Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

No to żeś ustrzelił. Chyba długo nic go tutaj nie przebije. Ale znając możliwości niektórych farciarzy, to kto wie :D no i najważniejsze, że tutaj nie o to chodzi. Gratuluję i jaki jest synonim słowa zazdrość ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożądanie!!! :wub:  To jest ten synonim  !!!

Piękny i na super werku - gratki i pewnie nie jeden się tu jeszcze uślini jak ja. :D

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladny zegarek, nawet bardzo ladny :) Nawet ksztalt koperty mi sie podoba, a raczej za takimi nie przepadam. Jakie on ma wymiary ?

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary to 38mm bez koronki, ale dzieki temu ze ma taka geometrie koperty jak widac to zegarek na rece jest naprawde widoczny. Jak dla mnie idealny rozmiar a mam 18,5cm w rece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożądanie!!! :wub:  To jest ten synonim  !!!

Zgadza się. To jest odpowiednie słowo :) Gniewko cyknij takie fotki, co by się w kalendarzu na 2015 r. znalazły. Zamierzasz go nosić, czy składasz do ołtarzyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za miłe słowa uznania dla "staruszka" Favra :)

Oczywiście zrobię mu stosowną galerię i jeśli uznacie, że moje zdjęcia nadadzą się do kalendarza to będzie mi bardzo miło.

Będzie to jednak już w nowym roku ponieważ cierpię na chroniczny brak czasu od 2 tygodni (realizacja projektu)...

 

Co do noszenia czy na ołtarzyk to jeszcze się nie zastanawiałem, ale nawet jeśli to raczej bardzo okazjonalnie.

Edytowane przez gniewko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny, ale nie pozwól mu tylko leżeć w gablotce. Zegarki tego typu generalnie służą do noszenia na nadgarstku :). Piękno trzeba pokazywać, a nie cieszyć się nim w samotności.   


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

graty - grono FL sie powiększa na naszym forum :)

 

na zatoce jest jeszcze jeden tylko koperta sie troche spolerowała...:D

http://www.ebay.com/itm/RARISSIMO-chrono-FAVRE-LEUBA-blu-avio-con-Valjoux-23-d-epoca-per-collezionisti-/400618749733?pt=Orologi_da_Polso&hash=item5d46bcff25

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne i ciekawe chrono, gratuluję!

Powiedzcie co Wam tak imponuje w tej marce oprócz niewątpliwie ładnych tarcz i mechanizmach prosto z fabryki z jedynie wygrawerowanym napisem? jakaś historia? dokonania? mechanizmy? Tylko bez zadęcia proszę, jestem ciekaw Waszych opinii?

Może i ja sie w końcu przekonam do tej marki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne i ciekawe chrono, gratuluję!

Powiedzcie co Wam tak imponuje w tej marce oprócz niewątpliwie ładnych tarcz i mechanizmach prosto z fabryki z jedynie wygrawerowanym napisem? jakaś historia? dokonania? mechanizmy? Tylko bez zadęcia proszę, jestem ciekaw Waszych opinii?

Może i ja sie w końcu przekonam do tej marki....

 

Ja osobiście nie przepadam za zegarkami bardzo rozpoznawalnymi tak więc Omega czy Rolex nie zagrzeją u mnie długo miejsca. Lubie stare niszowe manufaktury zapomniane często już nie istniejące, ale mające w sobie ogromny potencjał i często piękną historię. To wszystko  spełnia właśnie Favre-Leuba. Uwielbiam klimat lat 70 a Favre-Leuba jest moim faworytem w tym temacie. Nie należy się sugerować okropnymi malowankami z Indii za 20$ bo one z FL mają tyle wspólnego co piernik do wiatraka.

Tutaj można troszkę poczytać o dokonaniach czy historii:

http://forums.watchuseek.com/f2/about-favre-leuba-252471.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Gniewko! przez Was nabieram ochoty na takiego cudaka :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne cudeńko i nie takie częste. Ostatnimi czasy to chyba trzecie. Nie dziwota, że rośnie ochota posiadania. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by co to:

http://www.chrono24.pl/favreleuba/chronograph--id2026971.htm?query=favre+leuba&suchen=Wyszukiwanie&dosearch=true&searchexplain=1&resultview=list&dosearch=true&urlSubpath=/search/index.htm

 

zastanawiałem się chwilę nad nim, koleszka jest nawet skłony do negocjacji, więc jeśli ktoś ma ochotę to szczerze polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareek11

To może i ja dodam swój zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareek11

To może i ja dodam swój zegarek

post-63755-0-26454800-1386878671_thumb.jpg

post-63755-0-07248800-1386878685_thumb.jpg

post-63755-0-27202600-1386878695_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareek11

I jeszcze jedna fotka

post-63755-0-60040200-1386878752_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marrek11

 

Na tle tej kory, to sikor całkiem nie źle się prezenci po tym Twoim ręcznym praniu. ;):D

 

@gniewko

 

Co do FL to powiem tylko, że śliczna aż dech zapiera jak na widok "świeżej młodej sałatki" na ulicy w lato. ;)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie przepadam za zegarkami bardzo rozpoznawalnymi tak więc Omega czy Rolex nie zagrzeją u mnie długo miejsca. Lubie stare niszowe manufaktury zapomniane często już nie istniejące, ale mające w sobie ogromny potencjał i często piękną historię. To wszystko  spełnia właśnie Favre-Leuba. Uwielbiam klimat lat 70 a Favre-Leuba jest moim faworytem w tym temacie. Nie należy się sugerować okropnymi malowankami z Indii za 20$ bo one z FL mają tyle wspólnego co piernik do wiatraka.

Tutaj można troszkę poczytać o dokonaniach czy historii:

http://forums.watchuseek.com/f2/about-favre-leuba-252471.html

 

Właśnie za to samo lubię swojego Junghansa z 1972 :D. W klimacie twojej Favre.

post-46051-0-31187000-1373959211_thumb.jpg
post-46051-0-74549100-1374047546_thumb.jpg
post-46051-0-57536600-1377592627_thumb.jpg
post-46051-0-24601500-1377850641_thumb.jpg
post-46051-0-84554800-1374217872_thumb.jpg

 

Edytowane przez Szlamfajer

[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szlamfajer

 

 

Tia.........72 rok

 

21.18 w rzucie żelastwem Wł. Komara,

złota 11 w piłce kopanej na najwyższym pudle.

 http://www.youtube.com/watch?v=Ml_1686ugls

 

Siedzieliśmy przed c/b Neptunem i przeżywali niesamowite chwile popijając "Króla" z dawnych zakładów Haberbusza

http://pl.wikipedia.org/wiki/Haberbusch_i_Schiele

 

Ten zegarek oprócz niewątpliwej urody ma jeszcze drugą jakże ważną cechę dla nas Polaków jest także pamiątką po naszych sukcesach na olimpijskiej arenie w Monachium. Myślę, że nie jeden z nas chciałby mieć w swoim zbiorze ten zegarek.

Gratuluję Ci jego posiadania!!!

 

I nie będę odosobniony, iż zazdroszczę. :angry:  :D  


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.