Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja się przypomnę post-63266-1476441026,5496_thumb.jpg

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

To i ja się przypomnę attachicon.gif2016-10-10-18-50-39.jpg

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

post-63266-1476441182,9723_thumb.jpg

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, dzisiaj późno wyszedłem z pracy.

Trochę boję się za to sam brać, bo jak poczytałem tutaj to chyba nie jest takie proste: http://forums.watchuseek.com/f22/aittle-knowledge-bad-thing-how-not-adjust-metal-bracelet-oris-aquis-3565994.html

Dodatkowo autor tego wątku opisał to jak w jakimś dreszczowcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Te śrubokręty ze zdjęcia są za miękkie. Ta część do wykręcania lepiej żeby była krótsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te śrubokręty ze zdjęcia są za miękkie. Ta część do wykręcania lepiej żeby była krótsza.

 

Możesz coś polecić?

Do ogniw bransolety i do wymiany bransolety na kauczuk, bo te śruby są różne.

 

Szukać specjalnych narzędzi, czy wystarczy w miarę mocny i nie najtańszy śrubokręt z Castoramy?

Edytowane przez tomek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uznałem, że może jednak sam spróbuję skrócić kajdan w Aquis Date (a w przyszłości zmienić kajdan na pasek)

Wiem już, że potrzebuję 2 porządnych wkrętaków jubilerskich z płaską końcówką (jeden mniejszy do ogniw bransolety, drugi trochę większy do śrub mocujących kajdan do uszu koperty).

 

Problem w tym, że kompletnie nie wiem, jaki rozmiar powinny mieć te końcówki wkrętaków, a kupowanie całych kompletów nie za bardzo mi się uśmiecha, bo i tak mogę nie trafić z rozmiarem.

 

Tutaj znalazłem coś, ale nie wiem czy coś z tych rozmiarów by pasowało. 

http://www.beta-tools.com/catalog/img/SchedePdf/1257LP_pdfweb_7.pdf

http://www.beta-tools.com/catalog/img/SchedePdf/1229LP_pdfweb_7.pdf

Edytowane przez tomek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tomek - do śrub w bransolecie śrubokręt o szerokości 1mm, a do śrub w uszach 2mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów, szczególnie posiadaczy zegarków ORIS.

Od wczoraj dzięki koledze Jash jestem szczęśliwym  posiadaczem modelu AQUIS Small Second Date.

Wybierałem pomiędzy ORISEM Aquis Date, DOXA Shark XL a TAG HEUER Aquaracer. DOXA wersja limitowana, najtańsza w zestawieniu ale dobrze wykonana. Podobała mi się. Jak dla mnie najsłabszym jej elementem była lupka z datą. TAG HEUER był piękny, choć taki jakiś "jakby standardowy, powszedni" i taki "grzeczny, poukładany" jakby dla bogatych chłopców na Komunię (bez obrazy). Jak przymierzyłem ORISA od razu wiedziałem, że to jest to. Solidny, ciężki i nietuzinkowy zegarek. W domu na spokojnie okazał się jeszcze piękniejszy niż w sklepie. Gwarancja już przedłużona na trzeci rok.

Troszkę czasu mi zajęło aby dojrzeć do tego modelu i firmy. Gdybym miał komuś doradzić to jeśli chodzi o ORISA to nie ma co szukać po Z. Górach czy innych sklepach, szkoda czasu. Najlepiej od razu skontaktować się z kolegą Jash. Zabrzmiało to może jak reklama ale jeśli jestem b. zadowolony z zakupu i obsługi przy zakupie to warto się tym pochwalić i promować takie sklepy i sprzedawców. Kilka fotek tego cacuszka, które sprawiło mi tyle radości. Dzięki Jash.

 

No jpeg nie poszły. Przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał komuś doradzić to jeśli chodzi o ORISA to nie ma co szukać po Z. Górach czy innych sklepach, szkoda czasu. Najlepiej od razu skontaktować się z kolegą Jash. Zabrzmiało to może jak reklama ale jeśli jestem b. zadowolony z zakupu i obsługi przy zakupie to warto się tym pochwalić i promować takie sklepy i sprzedawców. 

 

Jako świeżo upieczony właściciel Aquis Date mogę tylko potwierdzić to, co napisał vki. Pełna profeska, szkoda szukać po internecie.

 

 

Kilka fotek tego cacuszka, które sprawiło mi tyle radości.

 

Dawaj te fotki plsss:)

Sam rozważałem Small Second, ale na moją witkę wydawał się trochę za duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

jaki jest koszt gumy do prodivera Date z zapięciem. Czy ew. można wykorzystać zapięcie z bransolety? Może pasuje guma od innego modelu? A może ktoś chciałby się zamienić bransoleta (9/10) za kauczuk od prodiver z zapięciem ~1:1?

Edytowane przez elvis512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zapięcie z bransolety nie pasuje, bo jest zupełnie inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.