Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą,

to ciekawy jest kształt tej koperty. :blink:

Trochę jak wymydlone z lekka mydło

w hotelowym pokoju. :D

Bez dwóch zdań,

sikorek, 

PIKADO! :wub:


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegow,

 

To i ja postanowilem sie dolaczyc do grona jako ze Longin to moja ulubiona manufactura i posiadam kilka Loginow w mojej kolekcji. Na poczatek nowy nabytek ktory dzis wlasnie dotarl :rolleyes:.

post-57963-0-25512400-1400332365_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, bardzo ładny. Nie ma się co zastanawiać, śmiało proszę pokazywać pozostałe :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny - klasyk. Lubię koperty o takim kształcie.

Czekamy na kolejne zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten "Bambo" :)

i złotkiem się świci

jak przystoi niczym

latarnia w

nocy. :D


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki tez mi sie podoba. Twoj Admiral tez fajny i chyba koperta podobna troche do mojego "Bambo" :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie odnośnie wodoszczelności Legend Divera. Mierząc go dziś w sklepie, zapytałem sprzedawcę - jak się ma odkręcenie koronki obrotowej tarczy do wodoszczelności tego zegarka. Pytaniem wywołałem konsternację po czym sprzedawca stwiedził, iż prawdopodobnie przez odkręcenie koronki zegarek się rozszczelnia.

 

Jak to jest?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie żartuj. Czyli funkcja dla nurków - "wydmuszka", "atrapa" ?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanisław, a nie jest to tak, że odkręcić i ustawić pierścień trzeba poza wodą, a później zakręcić koronkę i można do wody? Bo ja tak to sobie wyobrażałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że to ma dać się ustawiać gdy nurek pod wodą zaczyna wychodzić na powierzchnię, aby oznaczać czas przez który musi przebywać na sukcesywnie coraz mniejszej głębokości...


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem nurkiem, choć dużo pływam :) i nie znam zasad :( ustawiania zegarka pod wodą. Czy "..wydmuszka, atrapa..." nie sądzę, każdy zegarek swoją wodoszczelność czerpie z "uszczelnień" w tym zakręcanych koronek lub zacisków (Pam). Ustawianie zegarka (odkręcanie koronek) na mój chłopski rozum odbywa się na powierzchni, a wtedy uszczelnienie na wałku jest wystarczające, gdy schodzimy pod wodę, koronki powinny być zakręcone i to właśnie w tym położeniu dają wymaganą wodoszczelność. .... nie narażaj się, my tu lubimy LLD :D  :P   


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 nie narażaj się, my tu lubimy LLD :D  :P   

 

W istocie  :)

Też tak mi się wydaje - chyba nawet w instrukcjach się pisze, że nie należy odkręcać koronki pod wodą, tak jak w G-Shocku nie powinno się naciskać przycisków.

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uściślając - sam bardzo lubię markę Longines jak również bardzo podoba mi się LD natomiast lubię nazywać rzeczy po imieniu. Sam nie nurkuję i obrotowej tarczy używałbym li tylko do gotowania jaj mollet. Ale kolega rozważający LLD - nurkuje a jak wiadomo główną funkcjonalnością zegarków tzw. nurków jest pomoc przy wychodzeniu na powierzchnię - zapewnienie odpowiedniego przebiegu dekompresji. Skoro LD tego nie zapewnia - "nurkiem" jest tylko z nazwy. Ale za to legendarnym  :)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLD - nurkuje a jak wiadomo główną funkcjonalnością zegarków tzw. nurków jest pomoc przy wychodzeniu na powierzchnię - zapewnienie odpowiedniego przebiegu dekompresji. Skoro LD tego nie zapewnia - "nurkiem" jest tylko z nazwy. Ale za to legendarnym  :)

Zegarków już w zasadzie nie używa się podczas dekompresji i tak prawdę mówiąc to przy nurkowaniu nie są one obecnie w ogóle potrzebne, czyli innymi słowy można powiedzieć, że wszystkie one nurkami są tylko z nazwy.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Czas się przywitać i dołączyć do klubu.

Oto mój nowy HydroConquest, który od razu mnie urzekł i musiał być mój! 

 

mojlondzin.jpg

 

 

Ale się cieszę! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Czas się przywitać i dołączyć do klubu.

Oto mój nowy HydroConquest, który od razu mnie urzekł i musiał być mój!

 

mojlondzin.jpg

 

 

Ale się cieszę! :)

super:) naprawdę fajny zegar:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W spadku dostałem kolejny zegarek (oprócz świetnej Omegi, którą już prezentowałem). Jest to Longines, identyczny jak na tym zdjęciu:

L4_921_2_42_8.jpg

 

Nie pasuje mi jednak jego złota bransoleta i chciałbym ją wymienić na jakiś pasek, macie coś godnego polecenia do takiego zegarka? Dodam, że sam zegarek jest już po przeglądzie i z chęcią zacząłbym go nosić np. do garnituru.

Edytowane przez erykko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie fajnego, lakierowanego czarnego aligatora (krokodylka), najtańsze to koszt ok. 200 zł, albo coś a'la - wtedy cena od ok. 30-40 zł. Takie zegarki najlepiej wyglądają na delikatnych, eleganckich paskach.

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Właśnie chodzi mi o doradzenie, bo kompletnie nie wiem z czym to będzie ładnie wyglądać (jak klasyczny facet :) ). Oryginalny aligator jest fajny, ale nie wiem czy się opłaci, bo pewnie szybko zniszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierz jeszcze brązowy pasek bo z żółtym złotem komponuje się bardzo dobrze. Chyba, że nie w Twojej garderobie dominują czarne akcenty i dodatki a brązowe są rzadkością - wtedy czarny pasek lepiej posłuży.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc czarny pasek mam już w Omedze, więc tutaj zamontowałbym coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz na pw do @JFS. Szyje piękne paski, na pewno ci doradzi i jak będziesz chciał to zapewne Ci również uszyje na indywidualne zamówienie. Takiego zegarka szkoda na byle jaki pasek.  .


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś miałem przyjemność podotykać longines heritage military gmt L 2831 4532. Jeden z kolegów jakiś czas temu zamieścił zdjęcie pierwowzoru . Spodobał mi się bardzo. Dlatego jak dziś zobaczyłem wersję gmt to było to ...... jest cudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.