Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Recommended Posts

Daj szansę zobaczyć ciekawy zegarek :) . Tło dobrane trafnie, ale wolę jednak zegarek ;)

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Bardzo nieoczekiwanie stałem się szczęśliwym posiadaczem takiego Chrono ;)

Szukałem czegoś zupełnie innego jednak ten mnie urzekł niesamowicie .. ;)

poox.jpg

wtif.jpg

fj2k.jpg

qgmy.jpg

3qf7.jpg

A tak się prezentuje cała rodzina Jacky ICKX :)

0l1r.jpg

v9bn.jpg

Edited by viki_gte

Tez o nim myślałem kiedyś-jacky kultowy:) gratki

Edited by sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Tez o nim myślałem kiedyś-jacky kultowy:) gratki

A no zrobił na mnie powalające wrażenie ;) odrazu wiedziałem że to to ;) gorzej że teraz zaczyna mi się podobać czerwony z włókna ;) 

Na ręce suuuper ;) 

post-48316-0-07138000-1371928318_thumb.jpgpost-48316-0-29732200-1371928345_thumb.jpg

Co sądzicie?

Edycja ;)

Po chwili "zastanowienia" IWC okazał sie być skladakiem :(  ;)  -drań.

Edited by cook

Pozdrawiam, Marek

Bardzo nieoczekiwanie stałem się szczęśliwym posiadaczem takiego Chrono ;)

Gratulacje :)

Zegarek otrzymałem od babci, niestety nieoryginalna sekunda.

37159_CAM00034.jpg

31678_CAM00036.jpg

"Nim się odezwiesz pomyśl pierw nieco, bo często słowa jak by z worka lecą!"

Cook musisz zmienić źródło.... :)

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Mój post nie do końca tu pasuje ale zaryzykuję ;)

Jakiś czas temu w tym dziale pojawiło się zapytanie o taki zegarek pozbawiony szkłą, ramki, wskazówek, generalnie masakra:

Omega_zps6b0ee791.jpg

Tak się złożyło, że w drodze wymiany wszedłem w jego posiadanie - jako rusofil o śwajcarach mam mgliste pojęcie ale Omegę rozpoznałem ;)

IMG_1667_zps3bd45099.jpg

W środku 30T2PC na super chodzie i wielce miły dla ucha:

IMG_1668_zps328f3b35.jpg

Mój zegarmistrz zrobił co mógł i teraz wygląda tak:

IMG_1676_zpscb1d1426.jpg

IMG_1677_zpsacdbe7c0.jpg

IMG_1678_zps52698209.jpg

Jeno koronka się uchowała w orginale:

IMG_1679_zps648e556c.jpg

I mam zagwostkę - odnawiać tarczę czy nie, się uprzejmie znawców zapytuję.

Zegarek powinien cieszyć jego właściciela, więc zadaj sobie pytanie czy zegarek z taka tarczą to jest to czego oczekujesz?

Dla mnie, oczywiście mówimy o subiektywnych zachowaniach kwalifikuje się do renowacji tarczy. Drapane logo to chyba nie to jak dla tak fajnego mechanizmu :) . Ideałem byłoby zdobycie oryginalnej tarczy i wskazówek w "przyzwoitym" stanie, ale to nie takie proste.

Edited by zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Jak odnawiać to tylko coś w ten deseń - ale oczywiście to tylko mój punkt widzenia.

Te wskazówki też są ....słabe.

post-34994-0-00429700-1372098606_thumb.jpg

Oj niestety wiem, że słabe - założył co miał. Gorzej, że nigdzie (w sensie na żadnym zdjęciu) nie mogę spotkać takiej tarczy czarnej, z niepełną 6 i dolnym sekundnikiem przy mechanizmie jw. Koperta stalowa, jej niewiele trzeba, szkło mogłoby być bardziej płaskie, za to kropki z lumy gdzieniegdzie świecą. Jeżeli dolna sekunda jest orginalna to pasują srebrne wskazówki. Nie mam zdjęcia takiej tarczy w orginale aby w razie czego renowatorowi pokazać.

