Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hej, na to wygląda że chcąc nie chcąc wpisałem się do klubu. Kupiłem dzisiaj używanego Oris`a Prodiver Date 733 7646 7154, jakoś nie mogłem się oprzeć. Jak oceniacie ten model, zwłaszcza gumową cześć bezla. Zegar mam nadzieję fajny, jak dojedzie zrobię własne fotki, na razie z netu.

Pozdrowienia!

 

kawał porządnego zegara, ale 49mm średnicy i 17mm grubości robi wrażenie na moim wątłym ciałku 184cm i 90kg wagi

jako EDC czy nawet wakacyjnego zegarka bym go nie wybrał, ale na basen i saunę... czemu nie...

mierzyłeś go wcześniej? Orisy nurki w dużych kopertach są przede wszystkim za grube, bo sama średnica, to nawet nie przeszkadza

Edytowane przez Jaro_swatcH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość entwistle100

Kupiłem go po 5-cio minutowej walce z samym sobą, chciałem U1 ale co tam, miałem już U2 więc trzeba ponosić coś nowego. Zegar ma jeszcze dwa lata gwarancji więc sprawa jest jasna. Całość prezentuje się tak (zdjęcie z aukcji)

701f869cd0ab58dfgen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość entwistle100

kawał porządnego zegara, ale 49mm średnicy i 17mm grubości robi wrażenie na moim wątłym ciałku 184cm i 90kg wagi

jako EDC czy nawet wakacyjnego zegarka bym go nie wybrał, ale na basen i saunę... czemu nie...

mierzyłeś go wcześniej? Orisy nurki w dużych kopertach są przede wszystkim za grube, bo sama średnica, to nawet nie przeszkadza

Jestem przyzwyczajony do ecozilli, poza tym mam już przez lata opanowane/wyuczone uniki żeby gdzieś zegarkiem nie przyfasolić. Mam 180cm i 102 kg więc zegarek na pewno mnie nie przytłoczy rozmiarem hahahaha!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Oris Swiss Hunter Team PS Edition także na SW200 nie dociąga do 38 godzin. odwiedził serwis, wrócił z notatką że trzyma 38 ale jak go zdejmę w piątek wieczorem to zdarza mu się w niedzielę nad ranem się zatrzymać. Może za mało energiczny tryb życia prowadzę. Ostatnio natomiast zauważyłem że podczas obracania zegarka, tak by wahnik obrócił się słyszę mechanizm, jakby cichutkie grzechotanie, chrobotanie:( Podobny dźwięk jest przy dokręcaniu koronką. Na szczęście będę we wtorek we Wrocławiu to może odwiedzę serwis. To mój pierwszy mechanik automat i prawdę mówiąc myślałem że za takie pieniądze problemów/zastrzeżeń będę miał mniej czyli wcale... Czy Wasze SW200 też wydają dźwięki inne oprócz cykania?

 

To o czym piszesz to chyba jest uroda SW-200. Mój zachowuje się tak samo jak opisałeś. Dodatkowo powiem, że jeszcze głośno cyka :D. Zupełnie inaczej zachowuje się BC4 z Etą


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej, na to wygląda że chcąc nie chcąc wpisałem się do klubu. Kupiłem dzisiaj używanego Oris`a Prodiver Date 733 7646 7154, jakoś nie mogłem się oprzeć. Jak oceniacie ten model, zwłaszcza gumową cześć bezla. Zegar mam nadzieję fajny, jak dojedzie zrobię własne fotki, na razie z netu.

Pozdrowienia!

ProDiver-10.jpg

 

Gratuluję zakupu :) Zegar jest bombowy. Te nurasy Orisa są jednymi z najładniejszych. O rozmiar bym się nie martwił. Mierzyłem i przy moim 18cm nadgarstku nie sprawiał wrażenia za dużego. Spowodowane jest to tym, że ma stosunkowo nieduży wymiar "lug to lug" w odniesieniu do średnicy zegara.

Edytowane przez bert69

Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość entwistle100

Rozmiaru się nie obawiam, mierzyłem dzisiaj wersję chrono i była w sam raz :D A tak poważnie to zaczynam kombinować dedykowaną gumę, może coś trafię w rozsądnych pieniądzach. Bransoleta jest pewnie fajna ale mniej praktyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Teraz nakręciłem maksymalnie Big Crowna, żeby sprawdzić i dać Ci pojutrze znać, jak to faktycznie u mnie jest z tą rezerwą. (ale na pewno nie jest to poniżej doby).

 

 

informuję, że w pełni nakręcony Oris Big Crown z SW-200 (nakręcony ręcznie koronką) wytrzymał ponad 38h

 

ponoszę go teraz kilka dni i zobaczę, czy po nakręcaniu wahnikiem po odłożeniu wytrzyma także 38h

 

 

 

Edit. Sellita faktycznie jest głośniejsza, pisałem o tym zaraz po zakupie tego Big Crowna (od Woytka z resztą ;) )

Edytowane przez Jaro_swatcH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

informuję, że w pełni nakręcony Oris Big Crown z SW-200 (nakręcony ręcznie koronką) wytrzymał ponad 38h

 

ponoszę go teraz kilka dni i zobaczę, czy po nakręcaniu wahnikiem po odłożeniu wytrzyma także 38h

 

 

 

Edit. Sellita faktycznie jest głośniejsza, pisałem o tym zaraz po zakupie tego Big Crowna (od Woytka z resztą ;) )

 

No widzisz ;)

Pewnie noszony nie dokręcał się do końca, to zależy od stylu życia a nawet od dnia, nie każdego przecież poruszamy ręką jednakowo.

