Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odebrałem z poczty wygląda o niebo lepiej niż na tych zdjęcia z aukcji.

Super, oddaj go w dobre ręce do czyszczenia bo nie każdy zegarmajster chce/umnie zrobić to dobrze. U mnie problematyczne okazało się niewielkie koło balansu, które wykonuje dużo wychyleń prawo lewo. Fajnie, że ktoś jeszcze na forum kolekcjonuje i docenia zegarki tej manufaktury....

Edytowane przez lobuz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, oddaj go w dobre ręce do czyszczenia bo nie każdy zegarmajster chce/umnie zrobić to dobrze. U mnie problematyczne okazało się niewielkie koło balansu, które wykonuje dużo wyhyleń prawo lewo. Fajnie, że ktoś jeszcze na forum kolekcjonuje i docenia zegarki tej manufaktury....

Wszystkie swoje zegarki serwisuje w jednym miejscu mianowicie u Pana Zbyszka tanio może nie jest ale przynajmniej mam pewność robi to ktoś kto się na tym zna. UG był od długiego czasu na moim celowniku, ale nie jest łatwo upolować w dobrym stanie a już coś nietypowego to prawie niemożliwe. W wolnej chwili zrobie trochę zdjęć bo cacko jest w stanie NOS łacznie z nalepką na dekielku.

 

P.S. Mam słabość do manufaktur, które nie przetrwały próby czasu min. Favre-Leuba czy Universal Geneve.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Mam słabość do manufaktur, które nie przetrwały próby czasu min. Favre-Leuba czy Universal Geneve.

 

Favre-Leuba (jako marka) może się jeszcze podniesie. Parę lat temu Hindusi (Titan) kupili brand od Hiszpanów, ale sprawa jakoś ucichła. Może będą coś z tym robić. Hindusi mają, zdaje się, podobny sentyment do Favre jak my do Atlantików i Delban. :)

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hindusi mają, zdaje się, podobny sentyment do Favre jak my do Atlantików i Delban. :)

 

Co widać zwłaszcza po masowo malowanych tarczach indyjskich do F-L ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co widać zwłaszcza po masowo malowanych tarczach indyjskich do F-L ;)

 

A wiesz że to może być niezły wyznacznik?

Indie: malowanki na Favre-Leuba i HMT

Filipiny i Malezja: malowanki i składaki Seiko, Orientów i Titusów

Ukraina: zdumiewające wersje Mołni

Polska: cuda na Atlantikach

...pewnie coś jeszcze można by dopisać :D

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Favre-Leuba (jako marka) może się jeszcze podniesie. Parę lat temu Hindusi (Titan) kupili brand od Hiszpanów, ale sprawa jakoś ucichła. Może będą coś z tym robić. Hindusi mają, zdaje się, podobny sentyment do Favre jak my do Atlantików i Delban. :)

 

pozdrawiam

Narfas

 

Ja bym sentymentem tego nie nazwał to po prostu czysty biznes. Marka FL - zacna, stara 1735 w podstawowych modelach tarcze są bardzo proste, więc twórczość artystyczna kwitnie na całego. Zreszta nie tylko Hindusi maluja nie tak dawno miałem na oku fajny zegar UN chronograph od francuza i coś mnie tknęło pomęczyć go o lepsze foty tarczy. Gdy się przejrzałem dokładnie to widać było, że totalizatory były przemalowywane bo pod górną warstwą widać było dolną :angry:

 

Nie jest łatwo kupić fajny zegar vintage, ale gdy się coś już upoluje to radość wynagradza wszelkie trudy.

Edytowane przez gniewko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno nic nie pokazywałem z mojej ulubionej marki...pełen zestaw :)

 

PILOT rok 1957, cal. 40

 

aj6a.jpg

 

0xg1.jpg

 

ljx8.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny!!! Piotruś, ładny ale ty już tych ładnych masz tyle, że coś brzydkiego byś w końcu pokazał ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tu za kolegą trafić :), jeszcze pamięć po omedze nie wystygła, a tu już piękny pilocik z małą sekundą. Coraz bardziej podobają mi sie zegarki z małą sekundą. Czy on też am 35mm bez koronki?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, oddaj go w dobre ręce do czyszczenia bo nie każdy zegarmajster chce/umnie zrobić to dobrze. U mnie problematyczne okazało się niewielkie koło balansu, które wykonuje dużo wyhyleń prawo lewo. Fajnie, że ktoś jeszcze na forum kolekcjonuje i docenia zegarki tej manufaktury....

Super, oddaj go w dobre ręce do czyszczenia bo nie każdy zegarmajster chce/umnie zrobić to dobrze. U mnie problematyczne okazało się niewielkie koło balansu, które wykonuje dużo wyhyleń prawo lewo. Fajnie, że ktoś jeszcze na forum kolekcjonuje i docenia zegarki tej manufaktury....

