Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

  Czy w zegarku automatycznym,nakręcanym ruchem wachnika, istnieje możliwość przekręcenia sprężyny?? 

Jestem posiadaczem Longines z kolekcji Master z mechanizmem L 691.2. Pełne nakręcenie sprężyny następuje po wykonaniu 800 pełnych obrotów rotora. Co jeśli w ciągu dnia ów rotor/wachnik obróci się dwa razy tyle?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Witam.

Czy w zegarku automatycznym,nakręcanym ruchem wachnika, istnieje możliwość przekręcenia sprężyny??

Jestem posiadaczem Longines z kolekcji Master z mechanizmem L 691.2. Pełne nakręcenie sprężyny następuje po wykonaniu 800 pełnych obrotów rotora. Co jeśli w ciągu dnia ów rotor/wachnik obróci się dwa razy tyle??

Zegarek eksploduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek eksploduje.

OK,dobre...Z tym,że nie pytałem co się stanie gdy wachnik wykona np 1600 obrotów,ale pytanie brzmiało"Czy istnieje możliwość przekręcenia sprężyny w zegarku automatycznym.." Zatem odpowiedz nie jest trafiona..Powiedziałbym nawet,że złośliwa a przecież forum jest po to by pytać. I nawet jeśli dla Ciebie moje pytanie wydawało się absurdalne to niestety omnibusie,ale forum nie jest tylko i wyłącznie dla osób wiedzących już wszystko w temacie zegarków,ale i dla takich,którzy tą wiedzę dopiero zgłębiają..Jak chcesz obracać się w klubie osób wiedzących wszystko to pomyliłeś adres.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Naprawde myslalem, ze eksploduje... Dzieki Jakub :D

OK,dobre...Z tym,że nie pytałem co się stanie gdy wachnik wykona np 1600 obrotów,ale pytanie brzmiało"Czy istnieje możliwość przekręcenia sprężyny w zegarku automatycznym.." Zatem odpowiedz nie jest trafiona..Powiedziałbym nawet,że złośliwa a przecież forum jest po to by pytać. I nawet jeśli dla Ciebie moje pytanie wydawało się absurdalne to niestety omnibusie,ale forum nie jest tylko i wyłącznie dla osób wiedzących już wszystko w temacie zegarków,ale i dla takich,którzy tą wiedzę dopiero zgłębiają..Jak chcesz obracać się w klubie osób wiedzących wszystko to pomyliłeś adres..

Pomyśl logicznie, na taki prosty chłopski rozum. Gdyby miało się coś stać to jaki byłby sens używania takich mechanizmów? Niby nie ma głupich pytań ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@primabaleronie, świetne zdjęcia, i taka też kolekcja. Makro na skalę Noniusa mogłoby być wykorzystane przez firmę w folderze reklamowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry! Strasznie chciałbym się dopisać już do klubu, ale wciąż czekam na zamówiony 10 maja zegarek... :( Tym niemniej pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne, miałem przyjemność oglądać w realu, a nawet dotykać. Stare Lonżiny robią super wrażenie. 

 

 

Dzień dobry! Strasznie chciałbym się dopisać już do klubu, ale wciąż czekam na zamówiony 10 maja zegarek... :( Tym niemniej pozdrawiam wszystkich serdecznie!

A na jakiż to zegarek tak długo wyczekujemy?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na forum ktoś wtajemniczony w naprawę mechanizmów kwarcowych, kto podjąłby się reanimacji takiego pacjenta? Jak widać jakiś rzeźnik już go operował...

post-63011-0-18645000-1497382153_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A na jakiż to zegarek tak długo wyczekujemy?

 

Wyczekujemy na Master Collection 42 mm z niebieską tarczą i na aligatorze... Podobno pustki na magazynie

 

https://www.longines.com/novelties/the-longines-master-collection

Edytowane przez Szyszkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest wybór pomiędzy bransoletą a paskiem w tej samej cenie, czy jednak cena jest różna?

 

Wysłane z mojego HTC One A9 przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jednoznacznie wybór padł na pasek?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pytanie do mnie ;)? W komplecie ta sama cena, ale osobno bransoleta zdaje się nieco droższa. Na stanie w salonie leży sobie w witrynce taki sam egzemplarz na bransolecie i nawet rozważałem, czy go nie brać, a pasek osobno sobie dokupić, ale ostatecznie zrezygnowałem, bo cena jednak trochę z kosmosu... Dla mnie ten zegarek akurat na pasku ma dużo więcej uroku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemniej, sprzedać będzie trochę trudniej :/


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to błąd, ale kupując zegarek wybieram taki, który mi się podoba na 100%, a nie taki, który będzie się dało łatwiej odsprzedać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Może to błąd, ale kupując zegarek wybieram taki, który mi się podoba na 100%, a nie taki, który będzie się dało łatwiej odsprzedać ;)

+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.