Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem kieszonkowy Longines wydanie Grand Prix Paris 1889.

 

 

Witam. Czy ktoś mógłby mi pomóc w rozszyfrowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaa

Szkoda tylko iż znalazłam sama klapkę a nie ma reszty zegarka, bo na cóż komu sama klapka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno nabyty HC. Powolutku staje się miłośnikiem zegarków Longines.

Na pewno będę chciał nabyć fajny model Vintage, ale trzeba nabrać doświadczenia.

Poznać lepiej historię i zegarki które powstały w Compagnie des Montres Longines, Francillon S.A.

post-96661-0-20746900-1491844955_thumb.jpg

Edytowane przez Manio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko iż znalazłam sama klapkę a nie ma reszty zegarka, bo na cóż komu sama klapka.

 

bingo

 

 

Nie dawno nabyty HC. Powolutku staje się miłośnikiem zegarków Longines.

Na pewno będę chciał nabyć fajny model Vintage, ale trzeba nabrać doświadczenia.

Poznać lepiej historię i zegarki które powstały w Compagnie des Montres Longines, Francillon S.A.

 

POWODZENIA w kolekcjonowaniu! Gratulacje :):):)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie. poszukuje koronki do mojego Longinesa. jeżeli ktoś z Was ma taką na zbyciu, to bardzo proszę o info, jeżeli wiecie gdzie można taką nabyć to również proszę o informację. dziękuję

post-43196-0-07248700-1491908204_thumb.jpg

post-43196-0-10313700-1491908286_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bingo

Dziękuję, kolekcja będzie się powiększać jak tylko budżet na to pozwoli. Z obecnej kolekcji oglądałem dzisiaj Conquest Classic, bardzo ciekawy zegarek.

 

 

POWODZENIA w kolekcjonowaniu! Gratulacje :):):)

Edytowane przez Manio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Oto mój nowy, raptem kilkudniowy nabytek :). Oficjalnie czujcie się winni - przez Was przekroczyłem zakładany budżet :D .

Poniżej dwa zdjęcia robione kalkulatorem (w tym jedno nocne na prośbę kolegi z forum).

 

 

Pozdrawiam!

post-87631-0-06452000-1492109671_thumb.jpg

post-87631-0-62669900-1492109673_thumb.jpg

Edytowane przez Mav31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!

Bylem ciekaw jak swieci :-)

 

Witajcie,

 

Oto mój nowy, raptem kilkudniowy nabytek :). Oficjalnie czujcie się winni - przez Was przekroczyłem zakładany budżet :D .

Poniżej dwa zdjęcia robione kalkulatorem (w tym jedno nocne na prośbę kolegi z forum).

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Oto mój nowy, raptem kilkudniowy nabytek :). Oficjalnie czujcie się winni - przez Was przekroczyłem zakładany budżet :D .

Poniżej dwa zdjęcia robione kalkulatorem (w tym jedno nocne na prośbę kolegi z forum)

 

.

Bardzo fajny ten Conquest, jak dla mnie zegarek do noszenia na codzień . Wytrzymały ale stonowany wygląd i kolor.

Gratuluję!

Pozdrawiam!

Edytowane przez Manio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!

 

Dla zainteresowanych- wybierajac opcje "in this year" i wpisujac 1900 na ostatnim obrazku jest widoczna uskrzydlona klepsydra :-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba do bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek o opinię. Mechanizm ETA.2892-A2 w moim HC, odchylenie dobowe to +10s.

Oddawać do regulacji, czy poczekać jeszcze

Trochę?.

Edytowane przez Manio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Poczekac. To i tak b. dobry wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!

 

 

Moja prośba o radę, wynika z faktu że mechanizm 2892-A2 spełnia wymagania C.O.S.C. A z tego co mi wiadomo te odchylenia są niższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc że 2892 spełnia wymagania Cosc?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!

 

 

Moja prośba o radę, wynika z faktu że mechanizm 2892-A2 spełnia wymagania C.O.S.C. A z tego co mi wiadomo te odchylenia są niższe.

Ja bym zdecydowanie oddał do regulacji przy takiej odchyłce po ułożeniu się zegarka. Po tygodniu będzie miał 70 s odchyłki i co rusz będziesz odkręcał koronkę. A to nie służy trwałości jego wodoszczelności.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem zegarka tej marki niestety wydarzył się wypadek, udało mi się utopić mój zegarek po 10 latach użytkowania. Wyszła rdza na tarczę. Podobno nowy wrek to kwota ponad 700 zł jak usłyszałem od zegarmistrza.  Doradzono mi zakupienie używanego wreka. Jakieś inne pomysły? Zegarek kwarcowy. Numer modelu mogę podać.

 

Zastępczo używam skromniejszego modelu zegarka - mechaniczny HMT Pilot z wrekiem Citizena made in India.  Działa bez problemu +/- 2 min na 24h :)

Edytowane przez satyr3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie informacje przeczytałem na stronie Manufaktura Czasu. Wiem też, że dokladnosc zależy od wersji mechanizmu jaki został użyty w danym zegarku. W moim HC znajduje się ETA. 2892-A2 w wersji elabore. Producent mechanizmu podaje średnie odchylenie w granicach +/-5s na dobę. Oczywiście podaje też maksymalną granicę +/-20s na dobę. Moje pytanie czy poddawać regulacji, czy zaakceptować dotychczasowe odchylenie 10s, jeśli można z tego mechanizmu wyciągnąć lepszy wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim HC sprawdzam odchyłki trzy- lub czteromiesięczne ;)

 

post-64635-0-75463200-1492275768_thumb.jpg

 

Koronka w HC, co Spatz (w swym poprzednim wcieleniu) zauważył w recenzji porównawczej z Glycine, faktycznie mogłaby chodzić z nieco większym oporem.

 

@radekvintage - bardzo, bardzo fajne te Twoje Longinesy.

 

@satyr3, wyrazy współczucia... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj u zegarmistrza, sprawdził dokladnosc mojego HC na wibrografie. Okazało się że wszystko jest w porządku zakres odchylenia od - 1do+5 w zależności od położenia koperty. Zegarmistrz stwierdził że jest wyregulowany fabrycznie dobrze, nie ma potrzeby regulować. Ostatnie spore odchylenia +10s byly spowodowane tym, że nosiłem zegarek zbyt krótko w ciągu dnia i była słabo naciągnieta sprężyna. Emocje opadły ufffff.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.