Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Recommended Posts

To jeszcze trzy "katalogowe"

OJs6Et0.jpg

gVfxK5j.jpg

qoh3IL6.jpg

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Petarda!! Mam nadzieję że nie będzie duźo chętnych i wrzucą póżniej na jakieś wyprzedaże :)

Petarda!! Mam nadzieję że nie będzie duźo chętnych i wrzucą póżniej na jakieś wyprzedaże :)

Ty masz jednak słabość do złota ;-)

Guest Passero

Ten CB całkiem fajny ale strasznie to szkiełko zniekształca indeksy, wyglądają jak placki ziemniaczane pod kątem.

Ja właśnie ze względu na to szkło odpuściłem pierwszą wersję ;)

Jak dla mnie napis Oris za duży i jak by był w złocie czerwonym to ok ale w brązie to słabo, ten materiał się słabo zachowuje w styczności z różnymi substancjami i czas mu nie służy.

Ja nie rozumem fenomenu kopert z brązu i mosiądzu, może to i dobrze wygląda, zmienia kolor itd... ale użytkowość jest lekko pół średnia.

No przecież to żaden fenomen, tylko cała frajda z tym, że brąz ma takie a nie inne właściwości :)  Każdy, kto kupuje to się z tym liczy, ba, nawet chce, żeby nabierał patyny. To właśnie jest najfajniejsze. A brąz jako stop ma ogromne właściwości użytkowe nie od dzisiaj - poczytaj. I na pewno nie jest nudny :)

Ed: A Oris - przepiękny.

Edited by P10TR

Ty masz jednak słabość do złota ;-)

Hehe, do brązu też chodż jak narazie niestety żadnego takiego zegarka nie posiadam :(

Jak dla mnie napis Oris za duży i 

Też mi się tak zdawało, ale to chyba ma zrównoważyć obecność dwóch totalizatorów na tarczy w stosunku do analogowej wersji.

Edited by Jash

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Widzisz nie potrzeba mi pouczeń bo o metalach wiem sporo. Z brązu w firmie mam koła zębate w przekładniach, kilka wałów napędowych, zespoły tulei ślizgowych itd.... Ale skoro przypadkowe zalanie wodą po podwójnej osmozie dwóch wałków o wadze około 15 kg potrafiło zeżreć na kilka mm i praktycznie zespawać to  zalanie płynem , wystarczy kropla o odczynie kwasowym lub silnie zasadowym przyspawa Ci koronkę do koperty, albo wyżre kopertę w miejscu uszczelnienia koronki. To że zmienia kolory poprze patynę super ale popływaj w nim w słonej wodzie. Jak dla mnie materiał to nieporozumienie dla kopert zegarków.

Edited by dwatch

u mnie ciekawość walczyła z uprzedzeniami ( patynowanie mi się podoba tak długo jak nie dochodzimy do zieleni ;-) i finalnie jestem bardzo zadowolony z pozbawionej chrono wersji tego zegarka. Noszę go w sumie kilka dni w każdym miesiącu od ponad roku i choć ładnie ściemniał nigdzie ani śladu zieleni. Szkło faktycznie peryferyjnie załamuje światło w sposób zniekształcający indeksy gdy patrzymy pod określonymi kątami ale widać to tylko czasem i daje to efekt jakbym pływał pod wodą ( wirtualny diving ;-) . W sieci znajdziesz zdjęcia tych co używali zegarka i w wodzie i w wilgotnym klimacie i nikt nie raportował problemów. Jedną z rekomendowanych na forach metod przywracania mu pierwotnego wyglądu jest stosowanie rozcieńczonego roztworu soku z cytryny i też nikt nie narzekał na wżery czy blokowanie koronki.

Logo faktycznie wybija się mocno w tym chrono ale to chyba problem tych co woleliby inny napis zamiast Orisa.

Edited by desmo

Widzisz nie potrzeba mi pouczeń bo o metalach wiem sporo. Z brązu w firmie mam koła zębate w przekładniach, kilka wałów napędowych, zespoły tulei ślizgowych itd.... Ale skoro przypadkowe zalanie wodą po podwójnej osmozie dwóch wałków o wadze około 15 kg potrafiło zeżreć na kilka mm i praktycznie zespawać to  zalanie płynem , wystarczy kropla o odczynie kwasowym lub silnie zasadowym przyspawa Ci koronkę do koperty, albo wyżre kopertę w miejscu uszczelnienia koronki. To że zmienia kolory poprze patynę super ale popływaj w nim w słonej wodzie. Jak dla mnie materiał to nieporozumienie dla kopert zegarków.

Dla Ciebie nieporozumienie, dla mnie nie :)

Jak będę miał tylko okazję to popływam w moim w morzu i jestem pewny, że nic mu się nie stanie. Fajnie, że tyle wiesz o metalach, więc to, że z brązu robi się elementy pracujące w wodzie morskiej nie powinno Cię dziwić.

Oba się stosuje, zarówno cynowy jak i aluminiowy. Również w kopertach zegarków, skoro wolisz aluminiowy. Jest jaśniejszy od cynowego i wolniej łapie patynę. 

Ale to temat o Orisach, a nie o metaloznawstwie.

q08GrLf.jpg

Lubię placki ziemniaczane 35e44133268116ef854b556f5d5390f7.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Lubię placki ziemniaczane

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Najlepsze są z gulaszem :D

Placki ziemniaczane tylko z chlebem i kepuczem :D

Z naleśnikami i zasmażką :lol: