Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Najlepszy przyjaciel człowieka :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Pies to neotenik dla niego środowiskiem naturalnym jest człowiek.

Jaki widzisz w tym problem teoretyczny?

 

A od sterylizacji zwierząt domowych do eugeniki, no ja Cię proszę...

Brakuje tylko żebyś powiedział że Związki Kynologiczne w Europie założył H. Himmler.

 

KJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek to nie środowisko, udomowione wilki (psy) pełniły kiedyś ważne funkcje- ochrona siedzib ludzkich, zjadanie odpadków itd. Dzisiaj najczęściej służą do zabawy/zajęcia/pasji itd.

Ten o którym wspomniałeś był pomysłodawcą lebensborn, ośrodków czystości rasy - hodowli przyszłych niedoszłych... jeśli się ktoś uprze można to przyrównać do dzisiejszych hodowli różnych ras ...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kotka moje kociaki. Nie mam problemu żeby je potem oddać w inne ręce, więc nie widzę powodu, żeby ingerować w naturę i sterylizować stworzenie. Co innego jakbym miała miniaturowe mieszkanko w bloku i kotkę. Wtedy bym się zastanowiła. Ale mam warunki, żeby małe kociaczki odchować i co roku znajdą się chętne ręce, żeby je przygarnąć, więc naprawdę nie widzę takiej konieczności.

 

O nie u mnie koty są od łapania myszy... nawet jak robią to dla zabawy to ja przynajmniej wiem, że mi się gryzonie nie zadomowią w domu. Uroki mieszkania na zadupiu :D

 

A pies pilnuje domu i domowników. Oczywiście też jest domowy pupilkiem, ale na dworze zachowuje się jak powinien. Jak obcy przyjdą też jest odpowiednio nieufny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając odniesienia do eugeniki itp. to raczej tworzenie kolejnych odmian wystawowych ras psów, które na starość ślepną, kuleją i się męczą jest moim zdaniem mało etyczne.


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Moja kotka moje kociaki"- to jest właśnie podsumowanie tego, o czym pisałem wcześniej. Zwierzę jest MOJE, prawo własności jest święte. Mogę z nim zrobić co chcę. Takiej argumentacji uzywają też ludzie na wsi, topiąc kocięta. Są moje- przyszły na świat, nie potrzebuję ich, więc utopię. Ale przyszły na świat naturalnie- nie "ngerowałem w naturę". Takiego też argumentu użył wobec mnie facet, któremu kazałem przestać bić psa metalowym karabińczykiem smyczy po głowie: "to mój pies".

I o argumencie "wszystkim znajdę dom" też już pisałem. To taka smutna codzienność.

Jezeli mówię o zwierzęciu, że jest "moje"- to oznacza dla mnie odpowiedzialność za to zwierzę. Dlatego mój pies nie biega luzem po osiedlu, nie gania ludzi uprawiających jogging. Nie uważam za odpowiedzialne podejście w stylu "w zeszłym roku też była ciężarna a kociaczków ani widu, ani słychu. Nie wiadomo co z nimi zrobiła." Nie takie mam podejście- ale to oczywiście moje własne widzimisie i poglądy mam jakie mam. Nikt nie musi mnie za nie lubić.

 

Aty3, sam proces hodowli towarzyszy ludziom od zarania dziejów, zawsze wiąże się z nim jakieś ryzyko. Bo to pewnego rodzaju zabawa w ewolucje. Dzięki niej ludzie osiągnęli wiele, ale też wiele po drodze wyrządzono zwierzętom krzywdy. Bardziej szkodliwa niż tworzenie nowych ras potrafi być dla zwierząt wadliwe podejście do już istniejącej rasy- karykaturalne wręcz dążenie do ideału przedstawionego we wzorcu, naginanie go wg własnego uznania. Świetnym przykładem są owczarki niemieckie, ten kto siedzi w temacie i porównywał kiedyś eksteriery z użytkami będzie wiedział o czym mówię.

W ogóle w związku kynologicznym jak w znakomitej większości organizacji istnieją patologie. Problem tylko w tym, że poza związkiem jest ich moim zdaniem jeszcze więcej. Rzeczywiście można "popsuć" zdrowie danej rasy- zwłaszcza, jeżeli jest na nią popyt. Jest takie zdanie "najgorsze co może spotkać daną psią rasę, jest stanie się modną rasą". I zgadzam się z tym.

 

9c1e0cd80a610.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten Gizmo :)

Ale wszystkie małe są słitaśne :) - ( mówie o zwierzątkach )

 

I dla odmiany...niby nie moje personalnie, ale po mojej działce takie smoki biegają....

 

IMG_0483.jpg

ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne foto smoka :) Samiec zwinki albo żyworódki, zawsze mam problem z rozróżnieniem boszczegółami się różnią :)

To ja wrzucę zdjęcie innego przydomowego gada, jeszcze malucha:

 

 

1551541_10201154775379739_1556322439_n.j

Edytowane przez pitdoggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Dość nietypowo. Moi rodzice mają nowych pupili u siebie na wsi

Na zdjęciu z panem domu

 

mms_20140518.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon_K - co to za cudaki?

 

 

Wysłane z Tapatalk przez A1457

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon_K - co to za cudaki?

 

 

Wysłane z Tapatalk przez A1457

 Młode szpaki o ile się nie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

 Młode szpaki o ile się nie mylę.

 

Zgadza sie, to są młode szpaki uratowane po tym jak wypadły z gniazda jako pisklęta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zonka

dzisiejsze spioszki :)

post-70526-0-01578100-1400707759_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ogarnę wrzucanie zdjęć to wrzucę swojego Futrzaka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wylegiwaliśmy się z kotem w ogródku na trawie i powiedziałem do niego, zrób ładną minę to zrobię ci zdjęcie - no i zrobił  :)

 

post-28411-0-19790800-1403794937_thumb.jpg


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto moja pociecha :)))))

 

DSCN0344.jpg


    BueII 

Love it or leave !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.