Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje za gratulacje, a czy wskazówka sekundowa jest orginalna czy nie - płynie po tarczy tak samo. :) Na szybkiego obejrzałem w necie zdjęcia tego modelu i w zdecydowanej większości wskazówka sekundowa miała kształt taki jak w chronostop ale znalazłem też identyczne jak w moim dynamicu. Zresztą to nie problem wymienić, są jeszcze dostępne. Na razie nie przeszkadza mi taki stan.

I jeszcze jedno zdjęcie mojej ulubionej omegi vintage

 

post-39382-0-56990400-1366717820_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znany i chyba sądząc z tego jak długo na mnie czekał na bazarku - niedoceniany a piękny i uwodzicielsko buczący kamertonik. mój pierwszy :)

img1752d.jpg

 

Pozdrawiam


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Tomku nabytku jest piękny. Też za mną chodzi kamertonik od jakiegoś czasu, ale zawsze pojawia się w planach coś innego. Może czas w końcu zapolować na jakiś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, gratulowac i zazdrościć !


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjemny dla oka, dobra marka a do tego rzadki mechanizm...

 

Oto definicja udanego zakupu vintage :)

 

Gratuluje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszedłem w posiadanie pieknego zegarka. Jako , ze " po drugiej " stronie sa fachowcy chętnie wysłucham Waszych opinii.

Zegarek to damski Cartier złoty z 37 diamentami na podkładzie z platyny ( białego złota) z roku 1925 w stylu Artdeco.

Mechanizm firmy , a tak naprawde jej twórcy, a mianowicie: Charles - Antoine le Coultre z balansem kompensacyjnym wyposażonym we włos podówjny Abrahama Luisa Bregueta z zainstalowanym krzyżem Maltańskim jako zapadki sprężyny.

Złota koperta z numerem seryjnym oraz cechami probiefczymi w kształcie głowy koguta.

Obrzeże grawerowane motywami roslinnymi , koperta przystosowana do noszenia na reku na tzw. tasiemce.

Pozdrawiam

Blancpain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszedłem w posiadanie pieknego zegarka. Jako , ze " po drugiej " stronie sa fachowcy chętnie wysłucham Waszych opinii.

 

Foto mocium panie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znany i chyba sądząc z tego jak długo na mnie czekał na bazarku - niedoceniany a piękny i uwodzicielsko buczący kamertonik. mój pierwszy :)

 

Dobrze, że kupiłeś, bo inaczej chyba ja bym go wziął :lol:

Prąd w zegarkach mnie nie kręci, ale na kamertona coraz częściej mam chęć.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że kupiłeś, bo inaczej chyba ja bym go wziął :lol:

Prąd w zegarkach mnie nie kręci, ale na kamertona coraz częściej mam chęć.

bo to jest taki prąd, który widać :) wskazówka pięknie płynie a zegarek buczy. muszę mu tylko poszukać nowego szkiełka bo to co prawda jest niezłe, ale na wszelki wypadek niechby leżało. A w tej chwili cieszę oko Junghansem Olympic, który jak zawsze świetnie został przywrócony do pełnej świetności przez niezastąpionego pana Zbigniewa

img2013042500644.jpg

 

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, super! kiedyś polowałem na takiego J, potem na wersję oksydowaną ale odpuściłem. Teraz przywróciłeś mi wspomnienia że jeszcze na nie powinienem zapolować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny Junghans - Gratuluje...

 

Bardzo lubię tą markę, robili i nadal robią naprawdę bardzo dobre zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pasja nie stygnie, a zakupy dalej bardzo ciekawe.

Gratuluję i proponuję zdjęcie na nadgarstku.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie fajny zegareczek;-) zainteresowal mnie bardzo i choc w japońcach nie gustuje to ten wyjatkowo wpadl mi w oko;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to poprzedni też Ci całkiem przypadkowo "wpadł w oko", więc wszystko w porządku choroba utrzymuje się na zadowalającym poziomie :P


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam.

Ten antyk nie został co prawd "nabyty" a "wynaleziony" ale ciekawy jest sam w sobie,

Mały damska forma, niecodzienna firma.

Szkoda tylko że nie chodzi :-)

20130502183625.jpg20130502183608.jpg

20130502183354.jpg20130502183422.jpg20130502183639.jpg

Może ktoś podpowie czy jest wart renowacji, dla mnie nie ma wartośći sentymentalnej więc nie wim co z nim począć ?

Edytowane przez liki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy wart? Ósmy cud świata to nie jest, więc wszystko zależy od tego co jest zepsute, a jeżeli już to w grę wchodzi tylko reanimacja za jakieś niewielkie pieniądze.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a jak już był do wziecia.. to nie odmówiłem

 

 

 

zdjcie1wv.jpg

 

 

 

 

 

zdjcie69.jpg

 

 

 

 

zdjcie68.jpg

 

 

 

 

img1654lo.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekna Omega. Gdzie wy wynajdujecie takie perełki. I jeśli to nie tajemnica to jakim budżetem trzeba operowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na taką Omesie to z 600zł w średnim stanie w "magicznych" źródłach (czyt. zagraniczne portale aukcyjnie). Nikt Ci nie zdradzi jakie, ponieważ będzie coraz więcej polaków na tych portalach co dla wielu jest wadą... Musisz sam znaleźć swoje ulubione w otchłaniach internetu, zacznij od ebay.

Edytowane przez Kolak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

za 600 to w takim stanie to sam jeszcze chętnie dwie dokupię....lekko przesadziles

 

na zatoce cosmica w automacie z datownikiem w ladnym stanie ponizej 350 $ trudno znalezc chyba ze z Włoch albo Turcji :)

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taką Omesie to z 600zł w średnim stanie w "magicznych" źródłach (czyt. zagraniczne portale aukcyjnie). Nikt Ci nie zdradzi jakie, ponieważ będzie coraz więcej polaków na tych portalach co dla wielu jest wadą... Musisz sam znaleźć swoje ulubione w otchłaniach internetu, zacznij od ebay.

600zł plus 100euro i moze kupisz..... ;)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ebay poza moim zasięgiem i cena na razie też, ale z czasem może uzbieram. Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po myciu ,smarowaniu,wymianie szkiełka na "szklane"płaskie,lekkiej polerce koperty....reszta bez zmian ;) -Omega 30T2

post-48316-0-53281600-1367541974_thumb.jpgpost-48316-0-34960600-1367541948.jpgpost-48316-0-02627600-1367542007.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.