Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Pasówka to nie jest .

Koperta występowała częściej w małym rozmiarze z koronką "na wierzchu" , a nie chowaną w kopercie.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się jeszcze nie pochwaliłem moim nowym nabytkiem, który wrócił kilka dni temu ze SPA

 

również Omega :) tyle, że Speedmaster Automatic Chronograph Chronometer z 1973 r., 1 w historii limitacja, tylko 2 tys szt. z okazji 125lecia marki.

 

Omega Speedmaster 125

Omega Speedmaster 125

Omega Speedmaster 125

 
a tu moja Omegowa "rodzina" w komplecie

OMEGA x 3 , Speedmaster 125 1973, Geneve PL 1977 i Speedmaster Mark 4.5 1982

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak bys doszedł do wniosku ze moze za ciężka...albo za duża... To daj znać :D


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak bys doszedł do wniosku ze moze za ciężka...albo za duża... To daj znać :D

 

waży całe 184 g ;) ...kawał porządnie wykonanego żelastwa ;)

 

zdjęcie nadgarstkowe nieco optycznie ją powiększa, w rzeczywistości jest całkiem spora ale nie aż tak...

 

...ale to 184 g czystej radości i satysfakcji, bo tak jak napisał Lamwoj - zaiste zacny i wyjątkowy egzemplarz :)

 

aktualnie wniosek mam jeden: to był dobry zakup i nawet nie ma mowy o "rozstaniu" !

 

ale gdyby kiedyś...z jakichś powodów...to będę o Tobie pamiętał Sneer ;)

Edytowane przez Caliber 89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja już pisałem w galerii że cudo a troszkę tych Omeg już posiadałem. Właśnie leci do mnie Omega chronostop Jumbo z którą się kiedyś rozstałem  i razem z memomatikiem będą miały u mnie niezłe posłanie. Ale Twoja w automacie z datą na full wypasie cieszy oko niesamowicie.Widzę, że ktoś się przyłożył do odnowienia koperty. :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna "rodzina" :)

 

Która z tych speedmasterowych kopert jest Twoim zdaniem lepsza (lepiej się prezentuje, wygodniejsza etc.)?

 

Gdzie była na spa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja już pisałem w galerii że cudo a troszkę tych Omeg już posiadałem. Właśnie leci do mnie Omega chronostop Jumbo z którą się kiedyś rozstałem  i razem z memomatikiem będą miały u mnie niezłe posłanie. Ale Twoja w automacie z datą na full wypasie cieszy oko niesamowicie.Widzę, że ktoś się przyłożył do odnowienia koperty. :)

 

Wielkie dzięki za miłe słowa, tym większa radość z zegarka jak zostanie doceniony przez forumowych znawców i pasjonatów zegarków :)

 

Ten model jest w zasadzie nieosiągalny w PL, długo na niego polowałem i w końcu udało mi się go zdobyć...ale kosztowało to nieco czasu i jeszcze więcej funduszy...ale zdecydowanie było warto, na żywo robi wspaniałe wrażenie...mógłbym się o tym wyjątkowym modelu solidnie rozpisać ale nie chcę zanudzać - mam plan zrobić recenzję za jakiś czas...więc póki co, chętnych do zgłebienia wiedzy o tym zegarku odsyłam tu: http://chronomaddox.com/speedmaster125.html

 

Koperta była w zasadzie tylko odświeżona, tzn lekka polerka ale zachowaniem detali tak jak w oryginale...tak samo bransoleta...ale efekt jest faktycznie rewelacyjny. Mój zaufany Zegarmistrz miał sporo "zabawy" z bransoletą, bo ten model ma bransoletę zintegrowaną i cholernie ciężko o 40 letnią, oryginalną a nowe są potwornie drogie...więc staraliśmy się odnowić i doprowadzić do porządku tą oryginalną, która była od nowości i udało się to nad wyraz dobrze :)

 

Świetna "rodzina" :)

 

Która z tych speedmasterowych kopert jest Twoim zdaniem lepsza (lepiej się prezentuje, wygodniejsza etc.)?

 

Gdzie była na spa?

 

Rodzinka całkiem udana, to fakt :)

 

Pytanie o koperty i wskazanie, która jest lepsza jest zdecydowanie niełatwym zadaniem...powiem tak: niby są nieco podobne i mają wspólne cechy ale jednak się różnią...najbardziej uniwersalna ze Speedmasterów jest zdecydowanie Geneva :);) ...natomiast tak serio - to Mark 4.5 jest mniejszy, świetnie leży na ręce i wydaje mi się, że może być noszony niemalże do każdego stroju....125tka jest zdecydowanie bardziej okazała, widać ją na nadgarsku i trudno ją przeoczyć. Pomimo swoich rozmiarów jest to o dziwo na swój sposób eleganci zegarek ale jednak do garnituru niezbyt pasuje...przynajmniej moim zdaniem, bo czytałem na jakimś zagranicznym forum, że jakiś gentelmen założył ją do smokingu idąc do opery :) ale nieco mu wystawała spod mankietów ;) ...nie zmienia to faktu, że nosi się bardzo wygodnie i doskonale leży na ręce...dla osób lubiących większe i bardziej masywne zegarki byłby to idealny wybór...

 

SPA przeszedł tam, gdzie wszytkie moje zegarki - u Pana Adama w Katowicach, na ul. Kochanowskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się dzisiaj trafił taki Glashutte Spezimatic. Orientuje się ktoś czy w tych zegarkach da się odczytać rok po numerze seryjnym? Na dekielku jest 210170.

