rezerwy średnio mnie przekonywało. Na początku robiło to wrażenie, ale musisz wiedzieć że wolno się nakręca. Jeśli bd nosił zegar codziennie to rezerwa nie jest Ci potrzebna. Jeśli bd zakładał go raz, dwa razy na tydzień to nie nakręcisz sprężyny w pełni. Dopłata do in house spora. Wolałbym dołożyć tą różnicę do kupna drugiego zegarka albo wydać na cis innego. Cal. 400 w mojej opinii ciężej jest odsprzedać.

Edytowane przez Barop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o, i to są cenne informacje. Dzięki :) a gdzie najlepiej brać aquisy na sellicie? zegarek net czy inna zegarownia

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Funky_Koval napisał(-a):

o, i to są cenne informacje. Dzięki :) a gdzie najlepiej brać aquisy na sellicie? zegarek net czy inna zegarownia

Ja brałem w zielona góra zegarki. Teraz są fajne promocje na minus 30procent. Te rabaty obowiązują w kilku sklepach chyba. Uważam że to już całkiem nieźle ceny jak za nowe zegarki. Porównuje nieraz te ceny z użytkami. Wniosek jest taki że chyba lepiej kupić nówkę niż uzywke tańsza o 500-1000zl. Jeśli niesprzedajesz często zegarkow I nie rotujesx to jest to rozsądna cena. Oczywiście wg. mnie. Chyba 7500 kosztują wersje na bransie nowe. Guma to niecałe 7k. Oczywiście proponuje zrobić research i samemu ocenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Funky_Koval napisał(-a):

o, i to są cenne informacje. Dzięki :) a gdzie najlepiej brać aquisy na sellicie? zegarek net czy inna zegarownia

I ja polecam Zieloną Górę.

 

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/42287_Oris_Aquis_II_Date_415mm_01_733_7766_4157-07_8_22_05PEB

 

Zegarownia też ok.

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-oris-aquis-date-automatic-01-733-7766-4157-07-8-22-05peb

 

41,5 mm będzie bardzo dobry . Jam mam 43,5 mm na nadgarstek 18-18,5 mm. No brać póki jest te 30 % bo potem ciężko będzie tyle wynegocjować. 

 

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, kornel91 napisał(-a):

 

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-oris-aquis-date-automatic-01-733-7766-4157-07-8-22-05peb

 

41,5 mm będzie bardzo dobry . Jam mam 43,5 mm na nadgarstek 18-18,5 mm. No brać póki jest te 30 % bo potem ciężko będzie tyle wynegocjować. 

 

 

wg opisu ten zalinkowany jest na cal 400 czy coś źle patrzę? 

 

EDIT: już ogarnąłem, to nie jest cal 400 tylko faktycznie sellita

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Funky_Koval napisał(-a):

wg opisu ten zalinkowany jest na cal 400 czy coś źle patrzę? 

 

EDIT: już ogarnąłem, to nie jest cal 400 tylko faktycznie sellita

733 to Selitta. Jak się podoba to nie ma co się zastanawiać :)

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kornel91 napisał(-a):

733 to Selitta. Jak się podoba to nie ma co się zastanawiać :)

 

A tego Aquisa na sellicie to ogniwa bransolety normalnie śrubokrętem w domu zrobię? Bo z tego co widzę to do odczepiania bransy potrzeba specjalnego narzędzia.


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Funky_Koval napisał(-a):

A tego Aquisa na sellicie to ogniwa bransolety normalnie śrubokrętem w domu zrobię? Bo z tego co widzę to do odczepiania bransy potrzeba specjalnego narzędzia.

Tak do bransolety potrzebujesz specjalnego śrubokręta. Co do ogniw to płaski ale dość wąski chyba 1,2 mm pasuje albo 1,4 mm na pewno nie większy :) 

Edytowane przez kornel91

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foto z kolegą, który do niedawna był niezegarkowy.

20240418_143638.jpg

20240418_143635.jpg

20240418_143638.jpg

20240418_145636.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie bo Aquis wydaje się mniejszy niż BB58. Zielony jest na prawdę spoko. Ja również mam nadgarstek 18,5 i 43,5mm jest spoko. To diver i to dosyć nowoczesny (typowy tool watch) więc nie powinien być za mały. Na 16,6 nadgarstek 41,5 mm powinien być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, gambit17 napisał(-a):

Śmiesznie bo Aquis wydaje się mniejszy niż BB58. Zielony jest na prawdę spoko. Ja również mam nadgarstek 18,5 i 43,5mm jest spoko. To diver i to dosyć nowoczesny (typowy tool watch) więc nie powinien być za mały. Na 16,6 nadgarstek 41,5 mm powinien być ok.

18.5cm i 43.5mm jest spoko. Tak jak mówisz to jest zupełnie inny diver niż bb58. Powinien być większy. Dziś go założyłem na łapę( zielony kolegi też ma 43.5mm) i było ok. Raczej kwestia przyzwyczajenia i preferencji. Prawda jest taka że 41.5 oraz 43.5 będą dobrze wyglądać. Ale co kto lubi. Ja zakładając go na rękę zawsze miałem wrażenie że spoko. Ale po dłuższej chwili że jest za duży. Ale ja to ewidentnie cos z bania mam haha. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gambit17 napisał(-a):

To ten zielony Shrek to 43,5mm?  

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Barop napisał(-a):

Tak.

 

Myślałem, że 41,5 mm. Może to kwestia nadgarstka albo ujęcia ale tych 4,5 mm różnicy nie widać w ogóle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, gambit17 napisał(-a):

 

Myślałem, że 41,5 mm. Może to kwestia nadgarstka albo ujęcia ale tych 4,5 mm różnicy nie widać w ogóle. 

Różnica jest. Raczej kwestia ujęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orisowy piątek 😜

FullSizeRender.jpeg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.