Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, podbijam pytanie. Rzeczone lotowskie Orisy leżały sobie w końcu nieużywane jakieś 10 latek. czy wymagają jakiegoś przeglądu, smarowania itp?

A ja podbijam kolegi pytanie :P


+++In hoc signo vinces+++

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję przejść się do zegarmistrza, dać mu otworzyć i stwierdzić, czy zegarek kręci się na sucho i trzeba smarować czy nie

prawie pewne, że za taki zabieg nic nie zapłacicie

one leżały 12 lat, więc się nie zużywały, ale... mogą być suche i się teraz zużywać

jeśli któryś zegarek ma odchyłkę sporą, to tym bardziej warto się wybrać do zegarmistrza - 1 dzień, 100zł i spokojny sen przez najbliższe minimum 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam zamiar kupić Oris TT3 Chronograph 67475877764RS. Co o tym sądzicie?

Proszę o sugestie.

post-47496-0-58610400-1330258685_thumb.jpg

post-47496-0-75040200-1330258700_thumb.jpg

post-47496-0-66651500-1330258727_thumb.jpg

post-47496-0-00807000-1330258777_thumb.jpg

post-47496-0-15686500-1330258818_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście podobają się te modele,chociaż podobno na żywo nie są ciekawe.No cóż bywa to różnie, o gustach się nie dyskutuje. Proponuję, porozmawiać z kolegą z forum Jash,on powie więcej.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Chociaż nie lubię koloru złotego to jest to chyba najładniejsza TT3. Na żywo zyskuje i to bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mierzyłem dokładnie ten model

kolory, to rzecz którą każdy odbiera inaczej - mi czarny ze złotym bardzo współgra i wygląda fajnie, ale niestety tylko póki na nie patrzę, bo na mnie to połączenie wygląda źle

co do samego modelu - przymierz... jest to duża koperta, a na żywo i na ręku wygląda jak patelnia (na moim 17,5-18cm)

ogólnie wrażenia na "+"; ja bym nie kupił, bo na żywo, po przymierzeniu nie pasował do mnie

 

zastanów się jeszcze nad wersją RUF - droższa, ale wg. mnie ładniejsza i ciekawsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

RUF jest jeszcze większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda... mierzyłem te oba, bo akurat takie dwie (i tylko te) wersje były w śliwińskim i faktycznie czarno-złoty mi nie poodchodził, a RUF był patelniowaty

chociaż uważam, że ciekawszy jest RUF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mi bardziej pasuje wersja chrono, bo mniejsza i bardziej proporcjonalna. RUF to jednak limitacja, co na plus, ale nie ma sekundnika od zegarka :P a tego już w mechanicznym, sportowym zegarku nie zniesę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A mi przyznam całkiem " nie laży " złoto/biżuteryjny " design tego zegarka .

Już widać ze będzie problem z odczytaniem godziny - nadmiar informacji pod szkłem .

Ale żeby nie było ORIS to super zegarki i wspaniale wyglądają .

A mieć Orisa na 7750 to już kumulacja zegarkowości , można mu wybaczyć nawet złoto .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem tego TT3 tylko w innej kolorystyce. Jest to super zegarek. Jedynie co mnie w nim denerwowało to, że był strasznie lekki. Ledwo było go czuć na ręce. Poza tym zebrał u mnie same plusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mierzyłem tego TT3 tylko w innej kolorystyce. Jest to super zegarek. Jedynie co mnie w nim denerwowało to, że był strasznie lekki. Ledwo było go czuć na ręce. Poza tym zebrał u mnie same plusy.

 

Nieznośna lekkość tytanu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Znawcy Tematu...prosiłbym o pomoc w poniższym temacie

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/71530-oris/

 

Z góry dziękuję!


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego TT1 GMT i właśnie mnogość wszystkiego i na tarczy i na bezelu to najfajniejsza rzecz, taka miła odmiana dla Omegi Seamaster 300m. Miło jest założyć skromną w detalach Omegę jednego dnia i dla odmiany następnego dnia TT1 naładowanego szczegółami, po czym znowu coś lżejszego. Ten TT1 to zdecydowanie jeden z ciekawszych nurków, ale też GMT jest jedną z ciekawszych wersji TT1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest fajny i też kiedyś miałem na niego ochotę właśnie z powodu GMT.

Jest jednak druga wersja tego modelu i zamiast miast ma na bezelu indeks 24-ro godzinny i gdybym kupował to wybrałbym raczej tę drugą wersję.

Ale ja mam swoje lata, gorszy juz wzrok i mnie nadmiar literek tylko przeszkadza.

Dla kogos mlodego jak najbardziej pasuje.

Gratki Wampirek ;)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gratuluję wszystkim pięknych czasomierzy

 

po lekturze tego wątku zachorowałem na Oris-a i chętnie przyłączę się do klubu ;)

Edytowane przez arturlep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie Panowie także zaraziliście. Jak to mówia stara miłośc nie rdzewieje i, dzieki uprzejmości Jacka, czekam na niebieskiego Divers Date. Dla mnie, na chwilę obecną, klasyka gatunku jesli chodzi o nurki. Wybaczcie, ale siłą rzeczy, zdjęcia będę musiał sobie darować bo żaden ze mnie fotograf;)

 

Jacku jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz już oficjalnie dołączam z niebieskim Divers Date. Pierwsze wrażenie, mimo ekscytacji,...mały...:D. Zapomniało mi się, że Wasze "małe sekund", mają 47mm oraz 16,4 wysokości. Jednak po pierwszym szoku związanym z rozmiarem nadszedł zachwyt nad samym zegarkiem. Dzięki Jacku za namowę na niebieską tarczę bo rzeczywiście jest piekna. Teraz pozostaje tylko pogodzić się z rozmiarem i cieszyć się spełnionym marzeniem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.