Jakiś czas temu w tym dziale pojawiło się zapytanie o taki zegarek pozbawiony szkłą, ramki, wskazówek, generalnie masakra:

Tak się złożyło, że w drodze wymiany wszedłem w jego posiadanie - jako rusofil o śwajcarach mam mgliste pojęcie ale Omegę rozpoznałem ;)

Zegarek wygląda jak Frankenstein....wszystko  z innej "parafi"

Tarcza -masakra

Szkiełko -z ...szkoda gadać

Koronka -porazka,jaki oryginał?sygnowana z lat 40ych?

Utylizacja teraz jest droga ale nie załuj kasy......

Edited by chronofil

Pozdrawiam, Marek

Guest Wojciech1500

Bardzo fajnie wygląda, cieszę się, że go odnowiłes, bo u mnie by leżał dalej :)

Edited by chronofil

Bardzo fajnie wygląda, cieszę się, że go odnowiłes, bo u mnie by leżał dalej :)

Co Ty wygadujesz? :blink:,fajne...o tempora o mores....

Edited by cook

Pozdrawiam, Marek

Ten Singer ma potencjał - Venus 203 to dobry werk. Gratuluję!

Omega - cóż, nie jestem zwolennikiem renowacji, ale w tym wypadku nie widzę wyjścia. Nie ma czego żałować, bo ta tarcza już kiedys była malowana

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Omega - cóż, nie jestem zwolennikiem renowacji, ale w tym wypadku nie widzę wyjścia. Nie ma czego żałować, bo ta tarcza już kiedys była malowana

I tu mam pytanie ;) -kiedy zegarek jest po renowacji,a kiedy to pasówka?

Przykład ;oryginalny werk,koronka ,tarcza,wskazówki,nawet nieraz szkiełko,a koperta pasowana ...to juz pasówka,prawda?

oryginalna koperta,werk...-nowa tarcza,wskazówki,koronka,szkiełko ...to renowacja?

cos mi tu nie pasuje :D

oczywiscie to tylko przyklady[koronke i szkiełko mozna"odpuscic"]

Edited by cook

Pozdrawiam, Marek

pozwolę sobie na lekki OT - obiecuję, że jedyny. Cook - tak jak bardzo cenię sobie Twoją wiedzę i podziwiam zbiory, tak bardzo nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Widzisz stan zegarka - nie jest to egzemplarz odnowiony lecz jedynie uruchomiony - z moich postów widać, że mam świadomość niedoskonałości (wskazówki czy szkło), nie ukrywam także, że jestem tu laikiem. Wystarczy napisać, że w '47 koronki nie były sygnowane, lecz nie to mnie dziwi lecz rada miłośnika zegarków by egzemplarz, który przeżył pewnie więcej niż każdy z nas zniszczyć, gdyż tak potocznie rozumiana jest utylizacja.

Dziękuję, lecz pozwól, że nie skorzystam.

Z utylizacja lekko mnie "poniosło" ;) -chodzi mi o to ze doprowadzenie zegarka do jako takiego wygladu ;) moze byc trudne i nie opłacalne.....

primo-gdzie zdobyc tarcze?[Omega w tym czasie "znana była z partactwa w tej kwestii]

secundo-,szkiełko mam do tego modelu"szklane"płaskie,z epoki[chcesz to pisz ;) ]

O takie

post-48316-0-44219900-1372105218.jpg

Edited by cook

Pozdrawiam, Marek

Pojęcie utylizacja nie było trafione, ale pewnie Kolega cook ma rację, pisząc, że renowacja w przypadku Twojego zegarka nie ma sensu. Do takich wniosków dojdziesz, gdy postawisz sonie pytanie, co tak naprawdę z tego zegarka ma wartość (zdaje się, że tylko werk), a co nie ma (cała reszta). Moim zdaniem, należy albo zbyć werk komuś, kto takiego mechanizmu poszukuje albo zdobyć resztę zegarka i założyć Twój dobry werk. Naprawianie na siłę zegarka, który nie ma dla Ciebie żadnej wartości sentymentalnej - według mnie - nie ma żadnego sensu.

Uważam, że renowacja jest uzasadniona tylko, gdy: 1. zegarek ma wartość sentymentalną, 2. renowacji należy poddać tylko 1 element zegarka np. zniszczoną tarczę.

Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER