Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EDwatchMaker

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam jeszcze, że ten sposób jest dobry, ale najlepiej go wcześniej przetrenować na jakimś szkiełku przeznaczonym do wyrzucenia :) Przy przyłożeniu szkiełka do gorącej powierzchni trzeba uważać, żeby ono nie przywarło, bo wtedy cała operacja zaczyna mieć niekontrolowany przebieg, a szkiełko zaczyna przybierać nieregularne kształty :) Aby tego uniknąć, do podgrzania można wziąć płytkę z otworem w środku - przez ten otwór wprowadzić przedmiot którym będziemy mogli odsunąć szkiełko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też położyć szkiełko na kartce papieru i potem na żelazko. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4ea23b86792fbdacc807515e7da81d52.jpgaf2453986b79b72f38f5d359d368cf12.jpg1093d84517ada78d46f835c0e320f7b3.jpg

Werk ( niestety z uszkodzonym balansem) z wiadra, jak to w mojej "kolekcji" ;). Koperta i tarcza ze wskazówkami od kolegów forumowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W ramach relaksu

 

d443421dd6229df4b92646587b236ce0.jpg

Trochę ponosiłem i złamał się czop sekundnika, przy okazji wymiany, posmarowałem łożyska, przeczyściłem czopy i uzupełniłem braki w wypełnieniu wskazówek.


cdc68018afc912dfbb1be5c16e5fefce.jpg
02692f0ff91568f536c7eb83a073e4fb.jpg
2f8558135ca103cf031c3ceab25dcde7.jpg

b1c768d457298096a21a20d7774ace00.jpg

a4250680a8254aac90f3cfffcdd621dc.jpg

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enkil zabijasz mnie - ja mam dwie lewe ręce :( kurde zrób jakie warsztatay praktyczne pierwszy przyjadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enkil zabijasz mnie - ja mam dwie lewe ręce :( kurde zrób jakie warsztatay praktyczne pierwszy przyjadę.

To ja zapisuję się jako drugi  :D . Tylko daj znać wcześniej żeby mi zdążyło do butelki nakapać ;)  


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zapisuję się jako drugi  :D . Tylko daj znać wcześniej żeby mi zdążyło do butelki nakapać ;)  

 

Dobra ! Biorę ogórki - to czekamy na Enkila :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra :D mam wędzoną słoninę, ogórki i siwucha pasują :) Gorzej, że teraz mam małe szanse na jaki urlopik; trzeba będzie z tym zaczekać na jaką dobrą okazję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No dobra pany ;) dajcie yorkiemu adres i wbijajcie :D

Ed.

A nie, yorki chyba też ma, jak sobie przypominam ;)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wszystkie mamy Twój adres :-D to tak żeby skończyć OT: gregch promile, ja ogórki, kurcze wyszło na to, że Roman tylko szkło :-D

Edytowane przez yorki_man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może jeszcze oprócz szkła zegarek jakis wezmę :ph34r:

 

Dam w "komunikatach partyjnych" że jest impreza u Enkila  :D

Może będą jeszcze jacyś chętni. Napiszę że każdy wpada w dowolnym terminie, gospodarz jest dyspozycyjny  :P  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z przed przeróbek foty nie mam (spytam o nią jeszcze poprzedniego własciciela) ale tak wygląda amfibia po wymianie tarczy, polerce koperty, uzupełnieniu lumy i wymianie bezela:

9NO86Y.jpg

Edytowane przez thewickerman88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo fajnie, że dałeś jej nowe życie. :)

Przyznam, że pierwszy raz widzę czerwony bezel w beczce - wygląda dość kontrowersyjnie, ale ciekawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojechałeś po bandzie! @thewickerman88 ...jestem w ciężkim szoku :)

 

tak z "innej beczki" po kiego grzyba polerować stal? nie utraciłeś przypadkiem charakterystycznych dla beczek prążków??

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym powodem może być trochę poobijana, porysana, poobcierana koperta ;) 

Lekkie podszlifowanie nie zaszkodzi...

