Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Marcin_LL

Copernicus Watch - nowa polska firma zegarkowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Myślę, że nadeszła pora aby przedstawić się oficjalnie. Wczoraj oficjalnie wystartowała nowa polska firma zegarkowa działająca pod brandem Copernicus. Została założona przez dwie osoby - moją skromną (Marcin_LL) oraz Marka (Maraas). Żaden z nas nie jest zegarmistrzem ani osobą dotychczas związaną z biznesem zegarkowym, zajmowaliśmy się dotąd (i zajmujemy nadal) zupełnie innymi biznesami.

 

Postanowiliśmy podzielić się naszymi pomysłami i wizjami zegarkowymi. Pierwsza seria składa się z trzech zegarków, w różnych wersjach kolorystycznych

- czarna tarcza i srebrne wskazówki

- srebrna tarcza i srebrne wskazówki

- srebrna tarcza i granatowe wskazówki

 

Zapraszamy na stronę www.copernicus-watch.pl, będzie ona sukcesywnie zmieniana i uzupełniana. Mam nadzieję, że nasze inspiracje i kierunki myślenia zostały przedstawione na stronie w sposób czytelny, chciałbym z naszej strony podkreślić, że chcielibyśmy, aby historie które chcielibyśmy opowiadać było historiami polskimi, aby o czymś przypominały, budziły skojarzenia, nawet prowokowały. Niektóre nasze plany i zamierzenia również zostały zaprezentowane.

 

Co do wyglądu... Cóż, de gustibus... Zachęcam jednak wszystkich do obejrzenia zegarków na żywo. Jesteśmy w trakcie tworzenia sieci dystrybucji, osoby zainteresowane obejrzeniem zegarków proszę o kontakt bezpośredni ze mną (Warszawa) lub Markiem (Poznań) na PW, maila lub telefonicznie (dane są na stronie). Chcielibyśmy aby informacja o naszej firmie pojawiła się w wielu mediach, rozmawiamy o reklamie na naszym Forum (proszę więc, aby ten post nie był traktowany przez Admina jako reklamowy :-)).

 

Teraz ceny. Cena detaliczna wynosi 4400 zł od stycznia 2011, natomiast do końca grudnia działa Promocja Świąteczna i cena wynosi 4200 zł.

 

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania, jeśli ktoś z Was miałby pomysł lub propozycję współpracy z firmą, to jesteśmy otwarci.

 

Będziemy z Markiem obecni dziś w trakcie spotkania podstolika warszawskiego o 17.30 w Złotych Tarasach, będzie wiec okazja do obejrzenia ich "na żywo".

 

Pozdrawiam

 

Marcin (również w imieniu Marka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki na żywo prezentują się świetnie.

Myślę, że z czasem Panowie przedstawią swoją wizję, zamierzenia, projekty...

 

Ja ze swojej strony życzę powodzenia marce COPERNICUS.

Zegarki są piękne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo ! Całkiem ładne zegareczki, choc w Atlasie nie sa troszke za grube wskazowki? Szacuneczek i powodeznia :)

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna inicjatywa!

Zegarki naprawdę robią wrażenie, fajnie nawiązaliście do historii w modelu Atlas. Życzę powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pomysłu, zaangażowania i realizacji projektu. Trzymam kciuki.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlas jak Atlas, klasyka, może się podobać.

Ale ten Submariner prezentuje się świetnie (nie wiem czy dobra nazwa, bo sugeruje divera, którym nie jest). Ładna, precyzyjna dolna subtarczka. Kształt wskazówek rozwalił mnie kompletnie (w pozytywnym sensie)

Super projekt. Chętnie obejrzałbym real-fotki, a nie rendery..

 

Czy można spytać, jakie znaczenie ma czerwony znacznik na godz 10 ?


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczna inicjatywa!.... Gratulacje i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzięki za miłe słowa!

