Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kuście Sneera kieszonkami bo co ciekawsze znikna z rynku i na aukcjach bedzie plaża :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W załączeniu zdjęcia mojej Certiny DS-2 z polskim datownikiem.

Zegarek po lekkim spa (MWATCH - Dzieki za pomoc !)

 

P1030945.JPG

 

P1030946.JPG

 

P1030947.JPG

 

P1030948.JPG

 

P1030952.JPG

 

P1030954.JPG

Edytowane przez centralny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIĘKNY !

 

Gratulacje ! ...ustawiam się 1 w kolejce, gdybyś kiedykolwiek myślał o sprzedaży :)

 

pozdrawiam

 

C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny charakter prezentuje ta Certina :) Pasek też robi robotę. Można prosić o fotkę naręczną?

Edytowane przez Dar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekna Certinka  :wub:

 

Dzięki . Musimy kiedyś porównać nasze "zbiory" ;-)

 

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny charakter prezentuje ta Certina :) Pasek też robi robotę. Można prosić o fotkę naręczną?

Zgadzam się z kolegą Dar, bardzo ciekawy charakter prezentuje Certinka, pasek uwypuklił dodatkowo jej charakter, piękny zegarek. Gratuluje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certinka śliczna, pattini pasuje jakby to był model dla niej specjalnie przeznaczony.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mysle. Zegarek byl na oryginalnej bransolecie. Brak tego efektu co na pasku.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się ostatnio obkupiłem, ale chwilowo fotkę strzeliłem tylko jednemu pacjentowi.

 

DSCF2724b.jpg

 

Chyba późne lata '30 w ładnym stanie, zawartość wygląda mi na jakiegoś ASa.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się ostatnio obkupiłem, ale chwilowo fotkę strzeliłem tylko jednemu pacjentowi.

Chyba późne lata '30 w ładnym stanie, zawartość wygląda mi na jakiegoś ASa.

 

pozdrawiam

Narfas

Tarcza oryginał, czy w międzyczasie (od powstania do zakupu) malowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza oryginał, czy w międzyczasie (od powstania do zakupu) malowana?

Zdecydowanie oryginał. Takie tarcze bardzo dobrze znoszą próbę czasu, o ile nie są przechowywane w zawilgoconym środowisku. Charakterystyczne cętki brudu nie wyszły na focie, a zresztą ładnie reagują na próby czyszczenia. Mam trochę "czarnych" zegarków z lat '30 i '40 i ten typ tak ma: ładnie zachowana tarcza i nadgryzione wskazówki. Bywa gorzej, jeśli była nakładana luma - wtedy syfu jest znacznie więcej, ale to już raczej lata '40.

 

O, tutaj masz inny przykład, ten sam przypadek z tego samego okresu (muszę się w końcu wziąć za te wskazówki, a tutaj na focie cętki na tarczy też nie wyszły).

 

libana1.jpg

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kuście Sneera kieszonkami bo co ciekawsze znikna z rynku i na aukcjach bedzie plaża :D

 

 

dzieki , dzieki - trzeba sie w końcu rozwijac :D


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co zastanawiać, ruszaj śmiało na kieszonki. Znając niektóre z Twoich źródełek, to dobrze się stanie jak przetrzepiesz trochę Jankeskie zbiory :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długich poszukiwaniach, części się wreszcie znalazły w Opolu :) - przyjechały no i ...

poskładany:

O R I S - męska kostka - na małej damce (w środku cal. 491)

efc8e8d10e0f03a6m.jpg

 

a tu na mojej "włoskiej" łapie :

 

bcd804d1b56828b9m.jpg

Edytowane przez jaccarta

Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek, wymiana z kolegą forumowiczem. Już po czyszczeniu i smarowaniu. Wieczorem trafiła na nadgarstek, ale jeszcze potrzebna regulacja.

post-57210-0-79349100-1386537962_thumb.jpg

post-57210-0-09914200-1386537965_thumb.jpg

post-57210-0-38763300-1386537968_thumb.jpg

post-57210-0-17758700-1386537970_thumb.jpg

post-57210-0-52453300-1386537972_thumb.jpg

post-57210-0-84915700-1386537974_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie oryginał. Takie tarcze bardzo dobrze znoszą próbę czasu, o ile nie są przechowywane w zawilgoconym środowisku. Charakterystyczne cętki brudu nie wyszły na focie, a zresztą ładnie reagują na próby czyszczenia. Mam trochę "czarnych" zegarków z lat '30 i '40 i ten typ tak ma: ładnie zachowana tarcza i nadgryzione wskazówki. Bywa gorzej, jeśli była nakładana luma - wtedy syfu jest znacznie więcej, ale to już raczej lata '40.

 

O, tutaj masz inny przykład, ten sam przypadek z tego samego okresu (muszę się w końcu wziąć za te wskazówki, a tutaj na focie cętki na tarczy też nie wyszły).

 

pozdrawiam

Narfas

Dzięki za info. Biorąc pod uwagę wygląd większości tarcz z lat 40-tych, to aż trudno uwierzyć, że uchowała się w takim stanie tarcza i to z lat 30-tych. Ale tak jak mówisz, brak lumy mógł go oszczędzić. Może też na czarnym kolorze tarczy nie widać wżerów tak jak na jasnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Biorąc pod uwagę wygląd większości tarcz z lat 40-tych, to aż trudno uwierzyć, że uchowała się w takim stanie tarcza i to z lat 30-tych. Ale tak jak mówisz, brak lumy mógł go oszczędzić. Może też na czarnym kolorze tarczy nie widać wżerów tak jak na jasnych.

