Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Recommended Posts

Miałem dziś z Łodzi wrócić z vintage Datejustem, ale się nie udało. Co prawda nie można powiedzieć, że wróciłem na tarczy :P

Świetna Omega! Tarcza, kształty koperty, dekielek z medalionem, no cała jest kapitalna :D Chyba przez takie okazy zarażasz mnie zegarkami vintage :rolleyes:

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Fajna Omega!

Troche dużo spatynowana ale dobrze, ze równomiernie po całej tarczy to tworzy spójny efekt!

Gratuluje :)

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Dzięki panowie!

Jest to rzadki egzemplarz Pie Pana. Nie dość, że tarcza "crosshair", to jeszcze rzadziej spotykane indeksy w groty strzał. W kombinacji z najfajniejszym IMO typem koperty i oryginalną koronką, inną od typowego kanciaka kojarzonego z tymi Pie Panami. Koperta nie widziała polerki, dekiel niewytarty, szkło oryginalne niskoprofilowe, sygnowane. Wewnątrz cal. 551 w ładnym stanie. Dodatkowo według opinii kolekcjonera który jest ekspertem w konstelacjach, jest to rzadka referencja, pierwszy wypust.

Jednym słowem, znów trafiło się ślepej kurze ziarno :P

Ponoć tego Pie Pana można umyć tak skutecznie, że tarcza będzie jak nówka-nierdzewka. Nie wiem tylko czy się decydować, czy zostawiać, bo w sumie na żywo efekt takiej złotej patyny naprawdę robi fajne wrażenie, w szczególności z jakimś miodowym paskiem.

ng6mnrm.png

Dzięki panowie!

Jest to rzadki egzemplarz Pie Pana. Nie dość, że tarcza "crosshair", to jeszcze rzadziej spotykane indeksy w groty strzał. W kombinacji z najfajniejszym IMO typem koperty i oryginalną koronką, inną od typowego kanciaka kojarzonego z tymi Pie Panami. Koperta nie widziała polerki, dekiel niewytarty, szkło oryginalne niskoprofilowe, sygnowane. Wewnątrz cal. 551 w ładnym stanie. Dodatkowo według opinii kolekcjonera który jest ekspertem w konstelacjach, jest to rzadka referencja, pierwszy wypust.

Jednym słowem, znów trafiło się ślepej kurze ziarno :P

Ponoć tego Pie Pana można umyć tak skutecznie, że tarcza będzie jak nówka-nierdzewka. Nie wiem tylko czy się decydować, czy zostawiać, bo w sumie na żywo efekt takiej złotej patyny naprawdę robi fajne wrażenie, w szczególności z jakimś miodowym paskiem.

Nic nie ruszaj, jest piękna i niech taka zostanie.

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Też tak myślę. Ale na serwis wysyłam, by mieć święty spokój na najbliższe lata.

gallery_65341_3661_188873.jpg

ng6mnrm.png

Guest lamhub

Bardzo dawno mnie nie było to uderzam z przytupem zakupy z ostatniego tygodnia :)

post-70585-0-24566900-1538495205_thumb.jpg

Edited by lamhub

Też tak myślę. Ale na serwis wysyłam, by mieć święty spokój na najbliższe lata.

][/url]

Tak jak było już napisane też bym nie ruszał!

Do twarzy jej z patyną ma swój urok i niech tak zostanie :)

I ładnie pasek dobrałeś.

Edited by szwed

MasterMind - Fajna PiePan, szczerze gratuluję, ale wg mnie trochę za dużo tej patyny na tarczy. Z reguły patyna na tarczy = brud. Więc skoro Omega ma Ci służyć na lata i da się umyć tarczę bez jej uszkodzenia, to zaryzykuj i umyj. Jeszcze zdąży pokryć się nową patyną ;)

Zaryzykuj to słowo klucz. Zastanawiam się jak wielkie jest ryzyko usunięcia tego "osadu" jakkolwiek by go nie nazwać. Zastanawiam się, czy efekt czyszczenia, to srebro które się odsłoni będzie bardziej apetyczne wizualnie od kolorowego nalotu. Po drugie nie mam pojęcia jakiej metody mycia użyć najlepiej. Zegarek wysłałem dziś do uznanego zegarmistrza, ma ocenić co można zrobić w kwestii mycia tarczy i jak wielkie jest ryzyko przy ew. myciu. Podejrzewam, że powie - mogę umyć, ale na Twoją odpowiedzialność - i nie wiem co odpowiem w takim przypadku ;)

gallery_65341_3661_69996.jpg

ng6mnrm.png

Napisz do MWATCH jak ta patyna jest na warstwie lakieru zabezpieczającego to wyjdzie super,jeśli są wykwity miedzianego podkładu to zostaną pryszcze ale i tak będzie lepiej.MWATCH mam w znajomych żebyś nie musiał szukać

To prawda pokazywał jakiś czas temu swoje efekty pracy mycia bezdotykowego i naprawdę były imponujące.

Napisz do MWATCH jak ta patyna jest na warstwie lakieru zabezpieczającego to wyjdzie super,jeśli są wykwity miedzianego podkładu to zostaną pryszcze ale i tak będzie lepiej.MWATCH mam w znajomych żebyś nie musiał szukać

A gdzie znaleźć ta firmę i efekty ich pracy? Google nic mi nie znalazło

A gdzie znaleźć ta firmę i efekty ich pracy? Google nic mi nie znalazło

To jest członek forum i tu w dziale Vintage pokazywał jakie cuda robił wyglądało jak wyprane w proszku polena2000 ;):D

Było to ze 2lata temu przynajmniej jak mnie pamięć nie myli.

Wystarczy wpisać nick w wyszukiwarkę użytkowników i pojawia się kolega MWATCH. ;) 

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Jakiś czas temu = 2 lata temu w słowniku szweda - warto zapamiętać  :lol:

No co?

Szczęśliwi czasu nie liczą!

A zegarki mam tylko od podziwiana! :D

Zgadza się. 

Nie jestem jakoś załamany, że DJ nie udało się znaleźć. Pie Pan to numer jeden z listy vintage Omeg, które chciałem mieć w kolekcji - byłem umówiony wcześniej na jego "oględziny" więc to nie był impuls zakupowy. W dodatku ten egzemplarz jest całkiem rzadki.

a jak trzyma czas?

Pie Pan to mój numer 1 na liście starych garniiturowych Omeg. Może kiedyś wpadnie... :)

a jak trzyma czas?

Właśnie oddałem do zegarmistrza. Przejdzie kompleksowy serwis mechanizmu z dokładną regulacją więc po zabiegu powinien chodzić zgodnie z obietnicą chronometru na tarczy ;)

O ile napis ostanie się po myciu :D

ng6mnrm.png

Czyli jednak?!

A mówiłeś, ze Ci się podoba. :P

Podoba mi się, ale fabryczny wygląd tej tarczy kusi mnie bardziej. Jeszcze ostateczna decyzja nie zapadła. Na razie czekam co powie majster.

ng6mnrm.png

To jak się zdecydujesz i zaufasz to trzymam kciuki :P