Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś mierzyłem ciekawą butikową limitkę Espana tylko 163 sztuki, gradientowa tarcza, wykończenie gun pvd (znoszone), w komplecie poza skórą jest pasek tropic, jakość wymiata -  guma jak z iwc i do tego klamra vintage pvd jak koperta. Jakby ktoś chciał, to jeszcze przez dwa dni będę obok dilera w Hiszpanii (12k pln). 

14697531-wz1g6s9qh0s8funnzdiscbnw-ExtraLarge.jpg

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nienienie... dwóch zegarków w miesiącu nie kupie. Ale choć ldd to nie do końca moja bajka to ta wersja  wygląda kozacko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieźle, ale chyba wolę swoją wersję ;)

Ta jest zbyt wystylizowana jak dla mnie, ale przez to inna.

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Lincoln Six Echo napisał:

W temacie, który przed chwilą się przewinął - dla wielu głównym atutem pewnie będzie brak daty.

 

Hahah, widziałem, widziałem, ale już nie chciałem jątrzyć 😄 W LLD widać, że zrobili co mogli, by ładnie wkomponować datę i chwała im za to. Poza tym to mocny kandydat na EDC. Natomiast sam chyba przyznasz, że Twój Skin Diver tylko zyskuje na braku datownika. Jego prostota i "narzędziowy" charakter mnie osobiście urzeka najbardziej 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, KRZYSIO napisał:

Okienko daty zwykle uwarunkowane jest położeniem mechanizmu i wypada w takim a nie innym miejscu. Czasem wygląda właśnie tak :( 

Na szczęście w LLD wygląda dobrze :) 

 

To JLC robi zegarki na Miyocie 9015, że się musi "wstrzelić" z oknem datownika? 😂

Bo we Vratce wyszło troszkę podobnie i przynajmniej wiadomo dlaczego.

 

obraz.png.db8432b2fe91aaa6e3099bdf6c19cab1.png

 

Dopiero Patek daje sobie radę z takimi wyzwaniami 😉

 

obraz.png.c8e6bdd462f03ab7d9af828261d60d79.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy mechanizm ma swoje uwarunkowania, nie tylko japońskie :)

Nie każdy znany producent robi mechanizm pod kątem konkretnego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowego LLD z datą na firmowym meshu od oficjalnego retailera za tyle, że gdybym miał wydać 12k na tę wersję powyżej, to niewiele dokładając miałbym 2 moje. W tym momencie, przynajmniej dla mnie, nie będącego - nad czym szczerze ubolewam ;) - zdobywcą głównej wygranej w Ekstra Pensji - nawet pomimo tego, że w takim zegarku pewnie za tę samą kwotę wybrałbym "no date", sprawa jest klarowna, jak prognozy ekonomiczne Jana Vincenta. :D 

 

Z kolei Skin Divera kupiłem również raczej, delikatnie mówiąc, okazyjnie. Inaczej bym się na niego pewnie nie zdecydował. Ale dla wielu byłby to słaby wybór - nawet pomimo ceny, którą zapłaciłem. Dlaczego? Bo nie ma daty, nie ma ceramicznego bezela (groza!!!) :D, nie ma wodoszczelności milion atmosfer, nie jest radio controlled, nie ma wbudowanej obieraczki do cebuli, itd. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w Patku te wskazówki wyglądają trochę jak krótkie spodenki ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał:

nie ma wbudowanej obieraczki do cebuli

 

O przepraszam, ale tym bezelem to byś cebulkę obrał i posiekał na kostkę jak nic 😄 A i rybkę na grilla oskrobał 😂

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał:

nie ma wbudowanej obieraczki do cebuli, itd. ;)

 

Kupiłeś zegarek bez wbudowanej obieraczki do cebuli?!?!?! :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Hefajsto napisał:

 

Kupiłeś zegarek bez wbudowanej obieraczki do cebuli?!?!?! :blink:

 

I bez napisu "DIVER'S" albo "PROFESSIONAL". Jak ja teraz pranie zrobię? :D

 

Chociaż chwila, z tyłu coś jest napisane.... "Water Resistant"... A, to jednak chyba przynajmniej na 40 stopni mogę pranie ustawić. ;)

 

8 minut temu, rads napisał:

 

O przepraszam, ale tym bezelem to byś cebulkę obrał i posiekał na kostkę jak nic 😄 A i rybkę na grilla oskrobał 😂

 

Ale rybkie ;) to żeś Pan dodał "lekko znienacka". :D

 

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, KRZYSIO napisał:

Każdy mechanizm ma swoje uwarunkowania, nie tylko japońskie :)

Nie każdy znany producent robi mechanizm pod kątem konkretnego zegarka.

