Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Recommended Posts

Świetny. Te zegarki są na tyle delikatne ( bezel, uszy )że 42mm to rozmiar w sam raz.

Mocno się nad nim zastanawiałem, ale na mojej łapie znika:-/

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Czyli 42 są tylko regularne 65... Tak czy siak gratulacje. Bliski Orisowego ideału.

Idealne jest miejsce dla daty. Subtelne i nienachalne.

W 65 42mm za bardzo rzucające się w oczy...

To też jest 42mm ;-)

post-55792-0-81221400-1514827446_thumb.jpeg

Nowy kolega:

Świetny El Hierro! Gratulacje :)

Indeksy wchodzą w fioletowy czy tylko tak się wydaje?

Idealne jest miejsce dla daty. Subtelne i nienachalne.

W 65 42mm za bardzo rzucające się w oczy...

Zależy od nadgarstka. Na mniejszych, 40 może leżeć super, na większych może być zbyt mała.

Tak czy inaczej, kolorystycznie Movember (jak dla mnie) jest najlepszy z serii. Szarapałbym jak Reksio szynkę (gdyby nie rozmiar).

desmo, ile Ty masz w nadgarstku jesli mozna spytac?

18,5 ale ważniejsze ile masz płaskiej powierzchni . Na moje dzięki mamie i tacie mieści się „jakoś” i 35mm Omega i 47 mm PAM ;-)

No to chyba będzie słabo, odkąd zacząłem dość intensywnie ćwiczyć nadgarstek zjechał mi do 17,5cm. Nie wiem jak na żywo ale ogromne wrażenie zrobił na mnie ten zegar. Poza tym wszystkie te smaczki jako wartość dodana. Jako, że jestem realistą to biorę pod uwagę i movembera, chociaż to nie to samo. Podobają mi się wykończenia wskazówek i indeksów z różowego złota dość ładnie widoczne na fotografiach producenta. Na innych fotkach użytkowników ten efekt jakoś ginie. Może to gra światła. Pewnie tylko oględziny na żywo pozwolą zweryfikować rzeczywistość.

He, he faktycznie jesteś , błyskawiczny, - obwód jest mniej ważny od szerokości nadgarstka , te piękne ujęcia gdzie różowe złoto oddziela się od lumy widać przy każdym przekręceniu nadgarstka ( kąty są ważne jak w bilardzie ), niestety 42mm limitka w brązie wyprzedana ale Movember też ma chyba indeksy w złocie.

He, he faktycznie jesteś , błyskawiczny, - obwód jest mniej ważny od szerokości nadgarstka , te piękne ujęcia gdzie różowe złoto oddziela się od lumy widać przy każdym przekręceniu nadgarstka ( kąty są ważne jak w bilardzie ), niestety 42mm limitka w brązie wyprzedana ale Movember też ma chyba indeksy w złocie.

Jeśli chodzi o wykończenia miałem na myśli movembera. Te kontury wskazówek są bardzo widoczne na fotkach katalogowych. Jeszcze jedna sztuka powinna być.

Jeśli chodzi o wykończenia miałem na myśli movembera. Te kontury wskazówek są bardzo widoczne na fotkach katalogowych. Jeszcze jedna sztuka powinna być.

Nie jest tak źle

post-55792-0-03029300-1514839569_thumb.jpeg

Kolor konturu wskazówek i indeksów jest mega fajny

wBvJalS.jpg

dpUcWaR.jpg

Edited by Jash

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Świetny El Hierro! Gratulacje :)

Indeksy wchodzą w fioletowy czy tylko tak się wydaje?

Na żywo nie widać fioletowego.

Na żywo nie widać fioletowego.

W wolnej chwili zrób jeszczę jakieś zdjęcie, świetny jest.

Z bazarku? ^_^

W wolnej chwili zrób jeszczę jakieś zdjęcie, świetny jest.

Z bazarku? ^_^

Tak :)

Tak :)

Szybko zniknął, świetna cena imo. Nawet mi przeszła głupia myśl przez chwilę ale rozsądek i 'zasady' wzięły górę.

pozdr

teraz w świetle dziennym jak % wyparowały ;) jednak indeksy są delikatnie fioletowe ;)

Panowie.Jako wielki fan marki wrzucę łyżeczkę dziegciu do tej beczki miodu w której jest zanurzony Movember :) . Nie wiem skąd są te zachwyty- ot, kolejny nurkopodobny zegarek z karbowanym bezelem,jakich było już wiele z różnych mniej lub bardziej dostojnych firm i pewnie jeszcze pojawi się masę. Na mnie nie zrobił żadnego wrażenia- nic tu nowego,godnego zatrzymania zwroku. Rozumiem jeszcze CB- brąz,zmienność koloru koperty w zależności od rozkładu patyny.

To też jest 42mm ;-)

I moim zdaniem takie umiejscowienie daty powinno być w każdej 65 42mm, a nie tylko w limitce CB Edited by Plumber

Panowie.Jako wielki fan marki wrzucę łyżeczkę dziegciu do tej beczki miodu w której jest zanurzony Movember :) . Nie wiem skąd są te zachwyty- ot, kolejny nurkopodobny zegarek z karbowanym bezelem,jakich było już wiele z różnych mniej lub bardziej dostojnych firm i pewnie jeszcze pojawi się masę. Na mnie nie zrobił żadnego wrażenia- nic tu nowego,godnego zatrzymania zwroku. Rozumiem jeszcze CB- brąz,zmienność koloru koperty w zależności od rozkładu patyny.

I to jest w naszej pasji piękne że każdemu podoba się co innego. Ja Movemberem jestem zachwycony, ale , kolei jak patrzę posiadaczy takich Prodiverow zwłaszcza w chrono to zastanawiam się jak bardzo trzeba nie mieć gustu żeby nosić taki zegarek :D

Wysłane z Google Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Akurat tego też mam,ale rzadko noszę.Chociaż podoba mi się bo nie jest wtórny w stosunku do innych marek.Z resztą wszystkie moje Orisy mają w sobie to coś,tą jakąś oryginalność.Natomiast ten Movember czy nowa 65-tka niczym oryginalnym nie zachwyca.