Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Warto,warto....

Ale czy ktoś wie jak? ,czy tylko tak "gada"?

Pewnie wszędzie są dostępne części do 250 letnich mechanizmów zegarkowych...

Trzeba mierzyć siły na zamiary.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym go "w łapie" mogę spróbować go skompletować. Był kiedyś na forum pokazany wykopek zegarka owalnego w formie tabakiery. Jest w trakcie odbudowy.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak! Nie raz słyszałem dokładnie to samo ("czy to się opłaca?") od innych- co prawda w branży old-timerów samochodowych i wiem, że  nie można się poddawać. Frajda z odnowy niesamowita:) Warto-bez dwóch zdań.

No niestety czasem mija się z celem naprawa takiego zegarka - to nie jest nieosiągalny unikat ani pamiątka rodzinna w której cena się nie liczy

Kupiłem kiedyś za grosze dosłownie zegarek szpindlowy srebrny marka znana ale nieszczególnie jakoś cenna - zegarek kupiony za 150zł mechanizm kompletny ale ktoś pogruchotał go śrubokrętem chyba... sporo uszkodzeń - ceny podobnych na allegro od 600 do 1200 zależy od stanu oczywiście sprawne - za naprawę mojego (sprawdzone w kilku miejscach też przez internet) wołano od 2 do 3tyś zł

Czasem odbudowa się po prostu nie opłaca no chyba że to faktycznie unikat coś jak ten jednowskazówkowiec niedawno omawiany a kupiony przez znanego na allegro sprzedawce części zegarmistrzowskich i broni - jęsli ktoś naprawi (odbuduje) sobie sam to wyjdzie mu tanio poświęci tylko kilka tygodni pracy ale jeśli naprawą zająłby się specjalista naprawa poszłaby w tysiące zł (mówie o tym jednowskazówkowym BALLARD czy jakoś tak się zwał

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o tym:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/90717-zegarek-kieszonkowy-ballard/

 

Ja wychodzę z założenia, że kiedy już coś mam, i wiem że u mnie zostanie to nie ma sensu, aby leżało bezczynnie. W końcu jeśli tego nie sprzedajesz, to suma summarum koszty się i tak nie zwrócą, więc opłacalność nie gra tutaj roli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ballard się robi :) . Według Brittena "Ino. Worke" działał w Londynie w latach 1760-1785. Reprezentował tzw. "styl holenderski", tak pisze Britten...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na znanym polskim portalu aukcyjnym poszedł za przysłowiową czopke śliwek...też żałuję.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest chyba zegarek jednowskazówkowy, więc nie został przypadkiem wyprodukowany kilka dekad wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i  na wstępie się pochwale i zapytam :)

Zegarek kupiłem dla siebie jako kolejny do kolekcji ultra.. ale jednak wyśle go chyba dalej w świat, a wiem że nie każdemu się to może spodobać a co WY sadzicie o tej tarczy ?? czyścić czy zostawić ??

Werk już wymyty nasmarowany Chodzi jak  złoto :)

post-71306-0-24155900-1410943654_thumb.jpg

post-71306-0-95737000-1410943670_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej z tą tarczą już nic nie zrobisz, dostała wilgoci i zmiany są nieodwracalne.


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytaj @MWATCH`a, on jest specjalistą, z pewnością Ci podpowie, i to bardzo rozsądnie, ja bym spróbował wyczyścić.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tarcza jest na tyle brzydka, że szkoda nie spróbować wyczyścić, bo gorzej być nie może ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forum przeglądałem ale nic konkretnego o marce nie znalazłem dlatego też pytam :P może ktoś ma większą wiedzę wiem że firma miała coś wspólnego z samochodami ale czy to o tą manufakturę chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje w tym dziale bo najnowszy to on nie jest.

Manualny, stalowy Seiko w nawet dobrym stanie, dziś nabyty. Dość spora linia 37 mm.

Fotki robiłem bez szkiełka bo jest całe poharatane do wymiany, plastikowe z ringiem zewnętrznym zdejmowanym od góry. (32,5 mm, może ktoś ma !)

 

post-60538-0-68425700-1411218209_thumb.jpg

post-60538-0-69266500-1411218217_thumb.jpg


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Piękna tarcza, zazdroszczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest ten seiko,  tak jak kolega mocno zazdroszczę. 

 

Ps : Jak Ci się znudzi to daj znać , będę pierwszy :) 

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna tarcza, zazdroszczę :)

Ma jakieś małe co nieco ale faktycznie pięknie się mieni w słońcu.

 

Świetny jest ten seiko,  tak jak kolega mocno zazdroszczę. 

 

Ps : Jak Ci się znudzi to daj znać , będę pierwszy :)

Jak by Ci w łapki wpadł to dopiero by nabrał blasku i dopiero wtedy byłoby co zazdrościć  :D

 

Jak myślicie, który to może być rok ? 


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Seikacz faktycznie urokliwy, szkiełko to raczej małe piwko, dobry zegarmistrz coś na pewno dobierze, no chyba że masz problem z dobrym majstrem to faktycznie trzeba szukać. Ale tarcza piękna ...dobra stara szkoła . A co do roku ja stawiam na okolice lat 80-tych


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kasparov

Jak myślicie, który to może być rok ? 

 

A nie możesz sprawdzić po numerze seryjnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.