Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Najlepszy przyjaciel człowieka :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze mi się Chow-Chow podobały... na szczęście mój długowłosy wilk daje się czesać, bo inaczej bym miała cały dom w futrze :/

 

Kotki *.* Pięknie wyglądają. Dostojne, majestatyczne i takie dumne. I ten z lewej trochę groźnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20140328182640980.jpg

 

20140304133705874.jpg

 

Negri i Tadeusz ;)

Kiedyś moja córka z zięciem meli takiego Tadeusza,tylko że miał jeszcze takie a,la wąsy jak Hitler-nazwali go Adolf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

5,2kg kota  na codziennym posiedzeniu na parapecie.

 

qpch.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda na 5,5kg, ale wierzę :D nasza czarna ma 3,2kg, białoczarny 4,3 kg, Twoje 5,5 kg to już waga cieżka ;) pogłaskaj ode mnie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Nie wygląda na 5,5kg, ale wierzę :D nasza czarna ma 3,2kg, białoczarny 4,3 kg, Twoje 5,5 kg to już waga cieżka ;) pogłaskaj ode mnie;)

Tyle ma. Wazony niedawno u weterynarza. A rzeczywiscie nie wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak nieco w opozycji do psów i kotów- swojego czasu, gdy studiowałem z dala od domu rodzinnego nie mogłem sobie pozwolić na psa, w moim domu pojawił się inny zwierzak, często określany u naszych zachodnich sąsiadów jako "pocket hund" ;) Inteligentny, sympatyczny. Przywiązać się do niego łatwo, ale niestety żyje dosyć krótko. No, i nie każdy je lubi- mają (niesłusznie moim zdaniem) fatalny PR ;). Jak dla mnie- fantastyczne zwierzę.

 

91965084995025302640.jpg

Edytowane przez pitdoggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak nieco w opozycji do psów i kotów- swojego czasu, gdy studiowałem z dala od domu rodzinnego nie mogłem sobie pozwolić na psa, w moim domu pojawił się inny zwierzak, często określany u naszych zachodnich sąsiadów jako "pocket hund" ;) Inteligentny, sympatyczny. Przywiązać się do niego łatwo, ale niestety żyje dosyć krótko. No, i nie każdy je lubi- mają (niesłusznie moim zdaniem) fatalny PR ;). Jak dla mnie- fantastyczne zwierzę.

 

91965084995025302640.jpg

 

 

Jaki przystojniak! *.* Pamiętam jak kiedyś koleżanka wzięła swojego szczura na jednodniową wycieczkę w góry. Słuchał się jej lepiej niż pies. Więc miałam naoczny dowód, że to inteligentne zwierzęta.

 

 

Kiciusie! Ale wypasione. Moje to są lekkie tak do 3 kg i żeby nie było karmie je :) Aktualnie kotka w ciąży biega, więc małe kociaczki być może będę miała za pare tygodni. Być może, bo w zeszłym roku też była ciężarna a kociaczków ani widu, ani słychu. Nie wiadomo co z nimi zrobiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Aktualnie kotka w ciąży biega, więc małe kociaczki być może będę miała za pare tygodni. Być może, bo w zeszłym roku też była ciężarna a kociaczków ani widu, ani słychu. Nie wiadomo co z nimi zrobiła.

Pewnie zjadła  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o urojonej ciąży u zwierząt słyszeliście ?

moja suka amstafa tak miała raz,nawet laktacji dostała....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o urojonej ciąży u zwierząt słyszeliście ?

Ostatnio coraz więcej takich ciąż można zaobserwować u kobiet i młodych dziewczyn na ulicy...

co ciekawe u facetów również !

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One nie są urojone tylko spożywcze ;)


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć rację choć kilka razy dałbym głowę, że to była piłka plażowa albo opona :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego typu beztroskie rozmnażanie zwierzaków nie jest dla mnie przejawem miłości dla zwierząt. Dla mnie doprowadzenie do sytuacji w której kot czy pies wydaje potomstwo- ot tak, bo mamy kaprys czy też nie potrafimy upilnować zwierzęcia jest skrajnie nieodpowiedzialne. Zwierzę to nie rzecz i nie zabawka. Mam dosyć restrykcyjne poglądy pod tym względem. Chcesz psa konkretnej rasy- kup rodowodowego, z dobrej hodowli. Nie zależy Ci na rasie, tylko chcesz mieć przyjaciela- bierz psa ze schroniska. Masz sukę czy kotkę- nie rozmnażaj jej bezmyślnie, tylko wysterylizuj. Psa nie puszczaj samopas- nie dość, że coś może mu się stać, to jeszcze będzie mnożył się na potęgę. A potem zwierzaki siedzą w schroniskach i ludzie użalają się nad ich losem. Albo zarabiają pseudohodowcy, któzy eksploatują suki i za małe pieniądze wypychają w świat "nibyrodowodowe" psy.

Niestety w społeczeństwie pokutuje mit pt. suka/kotka musi mieć potomstwo. Ludziom wydaje się, że gdy np rozdadzą szczeniaki to wszystko jest w porządku. Tymczasem te szczeniaki czy koty, które pojawiły się na świecie w wyniku beztroski właścicieli- odebrały często potencjalny dom innym, które czekają w schronisku.

Gdybym policzył wszystkie "oferty matrymonialne" które otrzymywały moje suki i przekalkulował sobie zysk, to trochę pieniędzy by było. Obecna mimo zrobionych uprawnień hodowlanych (po drodze także wnioski na championa) też nie była dopuszczana, jest sterylizowana. Ma się świetnie i jest w doskonałej kondycji. Znam kilku hodowców, dla których psy to pasja, tych ludzi rozumiem. Ale zabawy w beztroskie mnożenie- kompletnie nie. To taka fałszywie rozumiana miłość do zwierząt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąża urojona?

Moja suczka miała kilka razy później przeszła sterylizację, ale mimo tego ciąże z laktacją aię pojawiały. W efekcie poprzez większą aktywność na listwie pojawiły się guzy i trzeba było wycinać jedną i drugą stronę.

 

Najlepiej od razu sterylizować. Bzdurne jest twierdzenie że suka musi mieć choć raz małe.

Sterylizacja zabezpiecza przed ropomaciczem i problemi z listwą mleczną.

 

 

Wysłane z Tapatalk przez A1457

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku XX wieku podobny pogląd panował w krajach europejskich i w US.

Wtedy to się nazywało eugenika i było dokładnie tak jak napisałeś -sterylizacje, schroniska, ograniczanie rozmnażania osobników itd. Aby ułomne jak wtedy uważano osobniki nie były ciężarem dla społeczeństwa w roku 1908 wybudowano pierwsze komory gazowe, jednak nie przegłosowano ich użycia w tym czasie.

Natomiast sterylizacje szły pełną parą.

Dalej rozwijano tą działalność i tak legalizacja aborcji Lenin, Stalin, nie koniecznie z woli danej kobiety.

Polskie Towarzystwo Eugeniczne 1922 -ciekawy temat -polecam.

Później rozwinięcie tematu czystości rasy - WW II chyba nie trzeba komentować ?

W US jeszcze w latach 50 tych i 60tych w kilku stanach sterylizacja mężczyzn i kobiet miała się całkiem nieźle. Europa w tym czasie zmieniła nazwę z eugeniki na genetykę ale laboratoria i ośrodki pozostały te same. W latach powojennych zaczęto stosować eutanazję a co nas czeka w przyszłości ?

Sorry za przydługi wywód, tak jakoś skojarzyłem .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brniesz takim rozumowaniem w ślepą uliczkę. Próbujesz zestawiać sterylizację ludzi i zwierząt. Jestem w stanie przyjąć Twój pogląd i spersonifikować zwierzę tak bardzo, że np. spożycie mięsa zwierzęcia potraktować jako kanibalizm. Czy taka analogia wydaje Ci się prawidłowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ zupełnie odwrotnie mnie odebrałeś, doskonale rozumiem i zgadzam się częściowo z Tobą w kwestii psów i kotów, pinieważ idee to jedno a życie to drugie.

Odpowiadam - jeśli dane stworzenie zjada osobnika w całości lub części tego samego gatunku to oczywiście jest to kanibalizm.

Ja w nic nie brnę :D chciałem skłonić do refleksji - traktowanie zwierząt jak rzeczy jest zabarwione negatywnie i chciałem pokazać do czego może prowadzić takie podejście, to wszystko :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :)

 

Dla mnie zwierzę nie jest ani rzeczą- więc go nie uprzedmiatawiam, ani człowiekiem- więc staram się zbytnio nie personifikować Bo i jedno i drugie to pewna skrajność, do niczego dobrego nie prowadząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ideowo nie wysterylizowałbym żadnego żywego stworzenia, ale ponieważ życie to zupełnie inna bajka, więc źle się z tym czując zrobiłbym to. Mam sukę niewysterylizowaną ma 13 lat, nigdy nie miała potomstwa. Osobiście uważam, że trzymanie zwierząt jedynie dla własnej chęci jest uprzedmiotawaniem ich. Zwierzęta powinny żyć w swoim środowisku, tu pojawia się teoretyczny problem z udomowionymi gatunkami.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.