58341_P1010875.JPG


"Nim się odezwiesz pomyśl pierw nieco, bo często słowa jak by z worka lecą!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy w tych zegarkach da się odczytać rok po numerze seryjnym? Na dekielku jest 210170.

 

No przecież masz - 210170 to 21 stycznia 1970 ;) Niestety, nie wiadomo o której godzinie... :(

 

Żart oczywiście. Nie spotkałem nigdy takich tabelek


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież masz - 210170 to 21 stycznia 1970 ;) Niestety, nie wiadomo o której godzinie... :(

 

Żart oczywiście. Nie spotkałem nigdy takich tabelek

Byłbym skłonny w to uwierzyć gdybym na drugim zegarku tej marki nie miał numeru 454227 :)


"Nim się odezwiesz pomyśl pierw nieco, bo często słowa jak by z worka lecą!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dokładkę do marzenia z końca lat 78 którym się pochwaliłem w szwajcarach, strzeliłem se dziś drugiego "lonżina" do kieszeni i może w niedługim czasie sosnowej jesionki. ;)  Cuś mię wzięło na te wyrobnictwo szacownej bądź co bądź manufaktóry. Chyba dla tego, że taniej można je trafić ale tak krawiec kraje jak mu materii staje. :(

 

Fotki jeszcze poprzedniego właściciela, chyba się nie pogniewa.

post-63153-0-30271900-1378321568_thumb.jpg

post-63153-0-10847200-1378321652_thumb.jpg

post-63153-0-23237200-1378321679_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pozostałe.

 

Myslę, że "Werkowe Guru" Filchrono :D

pojaśni mi co to za kaliber tej fuzyji ;)

post-63153-0-51786700-1378321767_thumb.jpg

post-63153-0-05021800-1378321790_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mi się dzisiaj trafił taki Glashutte Spezimatic. Orientuje się ktoś czy w tych zegarkach da się odczytać rok po numerze seryjnym? Na dekielku jest 210170.

58341_P1010875.JPG

Obraz tego hutnika wiercił mi dziurę w mózgu do dziś, bo wreszcie skojarzyłem klimat tego cyferblatu. Toć to czasomierz wypisz wymaluj z oglądanego kiedyś z córką filmu chyba o czarnoksiężniku z krainy OZ.

Wpasowuje się jako dodatek do blaszanego ludzika. Ten cyferblat jest jak wyjęty z surrealistycznego obrazu Salwadora Dali!!! Dla mnie Bomba!!!!

Zostawił bym go w takim stanie jak na fotce.

 

A propo Salwadorego, to na wystawie czasomierzy w Hong Kongu lait motywem jest właśnie słynny płynący zegarek z jego obrazu.

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Obraz tego hutnika wiercił mi dziurę w mózgu do dziś, bo wreszcie skojarzyłem klimat tego cyferblatu. Toć to czasomierz wypisz wymaluj z oglądanego kiedyś z córką filmu chyba o czarnoksiężniku z krainy OZ.

Wpasowuje się jako dodatek do blaszanego ludzika. Ten cyferblat jest jak wyjęty z surrealistycznego obrazu Salwadora Dali!!! Dla mnie Bomba!!!!

Zostawił bym go w takim stanie jak na fotce.

 

A propo Salwadorego, to na wystawie czasomierzy w Hong Kongu lait motywem jest właśnie słynny płynący zegarek z jego obrazu.

 

Wszystko spoko, tarcza mi się podoba, jednak ta szybka strasznie mnie drażni, myślałem tylko o jej wymianie. No i trochę czyszczenia.

Mechanizm standardowo GUB 75.

37604_P1010895.JPG


"Nim się odezwiesz pomyśl pierw nieco, bo często słowa jak by z worka lecą!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko chyba nie stanowi problemu.

 

A te wskazówki wyglądają jak by były przylepione na stałe do cyferblatu.

Bajer taki, że aż we łbie się mota jak cygance w tobołku. Działa na wyobraźnię.

Jak by co to z chęcią go przygarnę.

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pokażę  nabytek jarmarkowy - już odstawiony:)

IMGP7631.JPG


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że "Werkowe Guru" Filchrono :D

pojaśni mi co to za kaliber tej fuzyji ;)

 

Mówisz i masz - kaliber 37.93 rocznik ca 1935

Zdjęciem u Ranffta się nie przejmuj - Twój werk jest ok


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa ! Bardzo ładna Omega...odrobinę w stylu AP Royal Oak...

 

Bardzo ładny, gratuluję !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarmarkowy? To się trafiło! Piękna sztuka!

 

edit: i ładniejsza od RO, z całym szacunkiem dla wielbicieli AP ;]

Edytowane przez hrabia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bardzo dziękuję, maszkara ma specyficzny styl dla 70 tych (zresztą jest dokładnie z 75 a więc premiery jej werku), technologicznie też jest bardzo fajna - niezależne ustawianie wskazówki godzinowej (takie gmt) oraz przerzucanie sekundy

co do RO to myślę iż są jednak ładniejsze:)

 

pozdrawiam I dzieki za dobre słowo

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytochrom

 

 

Chyba się motałeś po planie "Gwiezdnych wojen" i zawinąłeś z cicha pęk jak se polegiwał na jakiejś konsoli.  :P

 

 

Filu....... :D 

 

Jak zwykle nieoceniony, chyba czeka mnie jakieś "pywko" :(  ;)  


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pokażę  nabytek jarmarkowy - już odstawiony:)

IMGP7631.JPG

WOW! Daj więcej zdjęć tej Omegi i może coś napisz - zjawiskowy, robi wrażenie.


(00)[][](00)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.