Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

44 mm bez koronki, 22 w uszach.

 

To jeszcze dwie fotki

 

1oq1yg.jpg

 

obcss10.jpg


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek gratulacje,bardzo fajny Orisek. Swego czasu chorowałem/choruję na podobny.

Niech się dobrze nosi.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, przyjmij i ode mnie gratulacje :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję,że niedługo też dołączę do tego szacownego grona :) a póki co biję się z myślami który?Bo i to kusi i tamto nęci.

Możecie podpowiedzieć,jaką wysokość(grubość) mają Oris Classic Date i Swiss Hunter Team?

Na stronie Orisa jest tylko średnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jeśli cena zamiennika interesuje to taka guma wczoraj przyszła do mnie z Kalifornii w ciągu 5 pni.

Zapłaciłem 15 usd z przesyłką.

ps.

coś nie działa mi cytuj chodzi o gumę do ORISA, o którą pytał PustyRZE

Edytowane przez bis24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gipsik, nie pamiętam wys. zegarka. Mi Swiss Hunter Team bardzo przypadł do gustu, mimo,że raczej był odrobinę za duży jak na mój nadgarstek.(zegarek ma 44mm z tego co pamiętam)to bym sobie go kupił. Problem przy tym zegarku był taki,że po 1. Jest ich mało z tego co się oriętuje, a po drugie, dla mnie był na daną chwilę za drogi.

Najlepiej iść i przymierzyć,zobaczyć jak leży na ręce.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie jedzie Blue Eagles L.E. mój pierwszy automat i to w dodatku w 24h mechanizmem.. Mam nadzieję, że ogranę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mam nadzieję,że niedługo też dołączę do tego szacownego grona :) a póki co biję się z myślami który?Bo i to kusi i tamto nęci.

Możecie podpowiedzieć,jaką wysokość(grubość) mają Oris Classic Date i Swiss Hunter Team?

Na stronie Orisa jest tylko średnica.

 

Classic ma wysokość 9,80mm

Swiss Hunter Team PS Edition ma 11,70mm (koperta 44mm) oraz 11,40mm (koperta 38mm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam pytanko mam do kolegów Orisowców ;)

 

Jak to u Was jest z rezerwą chodu. Wg instrukcji w moim BC4 (ETA 2836-2) i Big Crown Original Pointer Date (SW 200-1) rezerwa wynosi 38h.

 

BC4 daje radę :), ale za to Big Crown nie wytrzymuje nawet 24h (odłożony po kilkunastogodzinnym noszeniu) :angry:

 

Czy to jest powód, aby zapoznać zegar z serwisem?


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najpierw spróbowałbym go delikatnie nakręcić koronką na full i wtedy odłożyć, może przy noszeniu nie dokręca się do końca.

Ety nie zalecają dokręcać ale raz czy dwa jej nie zaszkodzi. Gdy zegarek dokręci się do końca to można to usłyszeć, zmienia się dźwięk nakręcania.

Jeśli go nakręcisz, odłożysz (nie noś! ) i nie wytrzyma tych 38 godzin to trzeba, żeby obejrzał go zegarmistrz.

Edytowane przez Woytec60

Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw spróbowałbym go delikatnie nakręcić koronką na full i wtedy odłożyć, może przy noszeniu nie dokręca się do końca.

Ety nie zalecają dokręcać ale raz czy dwa jej nie zaszkodzi. Gdy zegarek dokręci się do końca to można to usłyszeć, zmienia się dźwięk nakręcania.

Jeśli go nakręcisz i nie wytrzyma tych 38 godzin to trzeba, żeby obejrzał go zegarmistrz.

 

Dzięki za odp. spróbuję go dokręcić


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtku,troszku mnie zaniepokoiłeś.Mam co prawda inny zegarek,ale też na E-cie. Czasem nakręcam go ze 3-5obrotów by wskazówka ruszyła i zakładam go. Czy coś takiego możę spowodować zniszczenie mechanzimu?


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję,że niedługo też dołączę do tego szacownego grona :)

 

No i mam.

 

Oris Clasic Date.