Co do głośności chodu zegarka mechanicznego to akurat dla mnie zaleta, słychać, że to porządny mechanizm a nie jakaś bakteryjka.

Najbardziej lubię mieć na nadgarstku Revue Thommena na Unitasie, ten to dopiero cyka :)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

informuję, że w pełni nakręcony Oris Big Crown z SW-200 (nakręcony ręcznie koronką) wytrzymał ponad 38h

 

ponoszę go teraz kilka dni i zobaczę, czy po nakręcaniu wahnikiem po odłożeniu wytrzyma także 38h

 

 

 

Edit. Sellita faktycznie jest głośniejsza, pisałem o tym zaraz po zakupie tego Big Crowna (od Woytka z resztą ;) )

 

Dzięki Jaro

Ja swojego też nakręciłem ręcznie i czekam na wynik :mellow:


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam. Od prawie roku z zazdrością patrzę na Wasze sikory. Podziwiałem, podziwiałem i... podziwiałem. Do tej pory miałem wyłącznie Certinkę DS 1 (kocham ten zegareczek). Dziś w końcu mogę poprosić o dopisanie do klubu miłośników Orisa. Kupiłem Oris WilliamsF1 Team Day Date 2008 (42 mm), na bransolecie. No bajka. Żona puka się w czoło, ale biedna kobieta nie wie, że to dopiero początek. Już za tydzień przyjedzie do mnie "Divers Meistertaucher". Raz się żyje!

 

Teraz już wiem jak to jest. Gratuluje wszystkim swoich orisków i cieszę się jak mały chłopiec z własnych nabytków.

PS. Zrobiłem kilka fotek, ale muszę wynająć chyba jakiegoś zwycięzcę World Press Photo, bo patrząc na swoje zdjęcia mam ochotę zrobić sobie krzywdę obiektywem.

Edytowane przez Jumich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu mogę poprosić o dopisanie do klubu miłośników Orisa

 

bez zdjęć nie ma szans...

 

ustaw w aparacie MAKRO, trochę jasnego światła i trzaskaj fotki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Bez zdjęć się nie liczy :P


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jumich,i tak gratki.Też mi się un Oris podoba,ale chcę go najpierw zobaczyć w naturze.Może jeszcze zdążę :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez zdjęć nie ma szans...

 

no to żeby nie było... zrobione telefonem, więc proszę o wybaczenie. "lepsiejszą" fotę podeślę następnym razem

post-39800-0-85094500-1338236107_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały OT... dlaczego czas podawany przy postach na forum o zegarkach jest zafałszowany ;-) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość entwistle100
Napisano (edytowane)

Gratki dla Kolegi :) A oto mój wyczekiwany "prodiż", na szybko oceniając jest to bardzo szykowny sikor, leciutki i wygodny w noszeniu. Rozmiar jest optymalny i nie przegięty, bardzo dużo detali ale podanych ze smakiem. Chyba jestem zadowolony :)

fc647c3bfcd8e631gen.jpg

423de246949bcaeegen.jpg

Edytowane przez entwistle100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:rolleyes: Pro extra ! , mnie jednak bardziej rajcuje chrono , trza podjąć męskie decyzje ;)

Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość entwistle100

:rolleyes: Pro extra ! , mnie jednak bardziej rajcuje chrono , trza podjąć męskie decyzje ;)

Hej Jacku, Certina jeszcze na stanie? Chrono faktycznie robi wrażenie :) Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B) Jest , jest na stanie , śpi ( w sejfie B) ) , pzdr. :)

Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość entwistle100
Napisano (edytowane)

Tu jest fajne porównanie wielkości chrono i zwykłego pro (tutaj wersja limitowana).

DSCF0007-25.jpg

c1.jpg

Edytowane przez entwistle100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i Pozdrawiam Wszystkich Klubowiczów! Moje wpisowe zdjęcie:

 

post-44118-0-36929700-1338395220_thumb.jpg


Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Można powiedzieć wysyp Orisów :) wszystkie fajne. Ta marka też mi przypadła do gustu .

Nie chce zejść z ręki.

 

p10101991.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez arturzbsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oris robi chyba najbardziej widowiskowe i przy okazji porządne zegarki w przystępnej cenie. Juz nie raz widziałem ludzi przekręcających głowę by zobaczyć co to za zegarek mam na ręce. :D

Na mojego "pomarańcza" polowałem 2 tygodnie zjeżdżając wszystkie możliwe sklepy w okolicy i udało mi się go "posiąść" w jednym.

 

pzdr

Edytowane przez parigot

Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

informuję, że w pełni nakręcony Oris Big Crown z SW-200 (nakręcony ręcznie koronką) wytrzymał ponad 38h

 

ponoszę go teraz kilka dni i zobaczę, czy po nakręcaniu wahnikiem po odłożeniu wytrzyma także 38h

 

wracając do tematu...

noszony przez cały tydzień i zdjęty w czwartek o 22 zatrzymał się dzisiaj nad ranem około 2

daje to 28h rezerwy chodu przy normalnym użytkowaniu i samoczynnym nakręcaniu....

bez rewelacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.