 

jeśli chodzi o wskazówki... Są kontrowersyjne, przyznaję. Są mocne, wyraziste, nadają zegarkowi pewien charakter. Czy są za grube? Są łamane, więc światło układa się na nich w różny sposób. Granatowe na srebrnej tarczy są najbardziej kontrastowe i prowokujące, ale już np. srebrne na srebrnej tarczy są dużo bardziej stonowane. Zapraszam do obejrzenia różnych wersji.

 

Jeśli chodzi o czerwony indeks na tarczy "podwodniaka", to tarcza ta jest wzorowana na tarczach głębokościomierzy z polskich okrętów podwodnych z okresu II wojny. Było na nich "zagęszczenie" indeksów pokazujących małą głębokość oraz czerwony indeks np. na 80 metrach, pokazujących maksymalną bezpieczna (oficjalnie) głębokość. Wstawię potem zdjęcia.

 

A w przypadku zegarka... często umawiamy się na spotkania na pełna godzinę. Na 10 minut wcześniej mamy więc ostrzeżenie, że czas uplywa, kiedy wskazówka mija czerwony indeks :-).

 

Pozdrawiam

 

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czerwony indeks na tarczy "podwodniaka", to tarcza ta jest wzorowana na tarczach głębokościomierzy z polskich okrętów podwodnych z okresu II wojny. Było na nich "zagęszczenie" indeksów pokazujących małą głębokość oraz czerwony indeks np. na 80 metrach, pokazujących maksymalną bezpieczna (oficjalnie) głębokość.

Ok, niech będzie :)

 

Ale nazwę wybraliście naprawdę niefortunnie, moim zdaniem. Ja rozumiem, że tarcza jest na bazie wskaźników z okrętów podwodnych, ale w świecie zegarków tak się już przyjęło, że człon "submariner" występuje praktycznie zawsze w zegarkach przeznaczonych do nurkowania, typowych diverach. To już jest niemalże standard. Już widzę te głosy oburzenia wśród zegarkomaniaków: "Co? Submariner z WR50. To jakiś żart..."

Trzeba było wybrać jakąś nazwę neutralną, dotąd niewystępującą, nawet niekoniecznie anglojęzyczną. Nawet mogłaby być jakaś nazwa 'kodowa' typu "Copernicus ORP-85A".


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tactic, przyjęło się, bo jest Rolek. Ale Submariner <> Diver. Na łodziach podwodnych duże WR niekoniecznie potrzebne. wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tactic, przyjęło się, bo jest Rolek. Ale Submariner <> Diver.

Hej, ja rozumiem, że przeszkód formalnych nie ma. Ale tylko patrzeć jak zegarek zacznie być porównywany z chińskimi zabawkami, które "tylko udają" że są do nurkowania...

Po prostu wizerunek jest ważny. Zwłaszcza dla projektu, który dopiero rusza..


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów będę bronił naszej koncepcji. To nie ma być diver. Jest jeszcze w trakcie, wodoszczelność będzie prawdopodobnie większa niż 50 m, żeby spokojnie uprawiać sporty wodne. To, że coś jest w miarę powszechnie kojarzone, nie znaczy, że nie można tego zmienić.

 

Ten zegarek po prostu nigdy nie miał mieć cech zegarka nurkowego, będzie miał duże płaskie szkło, wąski bezel, przezroczysty dekiel, bez superluminowy, obrotowego bezela, zaworu helowego itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek po prostu nigdy nie miał mieć cech zegarka nurkowego, będzie miał duże płaskie szkło, wąski bezel, przezroczysty dekiel, bez superluminowy, obrotowego bezela, zaworu helowego itp.

Ja o tym wiem, i Ty o tym wiesz... jak to inni odbiorą, zobaczymy. Może się mylę... mam nadzieję, bo zegarek jest piękny :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-15668-0-24301800-1331803874.png Edytowane przez SphinX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze, że sądząc po podejściu, pasji i ilości pomysłów Marcina i Marka możecie się spodziewać w niedługim czasie kilku fantastycznych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni pokazany Copernicus - piękny. Fajnie, że udało się ruszyć z taką inicjatywą. Życzę dużo powodzenia w odbiorze zegarków na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SphinX, no no, gratki - zegarki naprawdę mają charakter. Niecierpliwie czekam na pierwsze real-foto Submarinera cool.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę jestem pełen uznania.Świetny design,szczególnie Atlas z czarną tarczą.

Gratuluje samozaparcia i życzę wytrwałości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt, szczególnie ciekawe tarcze, natomiast jeśli już tak sie odwołujecie do Polskości to nazewnictwo nie bardzo, zamiast SUBMARINER lepiej MARYNARZ albo PODWODNIAK, ewentualnie jeśli tarcza nawiązuje do zegarów z łodzi podwodnych to może nazwa właśnie jednej z polskich łodzi podwodnych z okresu II w. św. Kolejna sprawa to wykończenie kopert Submarinerów, na renderach wyglądają jakby były pokryte PVD, jesli tak jest w istocie to wg mnie kłoci się to z charakterem tarcz zegarków tej linii, tzn taka koperta będzie wyglądała nazbyt nowoczesnie w zestawieniu z tarczą. No i ostatnia uwaga, w tej cenie zegarka pasek cielęcy to zbytnia oszczędnosc, powinien byc krokodyl (aligator jednak jest sporo droższy) lub ciekawa jaszczurka, chociaż Submariner fajnie by też wyglądał ze słoniem albo płaszczką.

Pamiętam jak to userzy tego forum wieszali psy na Polporze za to że ośmielają się proponowac Klientom zegarki w mniej więcej takich cenach jak teraz Wy, myslę że Wasze pojawienie sie stawia Polporę w innym świetle, jakby lepszym......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na prawdę pięknie to wygląda,

bardzo mi sie podoba,

 

mają swój charakterek ;)


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluję pomysłu i realizacji!!

 

Brawo!!


"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Zegarki jak najbardziej z charakterem. O cenach nie będę się wypowiadał.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedziecie w okolicach Krakowa to zapraszam na kawe :D oczywiscie z zegareczkami ;)

 

 

Milo, ze pojawiaja sie takie przedsiewziecia w Polsce. Cieszy mnie to niesamowicie!

 

 

...a teraz krytycznie :)

 

w Atlasie brakuje mi konsekwencji... smukla koperta, delikatne linie, powabne cyfry, ostry sekundnik i nagle... ŁUP! rozdeptane przez slonia wskazowki :)

 

Submariner prezentuje sie juz spojnie, jest w nim wszystko co powinno byc :D

 

 

ale postawilem sobie male pytanie, ktore i Wy moze stawialiscie przed soba...

 

czy zapamietam ktorys z tych zegarkow? czy gdyby ktos zaslonil nazwe wiedzialbym, ze to Wasze dzielo?

 

nie...

 

brakuje mi kropeczki nad i, designerskiego smaczku, dzieki ktoremu mozna byloby rozpoznac, ze jest to COPERNICUS...

 

 

trzymam kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania

 

skorzystam Marcinie :)

 

z uwagi na sygnowanie zegarków "made in Poland" interesuje mnie czynnik "polski" w zegarku. Na razie to:

- domicyl właścicieli spółki i samej spółki (KRS nie kłamie ;) ) oraz autora wzorów tarcz

- nawiązanie do historii Polski

 

Jednak to pierwsze to raczej "owned by" a drugie "inspired by", wymienione czynniki nie mają związku z "made in". Co do mechanizmów to wiadomo, natomiast skąd pochodzą tarcze, koperty, koronki, paski, klamry? Gdzie odbywa się składanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mechanizmów to wiadomo, natomiast skąd pochodzą tarcze, koperty, koronki, paski, klamry? Gdzie odbywa się składanie?

 

+1


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.