 

Fotke cyknę dopiero za miesiąc jak wrócę do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam pytanko mam do kolegów Orisowców ;)

 

Jak to u Was jest z rezerwą chodu. Wg instrukcji w moim BC4 (ETA 2836-2) i Big Crown Original Pointer Date (SW 200-1) rezerwa wynosi 38h.

 

BC4 daje radę :), ale za to Big Crown nie wytrzymuje nawet 24h (odłożony po kilkunastogodzinnym noszeniu) :angry:

 

Czy to jest powód, aby zapoznać zegar z serwisem?

 

 

mam ten sam zestaw co Ty i u mnie działa rezerwa tak jak powinna,

dokręć zegarek (oris podaje 12 obrotów) i zobacz ile wytrzyma

 

 

Wojtku,troszku mnie zaniepokoiłeś.Mam co prawda inny zegarek,ale też na E-cie. Czasem nakręcam go ze 3-5obrotów by wskazówka ruszyła i zakładam go. Czy coś takiego możę spowodować zniszczenie mechanzimu?

 

o nic się nie martw... tylko w Polsce u jubilera zobaczysz jak automat przed pokazaniem nakręca się poprzez potrząsanie zegarkiem :blink:, a za granicą, również w Szwajcarii w KAŻDYM sklepie zegarki automatyczne przed podaniem klientowi nakręca się ręcznie koronką... oznacza to, że kupując zegarek ze sklepu mogłeś mieć juz kilkadziesiąt razy ręcznie nakręcony automatyczny mechanizm i jakoś nikt się tym nie przejmuje... o taka zagadka

 

Ja często dokręcam (zaledwie kilka obrotów - 2-3), żeby zegarki ruszyły, ale również zdarzyło mi się nakręcić zegarek na full. Przede wszystkim zegarki mają 2-3 lata gwarancji i ŻADNA instrukcja nie zabrania dokręcania koronką - to bym brał jako wyznacznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jaro. Tak też uczynię.

 

Swoją drogą to ciekawostka z tym dokręcaniem automatów, bo w instrukcjach zegarków, przynajmniej tych co ja posiadam nie ma ostrzeżenia o szkodliwości ani zakazu dokręcania.

 

Natomiast w sklepach i na forum wszędzie słyszę, że Broń panie B. dokręcać nie wolno :blink:


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka i zagadka faktycznie... w instrukcjach jakie masz w Orisie jest napisane, że jesli zegarek się zatrzyma, to należy go nakrecić koronką...

Słyszałem opinie, że nie wolno, ale zakazu na piśmie nikt nie przestawił, za to możliwość dokręcania automatów wyróżnia się w specyfikacjach.

W Szwajcarii napatrzyłem się, jak nagminnie (a właściwie standardowo) nakręcają koronką zegarki i to niekoniecznie takie za 1-2tys CHF. Tak jak wspomniałem - tylko u nas zegarki nakręca się przez potrząsanie :D

Ja osobiście tak jak wyżej napisałem - nakręcam, żeby ruszył przed założeniem. Niby się nie boję tej czynności, a jednak...

Teraz nakręciłem maksymalnie Big Crowna, żeby sprawdzić i dać Ci pojutrze znać, jak to faktycznie u mnie jest z tą rezerwą. (ale na pewno nie jest to poniżej doby).

 

 

Wojtku, odbiegając od tematu - ustawiam się pierwszy w kolejce do Twojego nowego Orisa, kiedy Ci się znudzi - pamiętaj o mnie ;)

Miałbym fajną kolekcyjkę awiatorów od Orisa :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ciekawostka i zagadka faktycznie... w instrukcjach jakie masz w Orisie jest napisane, że jesli zegarek się zatrzyma, to należy go nakrecić koronką...

Słyszałem opinie, że nie wolno, ale zakazu na piśmie nikt nie przestawił, za to możliwość dokręcania automatów wyróżnia się w specyfikacjach.

W Szwajcarii napatrzyłem się, jak nagminnie (a właściwie standardowo) nakręcają koronką zegarki i to niekoniecznie takie za 1-2tys CHF. Tak jak wspomniałem - tylko u nas zegarki nakręca się przez potrząsanie :D

Ja osobiście tak jak wyżej napisałem - nakręcam, żeby ruszył przed założeniem. Niby się nie boję tej czynności, a jednak...

