Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, sam przyznam, że kwota końcowa mnie mocno zaskoczyła, może dlatego, ze zdjęcia i opis zegarka nie były zbyt szczególne.

Omega dziś wylądowała u zegarmistrza, który ma dokładnie takie sam jak my zdanie. Relacja cena vs. jakość rewelacyjna. Zegarek otrzyma nowe, zbliżone kształtem do oryginalnego szkło i zostanie wyczyszczony i zakonserwowany. Polerkę koperty zrobię sam. .


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie piękna Omega, jeszcze raz gratulacje.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines właśnie wrócił ze Spa. Czysty, lśniący, w pełni sprawny. Genialności tej tarczy nie mogę niestety telefonem oddać. Idzie długi weekend, więc zrobię mu kilka uczciwszych fotek.

A zasuwa ten sekundnik jak w kamertonie :D

img2013052900701.jpg

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega już po spa.

20130529_172357.jpg

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwutonowa tarcza - zarąbista.

To chyba jedne z ładniejszych tarcz starych omeg. Fajny egzemplarz - gratki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny Ultra Chron. Jak widzę Lonżina to mi zaraz adrenalinka skacze i żal ............ściska.

Gratulacje,


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines właśnie wrócił ze Spa. Czysty, lśniący, w pełni sprawny. Genialności tej tarczy nie mogę niestety telefonem oddać. Idzie długi weekend, więc zrobię mu kilka uczciwszych fotek.

A zasuwa ten sekundnik jak w kamertonie :D

img2013052900701.jpg

Pozdrawiam,

 

TAKIEGO WŁASNIE ultra-cHRONA SZUKAM ;) pRZEŚLICZNY!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultra-Chron 1 klasa !

 

Rewelacyjny zegarek - szczerze zazdroszczę i gratuluję ;)

 

może jakaś fotka dekla i środka :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega swietna! tego Chrona miałem w rękach ;) i wiem ze również extra! - gratuluję Panom!

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten z dziś ;)-Improved Patent

post-48316-0-60437400-1370015504.jpgpost-48316-0-20838800-1370015525.jpgpost-48316-0-29977400-1370015543.jpgpost-48316-0-15274000-1370015557.jpgpost-48316-0-81532100-1370015580.jpgpost-48316-0-34395000-1370015610.jpgpost-48316-0-18878300-1370015632.jpgpost-48316-0-18878300-1370015632.jpgpost-48316-0-78799300-1370015653.jpg

Zegarek w pelni sprawny.

Jako ze kieszonkowe to nie moja" działka"poprosze biegłych w temacie kolegów o zdanie.... :D

[zapewne wyladuje na bazarku bo jak pisałem nie celuje w kieszonkach ;) ]

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swietna kieszonka cook - gratki!

 

Dzięki Xylog, właśnie dziś dotarła - gold & steel! ... a zacznę od strzępka historii.....

 

The watches and watch movement manufactory Lemania was founded in 1884 by Alfred Lugrin (1858-1920), who had acquired his expertise as a laborer at Jaeger-LeCoultre in Le Sentier. Because of the outstanding quality of his watch movements Lugrin received top awards and gold medals at exhibitions in 1906 in Milan and in 1914 in Bern. From the beginning he had specialized in the production of chronographs, stopwatches and repeaters.

Till the year 1930 the factory had the name to Lugrin S.A., until Lugrin's son in law Marius Meylan established the brand name Lemania Watch Co. with headquarters in L'Orient. In 1932 Lemania, Omega and Tissot joined to form the SSIH group. In close collaboration with Omega great chronograph calibers were created.

The Lemania Caliber 1873 (Omega Caliber 861) became particularly famous with the Omega Speedmaster, which in 1962 was selected by NASA for manned space flights and on 21 July 1969 accompanied Neil Armstrong's first steps on the moon.

 

img4862w.jpg

 

img4865b.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook, oglądałem tą kieszonkę. Robi wrażenie. Rozmiarem i mechanizmem.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@caliber i Viki_gte - ślicznie dziękuję. Zrobię więcej fotek, ale dekla i mechanizmu nie bardzo, bo dekla nie ma - jest tył a do mechanizmu wchodzimy przez szkło. u Ranffta można popatrzyć jak wyglada, to jest inhouse'owy cal 431. Cieszy mnie, że zachował się świetnie vintage pasek hirscha - ma pewnie ze 40 lat a wygląda jak nowy. wymyłem go, zmieniłem klamerkę na srebrną i poszedłem zadawać szyku na dzielni. :)

Nie wiem, czy zostanie ze mną na dłużej - cały czas gdzieś z tyłu głowy vintage El Primero więc kto wie, czy nie trzeba go będzie poświęcić w imię wyższego celu. Na razie zaś popełnię parę fotek, żebyście mogli się ze mną nim pocieszyć :)

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek - fajny Anglik, tylko wskazówki ciut psują obrazek.

Piotrek - no, no... Gratulacje!

Tomek - piękności ten Longin!


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek - fajny Anglik, tylko wskazówki ciut psują obrazek.

Piotrek - no, no... Gratulacje!

Tomek - piękności ten Longin!

Rzeczywiscie ,Longines i Lemania robią wrażenie.....

A wskazówki pewnie takie były w oryginale....post-48316-0-95068600-1370027183.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook, oglądałem tą kieszonkę. Robi wrażenie. Rozmiarem i mechanizmem.

A ja Twoją Omege ;) -rzeczywiście stan idealny,zazdroszcze.

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega przeszła mi koło nosa ule udało się zdobyć coś takiego. Nigdy nie miałem styczności z Ceriną także znawców tematu proszę o kilka opinii. Pozdrawiam

post-60082-0-55813200-1370198732.jpg

post-60082-0-92408700-1370198737.jpg

post-60082-0-55608200-1370198743.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna, garniturowa certina z lat 60-tych z mechanizmem 25-36 - gratuluję.

Nie wiem tylko, czy to egekt zdjęcia, czy tarcza jest przebarwiona w niektórych miejscach? No i koronka kiepsko dobrana


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcza faktycznie ma przebarwienie na godz 3... ale dopiero co ją kupiłem. W sierpniu przejdzie przegląd. Tak jest tip-top.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...cały czas gdzieś z tyłu głowy vintage El Primero więc kto wie, czy nie trzeba go będzie poświęcić w imię wyższego celu...

 

El Primero z 69' to moje marzenie :)

 

z tyłu, z przodu i boku głowy od co najmniej 2 lat...ale wybór jest zawsze taki sam: albo uno El Primero albo co najmniej kilka innych, dobrych czasomierzy w cenie tego jednego...

 

ale chyba dojrzewam również do myśli, że wyższy cel wymaga wyrzeczeń i poświęceń :)

 

@Wasyl - jak tylko zrealizujesz Twój wyższy cel to koniecznie daj znać - chętnie będę dzielił z Tobą radość :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

El Primero z 69' to moje marzenie :)

 

pozdrawiam

 

to nie tylko wasze marzenie ;) ...ale nie jest łatwo...


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest łatwo - to fakt...

 

w Polsce nie spotkałem się do tej pory z ofertą vintage EL Primero na żadnym serwisie aukcyjnym...

 

na zatoce zawsze jest kilka sztuk z zagramanicy ale ceny zaczynają się ok kilku tysięcy $ lub £ a za naprawdę dobry stan cena odpowiednio wzrasta...

 

ale marzenia są po to ...aby je spełniać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damska kieszonka,wisiorek?Nic o niej nie wiem poza tym ze ma 37mm i jest srebrna :D [angielska?]Wszelkie informacje mile widziane ;)post-48316-0-77092500-1370270181.jpgpost-48316-0-54309400-1370270198.jpgpost-48316-0-61231500-1370270219.jpgpost-48316-0-19150700-1370270263.jpgpost-48316-0-68304900-1370270306.jpgpost-48316-0-21492600-1370270828.jpg

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damska kieszonka,wisiorek?Nic o niej nie wiem poza tym ze ma 37mm i jest srebrna :D [angielska?]Wszelkie informacje mile widziane ;)

 

Kupisz, nie wiesz co i kłopot tylko...

 

Taką sygnaturę znalazłem

 

bildmarke_dimierfreres.jpg

 

To jest Dimier Freres & Cie. / Georges Dimier SA, o której to zacnej firmie napisano, że Uhrenhersteller und Import; Zweiter Standort in England; 21 Rue Petitot, Genf, Schweiz; registriert am 6.4.1901

 

Problem w tym, że zegarek wydaje sie starszy - cylindrowy kluczykowiec podobny do lepinowskiego kalibru IV datowałbym na wcześniejsze lata niż początek XXw.

Spróbuj może poszperać wg sygnatur na kopercie


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.