Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Jaro_swatcH to może jednak serwis? Jeśli oczywiście Ci to przeszkadza. Mój egzemplarz - nurek na SW200 trzyma 38-42h po normalnym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nakręcony ręcznie trzyma tyle ile powinien...

Serwis? myślę, że wystarczy, jak będę częściej wyciągał rękę z kieszeni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo na prawą załóż.

Faktycznie, coś słabo się dokręca, pasywny tryb życia pewnie prowadzisz ;)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość entwistle100

Albo na prawą załóż.

Faktycznie, coś słabo się dokręca, pasywny tryb życia pewnie prowadzisz ;)

:lol:

Edytowane przez entwistle100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Koledzy mam prośbę. Jeśli to możliwe podsyłacie mi proszę zdjęcia Waszych Orisów z podpisem od kogo na adres [email protected]

Chciałbym je wrzucać na fanpage Orisa na Facebooku :)

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długim oczekiwaniu przyjechał: mój drugi zegarek Orisa tj. Der Maistertaucher. Matulo kochana, jakie to cudeńko. Nie mam teraz jak cyknąć fotki więc załączam nie swoje (mam nadzieję, że nie łamie regulaminu - za bardzo jestem podniecony żeby wczytywać się teraz w formułki). Mój jest także nowiusieńki i toćka w toćke taki sam. Pozdrawiam na chwile przed meczem otwarcia.

post-39800-0-65738100-1339163999_thumb.jpg

post-39800-0-41671200-1339164010_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, również chciałbym zapisać się do tego klubu. Bardzo podobają mi się zegarki tej marki i od jakiegoś czasu zbieram się do zakupi jednego konkretnego modelu. ORIS Big Crown.


ORIS 645 7629 4064 LS BIG CROWN SMALL SECOND

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierz najpierw-mnie się też bardzo podoba,ale jak go założyłem,okazało się,że jest za duży na moją łapkę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Panowie, ale ogólnie piszecie. Przwecież Big Crown mają różne rozmiary kopert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przymierzałem kilka zegarków i w jednym ze sklepów sprzedawca powiedział mi że Oris szykuje jakąś limitke dedykowaną polskim pilot i z tej okazji ma być jakaś impreza w KRK. Wiecie coś więcej na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę podjechać do BLUE CITY w Warszawie do Sklepu ORISa trochę po przymierzać.

Przeglądałem ostatnio katalog i rozwalił mnie ORIS 4e Limited Edition - i powiem tak jak mówił Ferdek kiepski - to nie są tanie rzeczy Panie !!!

 

Edytowane przez bukosz

ORIS 645 7629 4064 LS BIG CROWN SMALL SECOND

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym?

post-48174-0-88270200-1340134865_thumb.jpg

post-48174-0-79200400-1340134875_thumb.jpg

post-48174-0-72075500-1340134888_thumb.jpg


ORIS 645 7629 4064 LS BIG CROWN SMALL SECOND

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bukosz, pierwszy fajny podobny przymierzałem i bardzo mi się podobał,jednak trzeba mieć do niego "spory" nadgarstek. Drugi to "historia".


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że ta historia jest taka mała. Średnica to zaledwie 30mm.


ORIS 645 7629 4064 LS BIG CROWN SMALL SECOND

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dooobra,jak musi być fotka to jest.Tylko nie bijcie za jakość,ale fotograf ze mnie kiepski

img2285v.jpg

 

Classic Date

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gipsik ten Oris na 40mm? Ile masz w nadgarstku?

Edytowane przez blake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy jako Klub ORIS mamy wynegocjowane z Przedstawicielem marki w Polsce jakieś zniżki na zegarki? Być może warto by się nad tym zastanowić i organizować raz lub dwa razy do roku zbiorowe zamówienia do bezpośredniego importera?

 

To może być ciekawy pomysł zwłaszcza do osób które mają czas na dozbieranie do swoich upatrzonych typów, okazja na tańsze zakupy, a dla przedstawiciela ORIS dodatkowy atut do promowania marki w Polsce.

 

Co Wy na to?


ORIS 645 7629 4064 LS BIG CROWN SMALL SECOND

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy jako Klub ORIS mamy wynegocjowane z Przedstawicielem marki w Polsce jakieś zniżki na zegarki? Być może warto by się nad tym zastanowić i organizować raz lub dwa razy do roku zbiorowe zamówienia do bezpośredniego importera?

 

To może być ciekawy pomysł zwłaszcza do osób które mają czas na dozbieranie do swoich upatrzonych typów, okazja na tańsze zakupy, a dla przedstawiciela ORIS dodatkowy atut do promowania marki w Polsce.

 

Co Wy na to?

 

Witam, na chwilę obecną Klubowicze mają u nas ustalony konkretny rabat na zakup zegarka.

Jeśli jesteś zainteresowany zapraszam na PW lub e-mail: [email protected]

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Oris'owych klubowiczów !

 

Za przyzwoleniem, również chciałbym dołączyć do zacnego grona :)

 

Zegarki kolekcjonuje i interesuje się zegarmistrzostwem od paru lat...a od jakiegoś czasu moją uwagę przykuła właśnie marka Oris

 

Pomijam ciekawą i ponad 100 letnią historię manufaktury, bo zakładam, że każdy klubowicz zna ją na pamięć i mówi jak pacierz ;)

 

To co mnie głównie przekonuje do tej marki to fakt, iż produkują zegarki wyłącznie mechaniczne!

 

Za to ich cenię!

 

Może troszkę szkoda, że korzystają głównie z kalibrów Sellita, czasem ETA - dla jasności, uważam, że to bardzo dobre mechanizmy - ale z tego co wiem, to chyba nie mają w 100% swoich mechanizmów...choć mogę się mylić.

 

Szkoda po prostu że nie mają własnych kalibrów, jak to kiedyś mieli w zwyczaju czynić...choćby cal. 601 z 1952 czy legendarny cal. 645 z 1966...

 

Ale nie zmienia to faktu, że marka zacna, mają rewelacyjne zegarki i przede wszystkim mechaniczne.

 

...

 

Aby stać się pełnoprawnym klubowiczem, na początku czerwca zakupiłem pięknego Oris'a SportStar

 

W środku bije kaliber in-house 645 KiF (patent KIF-Flector, amortyzującym oś balansu; w pierwowzorze był to dość prymitywny Diashock)o którym wcześniej wspominałem...z komplikacją w postaci kalendarza...częstotliwość = 18000 A/h ...rezerwa chodu = 47h

 

Kaliber ten zasłynął ze swojej precyzji i solidności wykonania...

 

Zegarek jest relatywnie duży jak na tamte lata ale ma na to wpływ także nietypowy kształt koperty

 

Załączam zdjęcia tego cudeńka i proszę o opinię :)

 

 

p.s - dokładnie wczoraj trafił w ręce zegarmistrza... będzie miał delikatnie przepolerowaną kopertę i wymienioną koronkę + oczywiście przegląd.

jak tylko wróci ze SPA to dorzucę kilka świeżych fotek :)

 

pozdrawiam

 

C,

post-40101-0-57716300-1340879457_thumb.jpg

post-40101-0-20460000-1340879470_thumb.jpg

Edytowane przez Caliber 89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z Was posiada Aquisa Blue to prosiłbym o zdjęcie. Niebieska fala wygląda świetnie ale reszta moim zdaniem przemawia za Aquis. Niestety w sklepach tylko czarny widziałem i mam zagwozdkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jeśli ktoś z Was posiada Aquisa Blue to prosiłbym o zdjęcie. Niebieska fala wygląda świetnie ale reszta moim zdaniem przemawia za Aquis. Niestety w sklepach tylko czarny widziałem i mam zagwozdkę.

 

Zrobię Ci jutro w pracy fotki porównawcze i postaram się wrzucić na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia (wybaczcie jakość, ale światło nie najlepsze):

 

39598210.jpg

 

29051328.jpg

 

91417019.jpg

 

32783975.jpg

 

75302528.jpg

 

12590992.jpg

 

99059704.jpg

 

75997424.jpg

 

Moim zdaniem "ZA" zdecydowanie w stronę czarnej wersji.

Edytowane przez Oris PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.