 

Aha, skąd masz taki fajny bezel? :):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojechałeś po bandzie! @thewickerman88 ...jestem w ciężkim szoku :)

 

tak z "innej beczki" po kiego grzyba polerować stal? nie utraciłeś przypadkiem charakterystycznych dla beczek prążków??

 

Góry z prążkami nie ruszałem prawie wcale, dostała lekko papierem ściernym i capecodem by usunąć mikrorysy, prążkom nic sie nie stało. Boki natomiast u zegarmistrza zostały porpawione na lustro.

 

Jedynym powodem może być trochę poobijana, porysana, poobcierana koperta ;)

Lekkie podszlifowanie nie zaszkodzi...

 

Aha, skąd masz taki fajny bezel? :):D

Bezel jest z ebay od gościa boris_gvb. Robi je w 2 wersjach, ja wziąłem szeroki i niski i okazał się za duzy, musiałem zamontować na stałe. Gdybym kupił wersję wyższą koronka by się zmieściła. Do bezeli wchodzą inserty od seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Góry z prążkami nie ruszałem prawie wcale, dostała lekko papierem ściernym i capecodem by usunąć mikrorysy, prążkom nic sie nie stało. Boki natomiast u zegarmistrza zostały porpawione na lustro.

 

Bezel jest z ebay od gościa boris_gvb. Robi je w 2 wersjach, ja wziąłem szeroki i niski i okazał się za duzy, musiałem zamontować na stałe. Gdybym kupił wersję wyższą koronka by się zmieściła. Do bezeli wchodzą inserty od seiko.

 

 

Kurcze, taki jak mi się podoba, to okolice 30$ + wysyłka,  -_-  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przezszukaj jego aukcje i ebaya z konkretnymi krajami np ebay.fr czy de. Gościu potrafi tam wystawić oddzielną aukcję z ceną w euro i po przeliczeniu na dolary wychodziło taniej. Sam kupiłem na ebay.fr od niego za 22$ gdy wszedzie ceny były w okolicach własnie 27-30. Nie były idealne i widać było ślady po tym jak toczył ale przejechałem cały bezel drobnym papierem ściernym żeby było równo i górę wokół insertu wypolerowałem capecodem na lustro. Wyszło ślicznie i zajęło chwilę.

W przyszłości planuję jeszcze dorwać jakąs styraną amfibię ministry, dokupić bezel i pokryć wszystko dlc. Tylko to plan na daleką przyszłość bo kasy na razie niet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od szanownych państwa Daktarinów ;) dostałem jakiś czas temu m.in. taką rakietę, za co składam oficjalne, serdeczne podziękowania :)

3ba22611d27acea966c4a8e4fed72849.jpgf1fe51579c1586743143c3c3a4e0de20.jpg

Spędziłem nad nią dziś 3 h.

0224287500058b7e11c0c5a85ab6c379.jpgf311bf63c7ce9e8ce6d94acf27f30bc1.jpg

 

i coś tam się wykluło :)

 

8a66ebb3210bb9b3c3d87e48f9da5070.jpg21c93bd913b250e90bbf58cbf466092c.jpg

 

Wysłane z mojego SK17i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna.

9f5be8ce66338a7b8741c272fbfbb62c.jpg

Tył koperty był pozbawiony większości chromu, więc usunąłem go całkowicie, pozostawiając nagi mosiądz.169ce9c25cfcafcc28db4e96c7488a7f.jpg

 

Wysłane z mojego SK17i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysłowo z tym chromem. A tak w ogóle, to kawał dobrej roboty. Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna.

9f5be8ce66338a7b8741c272fbfbb62c.jpg

Tył koperty był pozbawiony większości chromu, więc usunąłem go całkowicie, pozostawiając nagi mosiądz.169ce9c25cfcafcc28db4e96c7488a7f.jpg

 

Wysłane z mojego SK17i przy użyciu Tapatalka

czym pozbyłeś się chromu ?? pytam o narzędzie ? nie kusiło Cię aby przód zrobić tak samo i całą kopertę polakierować ??


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.