Dużo zależy od tego w jakich warunkach był eksploatowany zegarek, no i na ile porządnie była zrobiona tarcza. Jak tak patrzę na szczegóły w tych dwóch zegarkach które wklejałem (Technos i Libana) to całkiem możliwe że tarcze i wskazówki  były robione przez tego samego podwykonawcę (firm robiących tarcze czy wskazówki było znacznie mniej od firm klepiących zegarki z gotowych części).

Przy okazji: widziałem niedawno spory zbiór starych serwisowych tarcz, od końca lat '30, większość z lat '40 i trochę z początku lat '50 (stare zapasy "po zegarmistrzu") i byłem zaskoczony. Większość to były zdecydowanie firmowe serwisówki (niektóre sygnowane również z tyłu przez producenta tarczy), trochę "rzemieślniczych" samoróbek.Firmowe tarcze były jeszcze w oryginalnych bibułkach i wyglądały jakby wczoraj wyjechały z fabryki. Absolutne NOSy, w większości bez skaz. I ciekawa sprawa: w przypadku tarcz z lumą bibułki były wręcz poprzepalane w miejscach gdzie się stykały z lumą. Nie wiedziałem że rad i tryt tak robią z papierem. ^_^

Tak więc całkiem zwykła, malowana tarcza potrafi spokojnie przetrwać kilkadziesiąt lat bez skazy, o ile jest przechowywana w dobrych warunkach, ale jeśli znajduje się w zegarku, to zawsze będzie narażona na wstrząsy i wilgoć.

I jeszcze jedna sprawa: zdarza mi się kupować zegarki na całym świecie i naprawdę sporo zależy od klimatu. Kilkudziesięcioletnie zegarki z Indii to potrafi być masakra (mocno przeciętna szczelność i monsunowy klimat - wyobraźcie sobie rezultaty), ale ten Technos powyżej przyjechał prosto z Jerozolimy - zupełnie inny klimat, a dodatkowo wygląda na mało eksploatowany.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zasadas

Czy to ta z bazarku? Jak tak, wściekły jestem ze ją odpuscilem:)

Gratuluje, bardzo fajna. No i tarcza w idealnym stanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wymieniłem się na inny zegarek. Nie jest to wcale taki ideał, ale w całkiem przyzwoitym stanie.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Narfas napisał:
"...I ciekawa sprawa: w przypadku tarcz z lumą bibułki były wręcz poprzepalane w miejscach gdzie się stykały z lumą. Nie wiedziałem że rad i tryt tak robią z papierem. ^_^  "

 

Mam na stanie Atlantica gdzie po zaleganiu upaliła się tarcza pod wskazami. Na szczęscie widać to jest pod silnym światłem i pod kątem. Trochę tak jakby sie lekko zagotowała farba. Teraz bacząc na taki przypadek co jakiś czas jak nie są nakręcone (tryciaki) to zmieniam pozycję ręcznie B)

 

A co do tarcz - to u mnie sporo takich cykaczy z lat '30 - '40. Ich wykonanie jest perfekcyjne. I bardzo dobrze mi się czyściły (bez strat w indeksach - logo itd.) w przeciwieństwie do wyrobów późniejszych gdzie wilgotny wacik zmywa .... tusz?   :wacko:  

Edytowane przez jaccarta

Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek od pewnego czasu już leży w pudełku, ale jeszcze nie zdążyłem się pochwalić, podziękowania dla Mwatcha ( Marcina ) za pomoc w  "dopieszczeniu" Certiny Club 2000.

 

SAM_5159.JPGP1030730.JPG

Edytowane przez grig1970

Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Narfas napisał:
"...I ciekawa sprawa: w przypadku tarcz z lumą bibułki były wręcz poprzepalane w miejscach gdzie się stykały z lumą. Nie wiedziałem że rad i tryt tak robią z papierem. ^_^  "

 

Mam na stanie Atlantica gdzie po zaleganiu upaliła się tarcza pod wskazami. Na szczęscie widać to jest pod silnym światłem i pod kątem. Trochę tak jakby sie lekko zagotowała farba. Teraz bacząc na taki przypadek co jakiś czas jak nie są nakręcone (tryciaki) to zmieniam pozycję ręcznie B)

 

A co do tarcz - to u mnie sporo takich cykaczy z lat '30 - '40. Ich wykonanie jest perfekcyjne. I bardzo dobrze mi się czyściły (bez strat w indeksach - logo itd.) w przeciwieństwie do wyrobów późniejszych gdzie wilgotny wacik zmywa .... tusz?   :wacko:  

 

To te z lat 30-tych miały tak dobrą farbę? Czy to jest bardziej kwestia zabezpieczenia tej farby lakierem? W czym tkwi szkopuł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzenia się jednak spełniają :)

Po wielu miesiącach polowania udało mi się w końcu upolować wymarzonego Favre-Leuba Chronograph i to w stanie NOS!

Paczuchę odebrałem wczoraj z poczty i uśmiech nie schodzi mi z gęby do teraz. Zdjęcia nie moje i kompletnie nie oddają uroku tego zegarka a szczególnie genialnego koloru tarczy - coś w kierunku mosiądzu + kawa z mlekiem strasznie dziwny kolor, ale przepiękny i do tego szlif słoneczny. Miodzio, miodzio i jeszcze raz miodzio :)

 

Jak tylko znajdę chwilę czasu zrobię mu galerię bo ten zegarek jest bezapelacyjnie tego po 100kroć wart.

post-40991-0-88870600-1386745247_thumb.jpg

post-40991-0-15687700-1386745265_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.