Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Longines śliczności.

U mnie takie coś. na razie nie będę ujawniał twarzy, bo trzeba wymienić szkło, mało co widać, ale jak ktoś zacznie drążyć to i od zadu go rozpozna. Mechanizm wygląda jak dzieło szaleńca :D

WP_20140911_0031_zps34efedb7.jpg

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Chrono Pierce'a?

 

287867d1274512815-pierce-chronographs-im

Edytowane przez MateuszDabrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaaaa..... niestety okazało się, że oś sekundowa uwalona, ale zobaczymy czy uda się dziwaka wskrzesić


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbigniew lubi wyzwania :P


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka Łamaga, wskazówki jakieś takie se, ale reszta całkiem, całkiem (fotki sprzedawcy):

omm.jpg
omm2.jpg
omm3.jpg
omm4.jpg

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaaaa..... niestety okazało się, że oś sekundowa uwalona, ale zobaczymy czy uda się dziwaka wskrzesić

Pierce 134 może wygląda jak dzieło szaleńca ,ale jest to bardzo dobry i przemyślany mechanizm,,Jest to konstrukcja całkowicie autonomiczna i nijak nie koresponduje z produktami Ebauches SA,,,dlatego większość majstrów nie chce podejmować się naprawy i serwisowania tych zegarków twierdząc iż jest to jednorazówka,..Naprawę tego dziwaka ułatwia dokumentacja techniczna --http://www.awci.com/wp-content/uploads/watch-tech-guides/pierce/134.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mayor, być może się przyda. Mój zegarmistrz nie z takich strachliwych - potrafi rozebrać, naprawić, ustawić i złożyć mechanizm wiecznego kalendarza IWC i to bez szkoleń tamże. Sam do tego doszedł. Ale Pierce musi poczekać na jakiś luźniejszy czas i niestety bez czopowania osi dużej sekundy się nie obejdzie.


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, będąc w Azerbajdzanie kupiłem za grosze takie cudo. Napiszcie proszę co to takiego? Będę wdzięczny . Pozdrawiam

post-19054-0-58353900-1410508116_thumb.jpg

post-19054-0-25065500-1410508144_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zegarek szpindlowy - przepiękny "kok" osłaniający balans - czemu od jest oddzielony od przodu?? Fajny kapsel ochronny a raczej koperta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się dowiem jak wrócę do Polski :-) napisz proszę jaki to rok produkcji, coś o firmie... Czy da się go wskrzesić? Wiem, ze to wróżby z fusów ale może jest ktoś kto się na tym zna i może pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Bardzo fajny nabytek. Jest to zegarek szpindlowy, z komplikacją daty (o ile dobrze widzę na małym ekranie). Rok produkcji to okolice roku 1800 (+\-). Wskrzesić warto, oczywiście, ale niewielu zegarmistrzów się tego podejmie. Gratuluję i proszę o lepsze zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da tylko pytanie jaka będzie tego cena - nie każdy zegarmistrz podejmie się naprawy zegarka szpindlowego - pytanie czy jest kompletny bo jeśli nie to pozostaje tylko dorabianie części - czy łańcuszek gala jest cały nieuszkodzony i czy wogóle jest - pytań wiele i odpowiedz możliwa dopiero po oględzinach ale na pewno wart odnowienia

Co do lat to nie wiem ale napewno rok 1800 może 1700 któryś ale to juz pyatnie do tych co lubują się w określaniu lat na podstwie konstrukcji mechanizmu i sygnatur na kopercie

PS - tak ma datownik co oczywiscie na plus dla jego wrtości ale pewnie na minus dla naprawiającego

Tarcza i koperta pewnie ze srebra

Fajny - ja bym chciał takiego mieć

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki !!!! Bardzo mi się podoba. Teraz mam tylko iPada ale jutro zrobię dobre fotki to może powiecie czego brakuje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

kupiłem za grosze takie cudo

200 zł

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych duża kasa, dla innych grosze.:-) :-)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Taka Łamaga, wskazówki jakieś takie se, ale reszta całkiem, całkiem (fotki sprzedawcy):

 

Też się nad nią zastanawiałem,ale za długo zwlekałem i mnie wyprzedziłeś:) gratuluję, wygląda na smakowity kąsek do odnowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.