Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób aukcje na allegro z jakąś kosmiczną cena minimalna i zobaczysz na ile rynek wyceny ten zegarek. Oryginalny pasek nie zwiększy ceny sprzedaży.

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak już jest!

 

Przybył za oceanu

jak prawdziwy

stary wilk morski!

 

Zajawa była w starociach,,

reszta tu!

post-63153-0-71834100-1410634942_thumb.jpg

post-63153-0-80211100-1410634961_thumb.jpg

post-63153-0-47092300-1410634977_thumb.jpg

post-63153-0-52712400-1410634993_thumb.jpg

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I reszta foci autorstwa sprzedającego z jego błogosławieństwem.

post-63153-0-52332000-1410635148_thumb.jpg

post-63153-0-33561900-1410635168_thumb.jpg

post-63153-0-57113800-1410635182_thumb.jpg

post-63153-0-04179800-1410635196_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęć nie potrafię robić ale wstawię jeszcze przed poprawkami longines conquest datownik na 12

post-44704-0-79649500-1410808560_thumb.jpgpost-44704-0-21203300-1410808566_thumb.jpgpost-44704-0-80638100-1410808572_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając o zegarku Longines Avigation Oversize Crown, dowiadujemy się, że jest on wzorowany na zegarkach Longinesa z lat trzydziestych. Będąc nie tak dawno na Litwie, oglądałem dwa zegarki pilotów Litewskich, którzy zginęli w katastrofie lotniczej w czasie przelotu z Nowego Jorku do Kowna. (dzisiaj ich portrety umieszczone są na banknocie 10 litowym) Przewodniczka zapewniała, że są to zegarki własnie tych pilotów, ale jakoś nie za bardzo chce mi się jej wierzyć. Raczej stawiam na zegarki z tamtego okresu. Czy ktoś z kolegów mógłby się pokusić o identyfikację.

Mam tylko jedno zdjęcie i to słabej jakości, ale może się komuś uda rozpoznać te zegarki. Pewne jest tylko to, że na jednej i drugiej tarczy był świetnie zachowany napis LONGINES .

post-57210-0-35205300-1410812643_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup sobie taki pasek jaki Tobie się podoba. To jest najlepsze rozwiązanie. ;)  ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając o zegarku Longines Avigation Oversize Crown, dowiadujemy się, że jest on wzorowany na zegarkach Longinesa z lat trzydziestych. Będąc nie tak dawno na Litwie, oglądałem dwa zegarki pilotów Litewskich, którzy zginęli w katastrofie lotniczej w czasie przelotu z Nowego Jorku do Kowna. (dzisiaj ich portrety umieszczone są na banknocie 10 litowym) Przewodniczka zapewniała, że są to zegarki własnie tych pilotów, ale jakoś nie za bardzo chce mi się jej wierzyć. Raczej stawiam na zegarki z tamtego okresu. Czy ktoś z kolegów mógłby się pokusić o identyfikację.

Mam tylko jedno zdjęcie i to słabej jakości, ale może się komuś uda rozpoznać te zegarki. Pewne jest tylko to, że na jednej i drugiej tarczy był świetnie zachowany napis LONGINES .

Ten poniżej to tak zwany pierwszy lindberg, śr. 47.5mm cal.18.69N, bezel skalowany co 15 minut, na tarczy skala do 180 st. rocznik około 1930

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy to mod. Weems porcelana, wew. Obrotowy dysk z podziałką sekundową, śr. 47.5 mm cal.37.9 rocznik w okolicach 1940 roku i wcześniej oczywiście tarcza wew. Obrotowa opatentowana.

Sorry za dwa posty ale z tel. Mam za grube Paluchy. ..

Poniżej korony powinna być druga malutka do obrotu wew.tarczy.

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informacje, miło dowiedzieć się czegoś więcej.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Master...

Były z nim spore problemy na początku ale już się "rozkręcił" :)

post-46491-0-37765200-1412027402_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

 

Jako nowy :) użytkownik Longinesa przywitałem się wcześniej ze wszystkimi tutaj: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/11585-nowe-nabytki-chwalimy-się-tym-co-udało-nam-się-upolo/?p=1317942

 

Przyznam szczerze, że zakupiony przez mnie Longines (Longines Weems Chronograph Swiss Air Exclusive no. 5 limited edition numer 1187, referencja L2.625.4 z 2000 roku) jest moim drugim automatem (pierwszy to Tissot PRS516 bez chronographu) pozostałe, które posiadam to wyłącznie kwarce: TAG Heuer Formula 1, Tissoty, Certiny, Seiko Premier Kinetic Perpetual, którego też traktuję jako kwarc.

Porównuję dokładność tego Voljouxa 7750 z zegarem atomowym i od 29.10.14 idzie idealnie, mimo prawie 15 lat (myślałem, że spóźnia się o 4 sec.,ale to mój błąd pomiarowy :) )

 

1. W związku z powyższym doradźcie mi proszę czy lepiej, żeby chronograph był cały czas w ruchu (generalnie automat ma być w ruchu, żeby smar nie wysychał - tak mi powiedział zegarmistrz, ale co z chronographem?)?

2. Czy któryś z Was ma jakieś informacje techniczne, marketingowe zakupionego przeze mnie Longinesa? - przyznam, że nic ciekawego nie znalazłem

3. Jesli mechanizm nakręca się w jedną stronę to w rotmoacie może się kręcić cały czas w stronę nakręcania czy trzeba zmieniać kierunki?

 

Pozdrawiam

post-75570-0-90504200-1415104311_thumb.jpg

post-75570-0-51471500-1415104321_thumb.jpg

post-75570-0-59545600-1415104328_thumb.jpg

Edytowane przez SebastianP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy nabytek Longines lungo Mare chronograph

post-44704-0-10489800-1416659057_thumb.jpg

Edytowane przez adam4002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, ale może trochę więcej zdjęć.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaram się w wolnym czasie pliki z fotkami są spore więc ciężko mi wrzucić więcej niż jedną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam To mój nowy nabytek - już po serwisie ... Może nie jest idealny ale ta płynąca sekunda z mech L. cal 431 36000 robi wrażenie.

I ta jakość wykonania jak na ponad 40 letni zegarek :) nosze go ostatnio prawie codziennie :)

Tym zegarkiem witam w klubie Longines ale mam już kilka nowych też ultra-chron ale sie robią ...  

post-71306-0-79273300-1417949112_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja tez mogę do klubu Longines, mam cos takiego

 

 

Gratulacje! Moim zdaniem to Longinesowy nr 1  :) Planujesz zmieniać pasek co jakiś czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki to jest super zegarek

Z paskami to jest problem bo dobrego zegarka nic innego mi nie pasuje

Ja jestem świrem paskowym i czasem sam jakiś pasek zrobię to do tego zegarka nic mi nie pasi innego

Ale jak bym zmienił na cos innego wyrzucę zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, bo twierdzę, że oryginalny pasek jest jedynym pasującym do charakteru tego zegarka. Ciekawe czy jest możliwość dokupienia kolejnego oryginalnego paska. Wie ktoś? 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dlaczego miałby być z tym problem? Pasek jest dostępny.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.