A kto w Warszawie zrobi to dobrze? Mam od paru lat Hamiltona z microrotorem i pewnie warto by mu wpuścić kroplę świeżej oliwy ale właśnie nie wiem komu tę odpowiedzialność powierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tu za kolegą trafić :), jeszcze pamięć po omedze nie wystygła, a tu już piękny pilocik z małą sekundą. Coraz bardziej podobają mi sie zegarki z małą sekundą. Czy on też am 35mm bez koronki?

 

tak jest - 35mm

 

sam nie wiem co robić ..tyle tego dobrodziejstwa krąży dookoła że aż zal nie kupować... :D

 

W Warszwie udaj się na Piękną, bedzie dobrze

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to dobrodziejstwo tak krąży?? Ja jakoś go spotkać nie mogę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to dobrodziejstwo tak krąży?? Ja jakoś go spotkać nie mogę :)

O to samo chciałem zapytać Kolegę :D


e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, Farciarzu, pilot świetny! Gratulacje :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mam zielonego pojęcia...

Cuś mi się wydaje, że to jezyk matadorów co przemawiają do byków na arenie.

 

Co prawda nie takie ciacho jak gniewka,

ale i ja se dziś kazałem co prawda tylko budżetową,

jednak całkiem miłą zegarynkę.

Na swój wiek, to może jeszcze z przodu liceum

a czy z tyłu muzeum,

to się obaczy,

po rozbebeszeniu jak będzie w mych łapkach.

post-63153-0-89565400-1377125042_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w hiszpańskim nie ma dnia, który by się zaczynał na litery SAL. Ba, nie ma dnia, który by miał te 3 litery w tej kolejności na raz w sobie... Za to po turecku Sali to wtorek ;) Może ten trop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może? Bo żadnego nie znam i strzelałem mając na uwadze pewien opis "budzika" na aukcji. Mówisz turecki a mnie się wydawało, że oni pisują robaczkami? Ale co ja tam wiem, światowy to nie jestem :-))))

 

A portugalski?

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, portugalski też raczej nie. A Turcy piszą łacińskim alfabetem, łacińskim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto w Warszawie zrobi to dobrze? Mam od paru lat Hamiltona z microrotorem i pewnie warto by mu wpuścić kroplę świeżej oliwy ale właśnie nie wiem komu tę odpowiedzialność powierzyć.

A kto w Warszawie zrobi to dobrze? Mam od paru lat Hamiltona z microrotorem i pewnie warto by mu wpuścić kroplę świeżej oliwy ale właśnie nie wiem komu tę odpowiedzialność powierzyć.

Ja robię swoję UG z microrotorem u Pana Zbigniewa z Pięknej. Jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram - swietny zegarmistrz!

 

a u mnie .. Cyma Navystar gold cap

 

fxda.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj nowy nabytek po renowacji koperty

 

Girard-Perregaux Gyromatic z lat 50tych na mechanizmie AS 1361N.

 

post-62423-0-98201800-1377712503_thumb.jpg

post-62423-0-67739700-1377712661_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram - swietny zegarmistrz!

 

a u mnie .. Cyma Navystar gold cap

 

fxda.jpg

Super Cyma. Kilka dni temu była na aukcji Cyma bodajże z 59 r. z dolną sekundą w stanie NOS. Jeszcze dzisiaj jak pomyślę, że przegapiłem to robię się całkiem zielony z złości. Może z czasem przejdzie :) .


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka omesia z lat trzydziestych się trafiła.

Tarcza prawdopodobnie odnawiana choć dość przyzwoicie (jedynie napis omega mogli zrobić delikatniej).

Reszta wygląda mi na oryginał łącznie z koronką.

Do zakupu skłoniła mnie kapitalna koperta - 35,5 mm szerokości!!!!!

A wysokośc z uszami to 50 mmmmmmmmm.

W środku cos z rodziny 23.4 z niebieskim włoskiem.

Całość sprawia kapitalne wrażenie.

Mam cholerną zagwozdkę bo wziąłem ją na krechę ;)  i niestety będę musiał coś pogonić. :(

Ciekaw jestem opinii szanownego grona.

Pozdrawiam.

post-34994-0-57953100-1377809444.jpg

post-34994-0-04022100-1377809453.jpg

post-34994-0-91053000-1377809460.jpg

post-34994-0-08873900-1377809469.jpg

post-34994-0-02819400-1377809478.jpg

post-34994-0-10197600-1377809485.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna Omega. Tarcza mojej po renowacji wygląda podobnie więc zapewne twoje podejrzenia o renowacji są słuszne. Super wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka to pomyślałem,że to ładna pasówka[koperta]

Gratuluję wygląda świetnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.