Teraz nakręciłem maksymalnie Big Crowna, żeby sprawdzić i dać Ci pojutrze znać, jak to faktycznie u mnie jest z tą rezerwą. (ale na pewno nie jest to poniżej doby).

 

Zacznę od tego, ze zegarmistrzem nie jestem i opieram się tylko na tym, co mi powiedziano.

A powiedziano mi, że lepiej nie nakręcać zegarków z werkiem ETA 2824 i pochodnych tego mechanizmu jak 2836 itp.

Ponoć wynika to z jego konstrukcji i zastosowanego przełożenia obrotów koronką na szybkość naciągania sprężyny.

Nie to, żeby po kilku czy kilkudziesięciu nakręceniach werk się rozsypał ale codzienne nakręcanie koronką przez lata nie jest zalecane.

Za to japońskie automaty można sobie dokręcać do woli, oczywiście te, które tę możliwość mają.

 

 

Wojtku, odbiegając od tematu - ustawiam się pierwszy w kolejce do Twojego nowego Orisa, kiedy Ci się znudzi - pamiętaj o mnie ;)

Miałbym fajną kolekcyjkę awiatorów od Orisa :rolleyes:

 

Będę pamiętał :)

 

 

No i mam.

 

Oris Clasic Date.

 

Fotke cyknę dopiero za miesiąc jak wrócę do domu.

 

Gratulacje i oczywiście czekamy na fotki :)

Bez nich się nie liczy ;)

Edytowane przez Woytec60

Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście tak jak wyżej napisałem - nakręcam, żeby ruszył przed założeniem. Niby się nie boję tej czynności, a jednak...

Ja chciałem to sprawdzić, tzn specjalnie doprowadzić do zepsucia jeden z zegarków na ecie, i w zeszłym roku na jesień zacząłem dokręcać (na full) codziennie... ale po trzech miesiącach (około 100 nakręceń) znudziła mi się ta zabawa :lol: dałem se spokój, ile można :D


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam pytanko mam do kolegów Orisowców ;)

 

Jak to u Was jest z rezerwą chodu. Wg instrukcji w moim BC4 (ETA 2836-2) i Big Crown Original Pointer Date (SW 200-1) rezerwa wynosi 38h.

 

BC4 daje radę :), ale za to Big Crown nie wytrzymuje nawet 24h (odłożony po kilkunastogodzinnym noszeniu) :angry:

 

Czy to jest powód, aby zapoznać zegar z serwisem?

Mój Oris Swiss Hunter Team PS Edition także na SW200 nie dociąga do 38 godzin. odwiedził serwis, wrócił z notatką że trzyma 38 ale jak go zdejmę w piątek wieczorem to zdarza mu się w niedzielę nad ranem się zatrzymać. Może za mało energiczny tryb życia prowadzę. Ostatnio natomiast zauważyłem że podczas obracania zegarka, tak by wahnik obrócił się słyszę mechanizm, jakby cichutkie grzechotanie, chrobotanie:( Podobny dźwięk jest przy dokręcaniu koronką. Na szczęście będę we wtorek we Wrocławiu to może odwiedzę serwis. To mój pierwszy mechanik automat i prawdę mówiąc myślałem że za takie pieniądze problemów/zastrzeżeń będę miał mniej czyli wcale... Czy Wasze SW200 też wydają dźwięki inne oprócz cykania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość entwistle100

Hej, na to wygląda że chcąc nie chcąc wpisałem się do klubu. Kupiłem dzisiaj używanego Oris`a Prodiver Date 733 7646 7154, jakoś nie mogłem się oprzeć. Jak oceniacie ten model, zwłaszcza gumową cześć bezla. Zegar mam nadzieję fajny, jak dojedzie zrobię własne fotki, na razie z netu.

Pozdrowienia!

ProDiver-10.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest super tylko trzeba mieć kawał łapy żeby go nosić. Zrób fotki nadgarstkowe. Gratuluje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.