Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

No to i ja sie przylaczam do gratulacji. I chociaz Roleks to akurat nie moj klimat (w vintage to jednak Omega u mnie gora) to rozumiem zasluzona radosc i takim okazem sam bym nie pogardzil:) czy to kaliber 1570?

 

Tak to 1570 :-)

Od strony wewnętrznej na dekielku widnieje nr 1601 to chyba nr ref. Prawda?;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wasyl

Bardzo fajny Lonżin, możesz pokazać na jakim werku. Nie lubisz żółtych kopert? :(

No to będzie mój tysięczny post :)

Zegarek jest u zegarmistrza i pewnie nie uda mi się zamieścić zdjęć werku, bo wejście jest od strony szkła. Ale wydaje mu się, ze ultrachron był tylko jeden z sekundą i datą - cal 431. Szczegóły i zdjęcia za rannftem:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Longines_431

A żółte koperty to zdecydowanie nie moja bajka. Mam tylko jeden zegarek gold filled i tylko dlatego, że to memovox z rzadką tarczą i żeby nieć jeden zegarek, do którego pasują złote spinki do mankietów :D

Reszta raczej stal. praktyczniejsza, lżejsza i nie rysuje się jak złoto :D

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktyczność stali jest bezdyskusyjna, ale do złotych spinek ;) przydaje się mieć choć jednego "żółtka" ( nie mylić z krajem pochodzenia).

Gratuluję jeszcze raz, bo rzeczywiście ultrachron jest super.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak już byl do wzięcia, to niech będzie...

 

img4578jp.jpg

 

 

 

img4590xg.jpg

 

img4595qi.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak mam do "zoltkow"slabosc. Jednak trudno o cos lepszego do garnituru. Ponizej co prawda nie juz taki nowy nabytek ale wlasnie wrocil ze spa:)

 

 

52673364.jpg

 

 

40898319.jpg

 

 

narece.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tutaj nie było, zegarków troche przybyło. Z małych a cieszących rzeczy Baume&Mercier na FHF552 - 17j.

Baume%2526Mecier%252017%2520jewels%25201950%2527s.jpg

FHF552%2520Baume%2526Mecier%2520Geneve.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrany od zegarmistrza:

 

dsc02427f.jpg

dsc02432r.jpg

dsc02438p.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny tissocik


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny tissocik

Dzięki :) Ciekawostką jest koperta, która jest ze spieku ceramicznego. W dodatku otwierana jest przez wprowadzenie sprężonego powietrza pod ciśnieniem. Prawie wszystko w nim jest nietypowe. Trochę poleżał u zegarmistrza, jednak efekt końcowy przeszedł moje oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te otwieranie nie jest nietypowe ;) Poprostu koperta jest jednoczęściowa i żeby go otworzyć trzeba utworzyć ciśnienie, ażeby szkło "wyszło".

 

Gratuluje ;)

Edytowane przez Kolak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że wystrzelenie samego szkła nie wystarcza. Musi wystrzelić i szkło i dekielek. Może inaczej: taki sposób dojścia do mechanizmu jest nie tyle nietypowy, co możliwy do zrealizowania przez coraz mniejszą liczbę zegarmistrzów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny, a rozwiązanie z otwieraniem dość nietypowe. Gratuluję.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem i czekałem, aż dziś dotarł... Pierwszy ZENITH ;)

Pierwsza odsłona ;) /TURLER -czy ktoś może to rozwinąć??/

 

 

zenithturlerpc2572autom.jpg

 

 

zenithturlerpc2572autom.jpg

 

Musi jednak przejść przegląd i kosmetykę.. nie wiem czy nie trzeba wymienić szkiełka czy tylko polerka wystaarczy, poza tym mam problem z mechanizmem. Po wyciągnięciu koronki mogę przestawiać date-bardzo lekko jednak wskazówki się nie przestawiją. Zegarek po nakręceniu działa normalnie,

 

Dziś odebrałem mojego ZENKA ;)

Długo to trwało bo i naprawa jednak troszkę bardziej skomplikowana była.. Pozostał jeszcze tylko pasek do zmiany ;)

 

zenithturlerpc2572.jpg

zenithturlerpc25725.jpg

zenithturlerpc25724.jpg

zenithturlerpc25723.jpg

zenithturlerpc25722.jpg

zenithturlerpc25721.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tutaj nie było, zegarków troche przybyło. Z małych a cieszących rzeczy Baume&Mercier na FHF552 - 17j.

Baume%2526Mecier%252017%2520jewels%25201950%2527s.jpg

FHF552%2520Baume%2526Mecier%2520Geneve.jpg

Fajny przyjacielu :)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się Koleżeństwo obkupiło! Longiny, rolexy, omegi, memovoxy... Piotrek się chyba najbardziej rozszalał, ale i innym nic nie brakuje - wszystkim razem i każdemu z osobna gratuluję pięknych nabytków. :)

 

Też się pochwalę, bo od dawna chciałem mieć taki statek na deklu:

 

post-23302-0-72202300-1368659594_thumb.jpg

 

Taki kierat w środku:

 

post-23302-0-13649500-1368659686_thumb.jpg

 

No i datownik na 12 nad uskrzydloną klepsydrą:

 

post-23302-0-39413300-1368659754_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Artur-i datownik tez jak lubisz :D ....dla przypomnienia i ja....post-48316-0-92731200-1368662221_thumb.jpgpost-48316-0-45064100-1368662256_thumb.jpg

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no Arturze longin bajka.

Wiem skąd jest ;) . Też na takowego choruję tylko z żółtym statkiem - no ewentualnie może być conquest :D .

Gratki i pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzę ze nie tylko ja sie rozszalalem ..ale i u innych nałóg zbiera swoje żniwo :) gratki piękne Longiny

 

Obiecuje cos jeszcze powrzucac jak znajdę trochę czasu


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje koledzy!

Longinesy Ekstraklasa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne. I jak tu walczyć z chorobą jak tak piękne lonżiny pojawiają się na forum, a właściwie na nadgarstkach kolegów. Przecież cały czas można być zielonym:-) .Gratuluję i mam nadzieję , że zbyt długo nie wytrwam w "czystości".:-)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dar, świetny ten Tissot, bardzo lubię taki design różowych lat siedemdziesiątych :)a patent z otwieraniem kosmiczny, nie słyszałem o takim wcześniej

graty!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za miłe słowa. jak mi się uda zrobić możliwie jak najbliższe prawdy zdjęcie, to wkleję. W mojej ocenie, na ręku zegarek wygląda niebanalnie. Spiek ceramiczny fajnie gra. Wizualnie jest trochę inny od stali.

 

Odnośnie otwierania, to trzeba odpowiednio zabezpieczyć przede wszystkim szkło aby nie znalazło się na twarzy lub na ścianie. To puściło dopiero przy wprowadzeniu 6 lub 8 atmosfer.

 

Kolejną miną była uszczelka/pierścień (chyba wokół mechanizmu), która jak się okazało jest rozpierająca. I trzeba było się naćwiczyć aby go wyjąć.

 

Kosztował sporo wysiłku. Na niemieckich forach czytałem, że ktoś z podobnym modelem miał sporo problemów aby choć zajrzeć do środka. Nawet nie wiem, czy się udało. Zegarmistrzowi z Gdańska poradził sobie z tym tematem :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.