 

Zgadzam się stuprocentowo. Tylko mam takie przekonanie, że JLC gra w takiej lidze cenowej, że właśnie takich drobnych dopilnowanych detali/przeróbek się od nich oczekuje. Bo cena sprzedaży powinna dawać trochę przestrzeni do takich modyfikacji.

Nikt tego nie oczekuje od VC bo to inna półka cenowa, ale w przedziale cenowym JLC to już mogliby się o takie szczegóły pokusić. Inaczej polityka typu "wyprodukujmy jak najtaniej ale sprzedajmy jak najdrożej" zaczyna dominować. Wtedy faktycznie VC  jest lepszym wyborem, bo skoro wykonanie jest takie samo, to po co przepłacać?

 

P.S. Fajna Glicynka w tym rotomacie 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał:

Ale rybkie ;) to żeś Pan dodał "lekko znienacka". :D

 

Bo jak pisałem o tej cebulce, to poczułem ochotę na smażoną rybkę 😆 

 

To dopiero jest EDC, a nie tam jakieś Lążiny!

 

scyzoryk.jpg.701278dce02d0dc3fe5a127d394ab886.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Zgadzam się stuprocentowo. Tylko mam takie przekonanie, że JLC gra w takiej lidze cenowej, że właśnie takich drobnych dopilnowanych detali/przeróbek się od nich oczekuje. Bo cena sprzedaży powinna dawać trochę przestrzeni do takich modyfikacji.

Nikt tego nie oczekuje od VC bo to inna półka cenowa, ale w przedziale cenowym JLC to już mogliby się o takie szczegóły pokusić. Inaczej polityka typu "wyprodukujmy jak najtaniej ale sprzedajmy jak najdrożej" zaczyna dominować. Wtedy faktycznie VC  jest lepszym wyborem, bo skoro wykonanie jest takie samo, to po co przepłacać?

 

P.S. Fajna Glicynka w tym rotomacie 👍

Ja już widziałem takiego JLC, co mu w witrynie na słońcu nakładana cyfra z tarczy odpadła. Tyle w temacie szczegółów z tej półki cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w galerii handlowej nie mogłem sobie odmówić przymiarki:

f9ae3c554fe6795e1064db39ff3a2a14.jpg

dad1e136245d9e95f3e9992ec8e9557e.jpg

Flagship - sama radość i na żywo piękny zegarek.
Za to V.H.P. Jakoś bardziej mnie kręcił na zdjęciach.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

Flagship - sama radość emoji106.png i na żywo piękny zegarek.

 

Taka niewinna przymiarka Flagship'a źle się dla mnie (czyt. mojego portfela) skończyła. Ty tam uważaj, bo to niebezpieczne przedmioty są 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, KRZYSIO napisał:

Napisz lepiej co wybrałeś

 

Gdybym miał wybierać, to na żywo dużo bardziej spodobał mi się Flagship. Usiadł na nadgarstku, jakby był na mój rozmiar stworzony. Tylko, że na razie to była taka przymiarka teoretyczna. Po prostu chciałem się przekonać, o czym Wy tu w ogóle rozmawiacie 😁. Nie powiem, spodobało mi się.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy, ale ja nie mogę oderwać wzroku od tych napisów i kroju czcionki w Conqueście i Flagshipie. To duże "A" i "C" to po prostu czysta elegancja.

 

vintage Longines Conquest GH-093:

 

1316817547_Zrzutekranu2020-07-31o16_38_27.png.d03184ee57dd23fc9a668ca4f9615c14.png

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety porządnego aparatu nie mam... ale od czego jest smartfon i lupa zegarmistrzowska 😁

 

IMG_7482.thumb.png.ee2af32614ff27fdccb9679a12ee751b.png

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.